NB III

2023.11.06. 15:00

Megfricskázta a listavezetőt a DFC

Az NB III 14. fordulójában idegenben győzött a Bicskei TC és a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő csapata, míg a sereghajtó Dunaújváros FC pontot rabolt az eddigi listavezető Szentlőrinctől, így az Iváncsa KSE ismét a tabella élére állhatott a PTE-PEAC legyőzése után.

A gárdonyi Bozai Bence (narancs) energikus játékkal rukkolt ki, és kétszer volt eredményes az MTK II. ellen

Fotó: Kricskovics Antal

ÉSZAK-NYUGATI CSOPORT

ETO Akadémia (14.) – Bicskei TC (4.) 0-1 (0-0)
Vezette: Práth Dávid
ETO Akadémia: Sebők – Selyem, Csáki, Lucarelli, Kiss M. – Mitring Zs., Rátonyi (Nagy D.), Buna, Lacza - Bakó (Varga O.), Tamás. Vezetőedző: Szekeres Adrián.
Bicskei TC: Illés - Gaszner, Gyurácz (Savanya), Száhl, Lakatos, Dankó – Király P. (Torkos), Varga B.,Hirman – Szalai D. (Molnár A.), Sóron. Vezetőedző: Csordás Csaba
Gól: Molnár A. (82.).
Kiállítva: Selyem (11.).

A 11. percben a labdát vezető Száhl Péter lábára durván rácsúszó Selyem Bálintot a játékvezető azonnal kiállította. A 83. percben Gaszner Roland adott be a jobb oldalról, a túloldalról pedig a remek ütemben érkező Molnár Attila az ötös sarkától a hosszú sarokba bólintott, 0-1. Rendkívül nehéz mérkőzésen van túl a bicskei legénység. Nem elég hogy egy fiatal, jó képességű csapat fogadta együttesüket, a gyors kiállítás inkább számukra okozott gondot, valamint a kritikán aluli játéktérrel is meg kellett küzdeniük. A pályán történtek időnként bohózatba illő jeleneteket produkáltak, ennek ellenére a győzelmük teljesen megérdemelt.

Budaörs (9.) – Puskás Akadémia FC II. (13.) 0-0
Vezette: Gáspár András
Budaörs: Borsos - Lami, Budai (Fényes), Sebestyén, Tányéros – Ferkel (Halácsi), Fekete (Szamosi), Horváth E. (Petneházi), Murai - Biretalan, Sajbán Miklós. Vezetőedző: ifj. Bognár György
Puskás Akadémia FC II.: Auerbach, Vajda, Umathum, Markgráf - Posztobányi, Szabari (Demeter), Ominger G., Janyickij, Makara, Dusinszki (Vékony) - Magasföldi (Piscsur). Vezetőedző: Vanczák Vilmos
Kiegyenlített összecsapás volt, amelynek első félidejében jobban játszott a PAFC II. csapata, és több lehetőséget alakított ki. A szünetet követően azonban inkább a Budaörsnek voltak helyzetei, de ezekkel ők sem tudtak élni, így igazságos eredmény született.

DÉL-NYUGATI CSOPORT

MTK Budapest II. (12.) – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő (10.) 2-4 (1-1)
Vezette: Maml Zoltán
MTK Budapest II.: Balázs - Miknyóczki, Béres (Fischl), Farkas M., Molnár K., Anokye - Herczeg (Ebot), Stumpf, Antal (Földi), Biben - Kenesei (Vas). Vezetőedző: Kanta József
Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Orczi – Jancsó Cs., Balogh M., Lencsés, Dorogi (Kocsy) - Kövesdi, Pekowski (Szabó B.), Szellák, Usakov (Balogh Á.) - Szombati (Klauz) - Bozai B. (Tóth T.). Vezetőedző: Bozai Attila
Gól: Biben (25.), Farkas M. (69.), ill. Bozai B. (47., 67.), Lencsés (9.), Tóth T. (92.)

