Csütörtökön este felkészülési mérkőzésen lépett pályára az Alba Németországban

Az Alba kosárcsapata csütörtökön reggel kétmeccses, németországi túrára utazott, az esti órákban az s.Oliver Würzburg együttesével találkozott Matthias Zollner együttese.

A fehérváriak nyáron szerződtetett irányítója, Somogyi Ádám volt a kék-fehérek legeredményesebbje, 14 ponttal

Fotó: Horog László / FMH

A német élvonalban, azaz a Basketball Bundesligában érdekelt rivális 12 pontos, 73-61-es (19-18, 24-16, 11-15, 19-12) győzelmet aratott. Az első negyedet mindössze egy ponttal nyerték, a másodikban egyértelműen jobbak voltak a koronázóvárosiaknál. A harmadik etap a látogatóké volt, az utolsó tíz perc során ismét az ellenfél volt főlényben. Szombaton este a Ratiopharm Ulm gárdájával találkoznak Vojvodáék.

s.Oliver Würzburg-Alba Fehérvár 73-61 (19-18, 24-16, 11-15, 19-12)

Az Alba Somogyi 14/6, Vojvoda 12/3, DeCosey 11/3, Ford 9, Kemp 5, csere: Pongó, Takács Milán 4, Góbi 3/3, Takács Martin 3, Osztoics összetételben lépett pályára.