Kosárlabda

2014.03.29. 19:23

Alba Fehérvár: A végén dőlt el

A férfi kosárlabda bajnokság felsőházában, a középszakasz 5. fordulójában ugyan sokáig volt esélye a győzelemre az Alba Fehérvár csapatának, ám a végjátékban mégis a jobban összpontosító Kaposvári KK nyert.

Kaposvári KK – Alba Fehérvár
101-93 (24-20, 22-25, 23-23, 32-25)

Kaposvár, 1000 néző

Vezette: Papp P., Jakab, Balogh Gy.

Kaposvár: Hinnant 12, FODOR M. 23/6, PULJKO 27/24, HENDLEIN 15, Davis 13. Cs: Benke 4, Drahos 5/3, Horváth M. 2, Kovács S., Janicskin. Vezetőedző: Fekete Ádám

Fehérvár: Hobbs 10/6, MOORE 22/3, Juhos 4, Tóth N. 6, SOMOGYI 17. Cs: Olah 4, Barone 14, Szanati 3, Supola 13/3, Blaskovits, Tóth P. Vezetőedző: Carlos Frade

Az eredmény alakulása: 3. p.: 5–2. 6. p.: 10–10. 9. p: 17–18. 12. p.: 29–20. 15. p.: 33–30. 18. p.: 42–45. 23. p.: 52–54. 26. p.: 60–62. 29. p.: 65–67. 32. p.: 75–72. 36. p: 88–83. 38. p.: 91-87.

Kipontozódott: Davis (37. p.), Puljko (38. p.),

Az első negyed végig kiegyensúlyozott játékot hozott, csupán a játékrész végére harcolt ki négypontos előnyt a házigazda. A folytatás azzal telt, hogy szaladt az Alba az eredmény után, mivel a Kaposvár közel tízpontos vezetést kovácsolt. Ezután azonban nemcsak utolérték ellenfelüket, hanem a 16. percben Ramone Moore két duplája már fehérvári vezetést hozott. Mégsem ők mehettek elégedettebben pihenőre, mert a negyed zárására Fodor Márton kosaraival, ha egy ponttal is, de a KKK-nál volt az előny. Később sem változott túlságosan a játék képe, fej-fej mellett, felváltva vezettek a csapatok, és egypontos hazai vezetéssel várták a záró tíz percet, amelyben aztán a koncentráltabb, és pontosabban dobó Kaposvár kerekedett felül.