Kézilabda

2023.08.12. 14:04

Egygólos győzelmekkel nyitottak

Az Alba Fehérvár KC csapata a szlovákiai Nagymihályon ötcsapatos felkészülési tornán vesz részt. Az első napon két meccset játszottak Horváth Roland vezetőedző tanítványai, akik minkét találkozót egy-egy góllal megnyerték.

Afentaler Sára (fekete) a Lublin ellen nyolc, Mihalovce elleni mérkőzésen négy gólt szerzett

Forrás: iuventa-zhk.sk

Egy kifejezetten erős csapatokból álló megmérettetés várt az Alba Fehérvár KC gárdájára, de már pénteken a torna két legerősebb csapatát sikerült legyőzni.

Délelőtt a lengyel MKS Lublin ellen indítottak, majd este a házigazda MSK Iuventa Michalovcéval folytatták. Mindkét összecsapás szorosan alakult elejétől a végéig, ám az utolsó öt percben mindkétszer sikerült fejben erősebbnek maradtak a lányok, jobban koncentráltak, és így két sikerrel a tarsolyukban fejezték be a számukra legnehezebb napot.

Eredmények:

Alba Fehérvár KC – MKS FuFloor Lublin 25-24 (9-10)

Nagymihály, 200 néző.

Alba Fehérvár KC: Kubina, Tóth N. (kapusok), Afentaler 8 (4), Utasi 7, Kövér 3, Zrnic 3, Besszer 2, Kocsis B. 1, Takó 1, Andusic, Bojtos, Dubán, Sulyok, Szemes, Tolnai. Vezetőedző: Horváth Roland

MKS FuFloor Lublin: Gawuk, Noga, Wdowiak (kapusok), Wieckowska 4, Achruk 3, Posavec 3, Szynkaruc 3, Pietras 2, Tomczyk 2, Plominska, Balsam 1, Buiak 1, Kovarova 1, Masna 1, Pastuszka 1. Vezetőedző: Edita Majdrinska

Hétméteresek: 5/5, ill. 1/0

Kiállítások: 2, ill. – perc

A eredmény alakulása: 5. perc: 1-3, 10. perc: 3-5, 15. perc: 5-6, 20. perc: 8-8, 25. perc: 8-9, félidő: 9-10, 35. perc: 12-14, 40. perc: 13-15, 45. perc: 15-17, 50. perc: 18-19, 55. perc: 23-23.

A második találkozón a gólgyártás lassan indult be, de ennek is köszönhetően szoros maradt az eredmény. A legnagyobb különbség három gól volt a két csapat között. A végjátékra sem fáradtak el a fehérváriak el, sőt, mentálisan ellenfelünknél jobban bírtuk a kritikus szituációkat, így a végső sípszó előtt hét másodperccel Kubina Molli által hárított hetes után az utolsó pillanatban Utasi Linda betalált, és ezzel nyert az AFKC, amely így pontveszteség nélkül várhatja következő ellenfelét, amely az ukrán HC Galychanka Lviv együttese lesz.

Alba Fehérvár KC - MSK Iuventa Michalovce 23-22 (-10)

Alba Fehérvár KC: Kubina (kapus) Afentaler 4 (3), Utasi 4, Kocsis B. 3, Kövér 3, Szmbatjan 3, Andusic 2, Bojtos 2, Zrnic 1, Dubán, Sulyok, Takó, Tolnai. Vezetőedző: Horváth Roland.

MSK Iuventa Michalovce: Popovcová, Almeida (kapusok), Radovic 6, Rebicova 3, Bacenkova 3 (2), Dorsz 2, Klucková 2, Kowacik 2, Habánková 1, Wollingerová 1, Yablonska-Bobac, Soskyda. Vezetőedző: Peter Kostka.

Hétméteresek: 3/3, illetve 3/2

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.