A 9. percben Jancsó Csaba szögletéből Lencsés Balázs fejesénél a labda a felső lécről vágódott a gólvonal mögé, 0-1. A 25. percben egy előre ívelt labdát látványos mozdulattal Biben Barnabás lőtt a bal felső sarokba 12 méterről, 1-1. A 47. percben Bozai Bence 14 méterről vette be a hazai kaput, 1-2. Majd ugyanő a 67. percben közelről is mattolta Balázs Józsefet, 1-3. A 69. percben Biben szögletét Farkas Milán fejelte a kapu jobb oldalába, 2-3. Majd a 92. percben egy kivágott labdára Tóth Tibor csapott le és kicselezte Fischl Simont, majd teljesen zavartalanul vezethette rá Balázsra, és a bal alsó sarokba gurított, 2-4.

Kaposvári Rákóczi FC (6.) – Fehérvár FC II. (13.) 3-0 (2-0)
Vezette: Kondákor Márk.
Kaposvári Rákóczi FC: Horváth F. – Ekker, Heil, Harsányi, Gál M. – A. Mazzonetto – N. Mazzonetto (Bíró), Szederkényi, Horváth B. – Babinszky (Ötvös), Mayer (Hampuk). Vezetőedző: Horváth Rudolf.
Fehérvár FC II.: Gergely – Kiss Á., Horváth G., Husvéth, Kiss M. – Rétfalvi (Bertók), Molnár Cs. (Kecskés) – Csepregi (Lehota), Ambach (Balogh M.), Berki M. (Balla K.) – Menyhárt. Vezetőedző: Imrik László.
Gól: Mayer (49.), Harsányi (84.), Szederkényi (91.)

A 49. percben Mayer Milán cselezgetett a 16-os vonalánál, addig, amíg lövőhelyzetbe nem hozta magát, és jobbal laposan lőtt a jobb alsóba, 1–0. A 84. percben Bíró Dominik szögletét követően Hampuk Ádám csúsztatta meg a labdát, amelyet Harsányi Dániel csukafejessel továbbított a jobb alsó sarokba, 2–0. A 91. percben Bíró újabb pontos szögletére Szederkényi Ádám érkezett, és csúsztatott a kapuba, 3–0.

Dunaújváros FC (16.) – Szentlőrinc (2.) 1-1 (1-1)
Vezette: Szigetvári Márk
Dunaújváros FC: Molnár L. – Horváth M., Hegedűs K. (Perjési), Szepessy R. - Stampfel, Hompót, Puskás, Vörös (Ferenczy), Tapiska - Bata, Marlen (Péter). Vezetőedző: Dobos Barna.
Szentlőrinc: Szmola – Miklós (Mahler), Keresztes, Sághy, Németh M. – Medgyesi (Hleba), Kesztyűs (Kiss-Szemán) – Grabant, Múcska (Kiss K.), Rétyi (Csörgő) – Novák Zs. Vezetőedző: Pichler Gábor.
Gól: Puskás (3.), ill. Németh M. (19.).

A 3. percben Bata Kristóf tört be a 16-oson belülre, a kapu elé ívelt, és az érkező Puskás Gábor a bal kapufát érintve a hálóba fejelt, 1-0. A 19. percben egy szabadrúgás kipattant Molnár Lászlóról, erre Németh Márk érkezett, és 4 méterről a bal sarokba lőtt, 1-1.

Iváncsa KSE (1.) – PTE-PEAC (14.) 2-0 (0-0)
Vezette: Juhász Dávid
Iváncsa KSE: Varga Á. – Madarász B., Aradi, Kasza, Kiatipisz – Kovács S., Barta (Farkas N.), Törőcsik (Burger), Székely (Tóth Zs.) – Bányai, Suszter (Bedőcs). Vezetőedző: Tóth András.
PTE-PEAC: Paceka – Than, Bozóki (Udvardi), Leidl, Archie – Temesvári, Takács M. (Kása) – Gelencsér B. (Bischoff), Hazenauer, Gelencsér G. – Orbán (Schuszter). Vezetőedző: Kardos Ernő.
Gól: Barta B. (71.), Kovács S. (88.).