Foci

2022.09.18. 18:25

A vereség dacára helytállt a BTC

A címvédő Ferencvárosi TC csapata a MOL Magyar Kupában a legjobb 32 közé jutásért rendezett találkozón a Bicskei TC vendége volt. Eseményekben gazdag mérkőzésen a szervezetten játszó házigazdák kétgólos vereséggel zártak.

Forrás: fradi.hu

Bicskei TC – Ferencvárosi TC 0-2 (0-1)

Vezette: Antal Péter

Bicskei TC: Szűcs L. – Gaszner, Bozsóki, Vékony, Lencsés – Bori, Dencinger (Lassú), Kincses (Molnár A.), Hirman (Baliga) – Kovács P. (Lakatos), Sóron (Savanya). Vezetőedző: Csordás Csaba

Ferencvárosi TC: Bogdán – Wingo, S. Mmaee (Knoster), Vécsei, Sigér – Esiti, Gojak – Mercier (Zachariassen), Auzqui (Kharaishvili), Marquinhos (Varga Z.) – Boli (R. Mmaee). Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov

Gól: Gojak (45.+2.), Vécsei (87.)

Kárpótolta a sors a bicskei szurkolókat, hiszen két hónap híján két évvel ezelőtt már vendégeskedett a Fradi a Kerecsendi Kiss Márton utcai létesítményben. Akkor nem volt szerencséjük, mivel a pandémia miatt zárt kapuk mellett rendezték meg a találkozót, ám ezúttal nem volt annak akadálya, hogy a drukkerek élőben tekintsék meg a héten Monacoban, az Európa-ligában győztes zöld-fehéreket, akik a sorozat címvédői is. A 2020-as összecsapást simán 5-0-ra nyerte a vendégcsapat, és valljuk meg most sem a BTC volt a meccs favoritja…

„A 110 éves BTC az idősebbnek kijáró tisztelettel, de nem megszeppenve köszönti a 123 éves FTC-t!” - volt olvasható egy táblán, majd „Gyerünk gyerekek, Bicske veletek!” – skandálták, megadva a meccs alaphangját a Bicskei Tigrisek, ám az első kecsegtető helyzet a zöld-fehéreké volt, és csupán Marquinhoson múlott, hogy 12 méteres lövése nem talált kaput. Többet birtokolta a labdát az FTC, de nem nagyon tudtak eljutni a kapuig, ugyanis a félidő közepéig jól zárt a Bicske védelme, próbálta tartani a labdát. Majd a 26. percben Sammy Mmaee lőtt lesgólt, miután Xavier Mercier szabadrúgását a hálóba juttatta. Aztán nem húzta ki a félidőt kapott gól nélkül a Bicske, a 45.+2. percben Amer Gojak 17 méteres szabadrúgása talált utat Szűcs Lajos hálójába, 0-1.

A szünet után fokozta a nyomást a Fradi, beszorultak a hazaiak, de még ez sem igazán tetszett a zöldek mesterének, Sztanyiszlav Csercseszovnak. A legnagyobb lehetőséget a 73. percben Lencsés Bálint vétette el, lapos lövését, amely elsuhant a kapu előtt Bogdán Ádám csak szemmel verte… A 87. percben aztán Vécsei Bálint Marquinhos szögletét sarokkal továbbította Szűcs kapujába, 0-2.