NB III

2023.04.24. 12:49

Hetet kapott Kanizsán a Móri SE

Az NB III 33. fordulójában az Iváncsa KSE biztosan nyert a vámegyei rangadón, és továbbra is három ponttal vezeti csoportját. Nyugaton értékes sikert ért el a MOL fehérvár FC II. csapata, míg a PAFC II. és a Bicskei TC csak ikszelt, a Móri SE pedig nagy zakóba szaladt bele.

Claudiu Bumba (piros-kék) rutinja is segítette a Vidi II. győzelmét

Fotó: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

KÖZÉP CSOPORT

Iváncsa KSE (1.) – Dunaújváros FC (6.) 3-0 (3-0)

Vezette: Szigetvári Márk

Iváncsa KSE: Varga Á. - Madarász (Barta), Nyul, Aradi, Nagy-Kolzsvári - Sili (Vallejos), Kovács S., Kercsó (Horváth B.), Jova (Fekecs) - Bányai (Szabó Bence), Suszter. Vezetőedző: Tóth András.

Dunaújváros FC: Molnár L. – Németh K., Stampfel (Vajda), Szepessy R., Hegedűs K. (Klauz) - Perjési, Ferenczy, Leidl (Ságodi), Tóth Á., Székely - (Vagyóczki), Marlen. Vezetőedző: Dobos Barna.

Gól: Bányai (8.), Kovács S. (16.), Kercsó (38.)

A 8. percben egy gyors támadás végén Bányai Péter vette be Molnár László kapuját, 1-0. Majd a 16. percben egy gyors iváncsai kontrta futott végig a pályán, melynek végén Kovács Sándor talált be, 2-0. A 38. percben kezezés miatt jutottak büntetőhöz a vendéglátók, ezt Kercsó Bence váltotta gólra, 3-0. Az éllovas magabiztosan tartotta otthon a pontokat.

NYUGATI CSOPORT

Puskás Akadémia FC II. (4.) – Komárom VSE (13.) 1-1 (0-0)

Vezette: Juhász Bálint

PAFC II.: Pécsi – Makara, Babós, Fodor, Pataki (Barkóczi) – Czár, Bakos (Szabari) – Noel (Halászi-Varsányi), Demeter (Piscsur), Kapus – Magasföldi. Vezetőedző: Nagy Ádám

Komárom VSE: Bánfalvi – Tóth G., Tóth Gy. (Maka), Simigla (Gelencsér), Juhász R. (Horváth K.) – Molnár M., Szénási (Szecsődi), Horváth M., Sandal (Vörös) – Peszmeg, Nagy Z. Vezetőedző: Nagy Gábor

Gól: Magasföldi (87.), ill. Molnár M. (63.)

Az első félidőben Demeter Zsombor a kapufát találta telibe, de a 63. percben egy szögletet követően váratlanul Molnár Máté szerezett a vezetést a vendégeknek, 0-1. A 87. percben Magasföldi József egyenlített szabadrúgásból, 1-1.

Zsámbéki SK (20.) – Bicskei TC (8.) 1-1 (0-0)

Vezette: Leél-Őssy Ádám

Zsámbéki SK: Tugyi – György, Sugár B. (Csabafi), Zsuppán, Áprily – Bíró (Somogyi B.), Barlangi (László), Monori (Sugár S.), Szakszon – Harmat (Ludvig), Marticsek. Vezetőedző: Szamosszegi Gábor

Bicskei TC: Illés - Gaszner, Bozsoki (Dencinger), Lapos, Dankó - Marsa (Sipos G.), Hirman (Gálfi), Vékony – Savanya (Varga L.), Sóron (Kovács P.), Varga Sz. Vezetőedző: Csordás Csaba

Gól: Barlangi (53.), ill. Sipos G. (64.)

Már a 2. percben gólveszélyes helyzet alakult ki a hazai kapu előtt, de Sóron Tibor szöglete után Bozsoki Imre fölé fejelt. A 12. percben Áprily Gergő nagy bal oldali bedobása utáni kavarodásban Monori Norbert közelről a kapu mellé gurított. Az ellentámadást követően Sóron bal oldali sarokrúgása kipattant a védőkről, Hirman Kristóf pedig 20 méterről fölé bombázott. A 42.percben Dankó Márton Varga Szabolcsot futtatta, akinek 10 méteres lövése a Tugyi Dávidról a kapufa sarkára, onnan pedig a kezébe pattant a labda.

Az 53. percben hibázott Vékony Bálint, ebből Zsuppán Donát lódult előre a baloldalon, keresztbe lőtt labdáját Barlangi Balázs kissé jobbról a kiinduló Illés Bence lábai között a hosszú sarokba lőtte,1-0. A 64. percben Savanya Ferenc harcolt ki szögletet, Varga Sz. beívelését Sipos Gábor 6 méterről nagy erővel fejelte a kapu jobb oldalába, 1-1.

Kelen SC (16.) – Mol Fehérvár FC II. (7.) 0-1 (0-1)

Vezette: Juhász Dávid

Kelen SC: Köcse – Kertai, Vass, Simon K. (Csákány), Babinszky – Wild, Rónaszéki, Pintér B. (Kádár) – Rétyi, Tímári, Szalai A. (Juhász B.). Vezetőedző: Bordán Csaba

Mol Fehérvár FC II.: Dala - Gyenti, Urbán, Sabanov, Berekali – Pető M. (Molnár Cs.), Hodzic F. (Lehota), Bumba (Balogh M.) - Kojnok, Tóth T. V., Menyhárt (Horváth B.). Vezetőedző: Imrik László

Gól: Gyenti (10.)

A 10. percben Kojnok Zsolt adott remek labdát Gyenti Kristófnak, aki egy lefutotta a védőket, majd nagyon szép gólt lőtt, 0-1. A 28. percben Tóth Tamás Vid csel után 18 méterről lőtt kapura, Köcse Bence azonban védeni tudott. A 64. percben Claudiu Bumba 23 méteres lövése ment csak centikkel kapu mellé, majd a 81. percben Kojnok lövése kipattant Köcséről, Bumba ismételhetett, de 14 méterről a felső léc fölé lőtt.

FC Nagykanizsa (3.) – Móri SE (19.) 7-0 (3-0)

Vezette: Papp Ádám

FC Nagykanizsa: Kálovits – Józsa (Sági), Szanyi, Bence (Kretz), Szabó P. (Varga D.) – Kovalovszki, Szökrönyös – János, Kondor (Béli), Lőrincz – Kovács Gy. (Kószás). Vezetőedző: Gombos Zsolt.

Móri SE: Meszlényi – Tölgyesi, Sötét, Zsédely, Erni (Hartl) - Gosztonyi, Kovács K., Tar (Loi) - Szombati (Ferencz), Varga B., Bozai B. (Szöllősi). Vezetőedző: Bozai Attila

Gól: Lőrincz (19., 33., 64., 70.), János (16., 66.), Kószás (83.).

A házigazda biztosan használta ki a védők nagy hibáit, és a szünet után sem maradt sok nyitott kérdés minimális ellenállást mutatott ezúttal a móri legénység.