Kézilabda

2023.08.27. 13:00

Négygólos vereség a Csallóközben

Az Alba Fehérvár KC csapata lejátszotta utolsó tesztmérkőzését a HC DAC ellen, és ezzel zárta a felkészülési időszakot a jövő pénteken induló bajnoki idény előtt. A sokáig szoros találkozón a házigazdák a hajrában kerekedtek felül.

A fehérvári Tolnai Laura és Bruna Zrnic közös erővel állítja meg Pénzes Mónikát

Fotó: DAC

Az Alba Fehérvár KC csapatának nem sikerült a bajnoki küzdelmek előtt a főpróba, utolsó felkészülési mérkőzésük komoly izgalmakat, ám hullámzó teljesítményt hozott. többször is sikerült felzárkózni, de végül a Dunaszerdahely örülhetett a győzelemnek. A tavasszal a közös cseh és szlovák rendezésű MOL Liga sorozatában első helyen végző, és soraiban több ismert magyar játékossal felálló DAC a korábban az Albában is megfordult Bízik Réka vezérletével győzte le ellenfelét.
Az Alba Fehérvár KC pénteken 18 órakor a K&H Liga 1. fordulójában a DVSC Shaeffler csapatát fogadja a Köfém Sportcsarnokban.

HC Dunaszerdahelyi AC – Alba Fehérvár KC 31-27 (13-10)
Dunaszerdahely, sportcsarnok, 80 néző
DAC: Magera, Gajdóczi (kapusok), Bízik 11 (7), Ilic 7, Desortová 5, Juhos 3, Pénzes 3, Bugárova 1, Kovács N. 1, Demeter, Pastorkova, Policarpo, Sári. Vezetőedző: Debre Viktor
Alba Fehérvár KC: Kubina, Tóth Nikolett 1 (kapusok), Afentaler 5 (4), Besszer 4, Bojtos 4, Tolnai 4, Stosic 3, Kövér 2, Zrnic 2, Szemes 1, Utasi 1, Kocsis B., Sulyok, Takó. Vezetőedző: Horváth Roland
Hétméteresek: 9/6, ill. 5/4
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 0-3, 10. perc: 4-4, 15. perc: 6-5, 20. perc: 9-6, 25. perc: 10-8, félidő: 13-10, 35. perc: 14-14, 40. perc: 18-18, 45. perc: 20-21, 50. perc: 25-22, 55. perc: 28-25.