Kézilabda

2015.05.09. 17:55

Végig vezetett, mégsem győzött az ARKSE: A rengeteg kihagyott ziccert megbosszulta magát a végjátékban

Székesfehérvár – A férfi kézilabda NB I/B 25. fordulójában a fehérvári csapat a Veszprém U23-as gárdáját fogadta szombat este.

Krebsz András

Alba Regia KSE – MKB MVM Veszprém U23 22-22 (14-12).

Videoton Oktatási Központ, 50 néző, vezette: Csányi, Zörgő.

Alba Regia NAHAJ – Bősze 3(2), GYIMESI 4, Vasvári, SCHNEIDER 4, Csóka 3, Paár 4. Csere: Varga (kapus), Szabó A. 2, Venczel, Patkós 2. Vezetőedző: Molnár Csaba.

Veszprém RÓZSAVÖLGYI – Varjú 2, Füzi 2, TÓTH A. 3(2), Szeitz 1, SCHMID 6, Fekete 2(1). Csere: Kisék (kapus), Pócz 1, Tomic 2, Szűcs 1, Molnár B. 2, Dávid, Karajz. Vezetőedző: Pinizsi Zoltán.

Kiállítások: 16 ill. 8 perc

Hétméteresek: 3/2 ill. 4/3

Eredmény alakulása: 6. perc: 4-2, 11. p.: 9-4, 18. p.: 10-7, 23. p.: 11-9, 27. p.: 12-11, 35. p.: 17-13, 42. p.: 19-15, 48. p.: 20-17, 55. p.: 21-19.

Villámrajtot vett az Alba, Nahaj védései és a fehérvári lerohanások következtében 6-2 állt az eredményjelzőn, Pinizsi Zoltán kikérte első idejét. Zárkózott a vendég, 10-9-nél Molnár Csaba próbálta felrázni övéit. Az utolsó tíz percet kapusbravúrok és technikai hibák sora jellemezte, ebből a hazaiak jöttek ki jobban, a szünetre kétgólos előnnyel mehettek Gyimesiék.

A fordulás után nőtt a különbség, Schneider és Szabó András szállították a gólokat, Nahaj továbbra is jól teljesített a kapuban. Nem adta fel a vendég alakulat, Schmid átlövései rendszerint célt értek. A szoros végjátékot a Veszprém bírta jobban idegekkel, Szűcs Martin utolsó másodpercben szerzett találata pontot ért a fehér mezeseknek.

Végig vezettünk a mérkőzésen, főleg saját magunknak köszönhetjük, hogy nem tudtunk nyerni, tizennégy ziccert rontottak a játékosaim – mondta a lefújást követően Molnár Csaba.