Kézilabda

2023.05.21. 20:12

A Kisalföldön is kapitulált az Alba Regia KSE

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 21. fordulójában a szoros első félidőt követően a fásultan kézilabdázó fehérváriak nem tudták tartani a lépést a zöld-fehérekkel vasárnap este.

Krebsz András

Forrás: Pixabay

Agrofeed ETO UNI Győr U23–Alba Regia KSE 28-22 (14-12).

Magvassy Mihály Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Barabás, Lázár.

Alba Regia Fodor – Králl, Giday, Bárdos 1, SIPICS 9 (1), ifj. Grőber M. 1, Rohonyi 1. Csere: Manazya (kapus), Szalczinger, Kónya B. 1, Kovács G. 2, Harsányi 4, Ferenczi 3, Salamon D., Ferencz. Edző: Grőber Mátyás.

Eredmény alakulása: 8. perc: 6-1, 17. p.: 10-4, 24. p.: 13-10, 39. p.: 18-16, 48. p.: 22-18, 55. p.: 26-20.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc

Hétméteresek: 2/2 , ill. 1/2

Meglehetősen rosszul kezdte szezonbeli utolsó idegenbeli fellépését az ARKSE, melyen a 7. perc közepén elhasznált időkérés sem segített sokat, a játékrész feléhez közeledve már nyolcgólos hátrányt szedtek össze Bárdos Gergőék.

A folytatásban rendezte sorait a látogató, a védelem oszlopa, Szalczinger János azonban a 30. percben piros lapot kapott, ezzel tovább romlottak az Alba esélyei.

A fordulást követően a 42,3 százalékos lövési hatékonysággal záró albások 22-18-as állásnál emberelőnybe kerültek, ám több mint hat percig egyik csapat sem talált be, a holtpontról végül az Észak-nyugati csoport 7. helyén tanyázhazaiak mozdultak el. Ez megpecsételte a székesfehérvári alakulat sorsát, a vendégektől a kapusokon kívül csak Sipics Bence és Harsányi Dénes nyújtott értékelhető teljesítményt.

– Egy lelkes ellenfél ellen rengeteget hibáztunk, ziccerek tömkelege maradt ki. A csapatnál – néhány kivételtől eltekintve – hozzáállásbeli problémák jelentkeztek – értékelt Madár Imre, az Alba Regia KSE tiszteletbeli elnöke a mérkőzést követően.