Az újonc megerősítette pozícióját a felsőházban

2023.12.02. 20:54

Első idegenbeli sikerét szerezte meg a Cunder

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság B-csoportjának 10. fordulójában az Erdei-legénység nehéz kezdés után magabiztos győzelmet aratott szombat este.

Krebsz András

Fotó: Archív / Illusztráció

VS Dunakeszi–Máv Előre-Cunder Kézisuli 23-30 (13-17).

Magyarság Sportcsarnok, 50 néző, vezette: Garai, Varasdi.

Cunder Fodor – BÁNDI 5, Csóka 4 (1), Pintér 1 (1), BORSOS 4, Ruprecht 4 (1), Dobos 1. Csere: Novák (kapus), Kovács G. 2, Tuba-Kovács 2, POÓR 5, Posta, Bencze 1, Bakos 1. Edző: Erdei Krisztián.

Eredmény alakulása: 9. perc: 5-2, 17. p.: 10-9, 25. p.: 12-14, 37. p.: 16-20, 47. p.: 18-23, 54. p.: 20-28.

Kiállítások: 6 ill. 12 perc

Hétméteresek: 2/2, ill. 6/3

A közvetlen riválisa otthonában rosszul kezdő fehérvári alakulat szakmai stábja hat perc után kénytelen volt a játékmegszakítás mellett dönteni, ezt követően azonban fokozatosan magukra találtak a vendégek és a félidő derekán az egyenlítés is összejött, 10-10.

A cundereseknél elsősorban Poór volt elemében, de Bándi és Borsos is szállította a találatokat, a szünetre négygólosra növelte előnyét a látogató.

A fordulást követően a mínusz háromra zárkózó dunakesziek Csóka kiállítása után érezhettek ugyan némi esélyt a pontszerzésre, ám innentől kezdve a különbség egyre nőtt, 17-20. A hajrára minden érdemi kérdés eldőlt, Fodor Péterék egy lépéssel megint közelebb kerültek a felsőházi rájátszás kivívásához.

– Óriási csapatmunka volt, végre kijött a lépés mindenkinek. Indiszponáltan kezdtünk, de a második félidőben már nem volt kérdés, melyik a jobb csapat, Poór Gergely remekül játszott – nyilatkozta Erdei Krisztián, a Máv Előre-Cunder Kézisuli trénere az összecsapást követően.