Martonvásár pont nélkül

2021.12.07. 13:38

Hozta a kötelezőt az Alba-Máv-Előre

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 10. fordulójában a fehérváriak szombati győzelmükkel megszakították rossz sorozatukat, míg a martonvásáriak kiütéses vereségbe szaladtak bele vasárnap.

Krebsz András

Forrás: FMH-Archív (NN)

Bugyi SE–Alba-Máv-Előre SC 22-30 (11-16).

Bugyi, 50 néző, vezette: Parádi, Ujhelyi.

Alba-Máv: FODOR – Králl 5, IFJ. GRŐBER M. 7 (1), Bárdos 6 (1), SZALCZINGER, Orbán 2, Harsányi 4. Csere: SALAMON P., Czérna (kapusok), Kanyó B., Kovács G. 2, