Jelenleg a hetedik Grőber-csapat

2022.05.17. 13:07

Hozta a kötelezőt az Alba-Máv

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 21. fordulójában mindkét Fejér megyei együttes mérkőzésén érvényesült a papírforma szombat este.

Krebsz András

Forrás: Fehér Gábor / Fejér Megyei Hírlap

Alba-Máv-Előre SC – Bugyi SE 48-25 (23-12)
VOK, 30 néző, vezette: Marosi, Pap E.
Alba-Máv: FODOR – Králl 6, IFJ. GRŐBER 13 (3), Szalczinger 2, BÁRDOS 7, ROHONYI 7, Kanyó B. 4. Csere: SALAMON P., Czérna (kapusok), Giday 4, Orbán, Harsányi 5, Bicskei, Kovács G., Salamon D. Edző: Grőber Mátyás.
Eredmény alakulás: 8. perc: 5-2, 19. p.: 15-6, 25. p.: 18-8, 34. p.: 30-16, 46. p.: 40-21, 55. p.: 42-23.

Magabiztosan kézilabdázott az idény utolsó hazai fellépésén a Grőber Mátyás, Madár Imre páros által irányított székesfehérvári alakulat, az albások végig vezetve kiütéses győzelmet arattak a már biztos kieső Bugyi csapata ellen. Csak a gólkülönbség volt kérdéses a két gárda szombat esti randevúja előtt, a hazaiak pedig a várakozásoknak megfelelően egy percig sem vették le a lábukat a gázpedálról. A kapuban az első játékrészben védő Fodor és a szünet után lehetőséget kapó Salamon Patrik egyaránt tizenkét hárítással vette ki a részét a sikerből, de a rutinos Czérna is hozzátette a magáét a könnyed sikerhez egy hatástalanított hétméteressel. Ifj. Grőber Mátyás szakadatlanul szórta a gólokat, a bal szélről mindössze egyet rontó Rohonyi pontos dobásaival az első, míg a szintén 8/7-es mutatóval záró Bárdos védhetetlen átlövéseivel főként a második félidőben keserítette meg a vendégek életét. A két pont sorsa gyakorlatilag már harminc perc játékot követően eldőlt, az albások végül könnyedén bedarálták a Pest megyei ellenfelüket és egy hellyel feljebb léptek a Déli-csoport tabelláján.
– Felszabadultan kézilabdáztunk, elégedett vagyok a mérkőzésen nyújtott teljesítményünkkel. Az volt a tervünk, hogy mindenkinek játéklehetőséget adjunk – értékelt Madár Imre, az Alba-Máv-Előre tiszteletbeli elnöke az összecsapás után.

Martonvásári KSE – VSK Tököl 28-31 (17-15)
Tóth Iván sportcsarnok, 50 néző, vezette: Antal, Antalné.
MKSE: Szokoli (Mihálovics) – Lesó 5, Horváth D. 2, Dobos 3, Sarkadi J. 3, Török 5, Sarkadi T. 1, Orisek, Kiss A. 2, Kónya 7 (1). Edző: Kurán István.

A pont nélkül a tabella utolsó helyén szerénykedő martonvásáriak derekasan küzdöttek a dobogóért harcban álló tököliek ellen, a fordulásnál még a Kurán-legénységnél volt az előny, ám jobb erőkből álló vendégül végül fordítani tudtak és ha nem is sziporkázva, de elvitték a két bajnoki pontot Martonvásárról.