Kézilabda

2014.11.15. 18:50

Női kézilabda NB I - Fehérvár KC-győzelem

Székesfehérvár - A hazai pályán játszó Fehérvár KC győzelmet aratott Siófok csapata ellen.

Az első félidőben még négygólos hátrányban volt, ám fordulás után átvette az irányítást és 30-26-ra nyert az FKC a meccs végére elfáradó Siófok ellen.

Fehérvár KC-Siófok KC-Galerius Fürdő 30-26 (11-15)

Székesfehérvár, 700 néző, vezette: Horváth P., Marton

Fehérvár: Kiss É. - CSÁKI 8, Horváth B. 1, Hajduch 2, Bogosavljevic, ISHITATE 3, KAZAI 6, csere: TILINGER 5 (3), MAYER 4, Becséri 1, Lackovic, Tanabe. Vezetőedző: Bakó Botond

Siófok: PASTROVICS – SUCH 6, SZEKERCZÉS 4, Wörz 2, Piedade 1, ORBÁN A. 5 (1), ERDŐSI 6, csere: Kumpel (kapus), Németh Cs., Buzsáki, Szabadfi 1, Szalai 1, Deáki. Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

Az eredmény alakulása: 6. p.: 1-1. 12. p.: 3-3. 18. p.: 8-7. 24. p.: 8-11. 28. p.: 9-14. 34. p.: 14-15. 40. p.: 17-17. 46. p.: 19-19. 52. p.: 24-23. 58. p. 29-25.

Kiállítások: 6 illetve 4 perc

Hétméteresek: 4/3 illetve 1/1

Fotó: Lovász Lilla

Az eredetileg jövő szerdára kiírt Fehérvár-Siófok bajnokit már szombaton letudták a felek, ugyanis a balatoniak pénteken és vasárnap a KEK-ben érdekeltek, a 3. fordulóban a Szkopje együttesével találkoznak pénteken és vasárnap. Mivel meglehetősen megterhelő lenne kétnaponta meccset vívniuk, kérték a hétközi találkozó előbbi lejátszását, amiben a fehérváriak partnerek voltak. Rangadónak ígérkezett a derbi, ami nem is volt véletlen, ugyanis a tabella 4. helyezettje látta vendégül a dobogó legalján tanyázót. A már a tavalyi szezonban sem gyenge balatoniak a nyáron tovább erősödtek, a csapat erősségeit megtartották, hazai szinten meghatározó játékosokat igazoltak a Ferencvárostól, valamint szerződtettek két, nemzetközi klasszist is. A brazil beállós, Piedade friss világbajnok, de a német átlövő, Wörz sem tartozik a kézlegyintéssel elintézhető kategóriába.

A meccs előtt a fehérvári szurkolók köszöntötték október hónap legjobbját, Kiss Évát, akinek két meze is elkelt az utóbbi hetekben rendezett árverésen, az ereklyékért befolyt összeggel a válogatott kapus a HEROSZ Állatotthont támogatja. Az első gólt a látogatók szerezték a válogatott balszélső, Erdősi révén, a találatra gyorsan jött válasz Horváth jóvoltából. A nemzeti együttesbe szintén meghívott beállós 300. gólját ünnepelte az FKC mezében. Csáki kétszer köszönt be hirtelenjében, előbb egy szólót váltott gólra, majd a Pastrovicsról kipattanó labdára rajtolt elsőként és az üres kapuba lőtt, 3-1. A folytatásban is lendületben maradt a vendéglátó, Csáki mellett a másik szélső, Kazai is rendre eredményes volt, s az átlövő, Tilinger is gyakran mattolta Pastrovicsot. A játékrész derekán Bakó szakvezető cserélt, pályára küldte Lackovicot, Becsérit és Bogosavljevicet, ami hirtelenjében túlzásnak hatott, lévén a belső hármas passzív játéka miatt a bírók elvették a labdát, igaz később, Becséri a szélről beköszönt, 8-6. Ahogy múltak a percek, úgy olvadt a hazaiak előnye, sőt, Pastrovics bravúrjainak, továbbá Erdősi fifikás találatainak köszönhetően a vendégek kezdtek dominálni, szépen, lassan elléptek.  Csáki góljainak hála, igyekezett lépést tartani a Fehérvár, ám a másik oldalon több volt a jó teljesítmény, Szekerczés és Orbán is gyakran beköszönt.

A félidőre négygólos vendégelőnnyel tértek a felek, a folytatásban sem utalt sok jel arra, hogy érdemleges változás következhet. Vagy Pastrovics védett nagyokat, ha ő verve volt, a kapufa sietett a segítségére. Kazai, valamint Mayer látványos góljaival maradt versenyben a koronázó városi egylet, a 45. percben pedig ismét átvette a vezetést, Csáki labdaszerzését és szólóját követően, 19-18. Az öröm nem tartott sokáig, Tilinger büntetőt rontott, a folytatásban pedig túl sok volt a bosszantó, fehérvári hiba. Ismét a vendégeknél volt az előny, igaz, nem sokáig, Ishitate talált be kétszer, gyors egymásutánban, majd Mayer és Tilinger jelezte, hogy lehet rájuk számítani. Kiss Éva kapus is bravúrokkal jelentkezett, a meccs hajrájára elfogyott a Siófok, a meccs legjobbja, a jobbszélső, Csáki látványos ejtésekkel szórakozhatta a publikumot, de klubtársa, Kazai góljai is élményszámba mentek. Végül magabiztosan, 30-26-ra győzött a záró negyedórára hatalmasat javuló FKC.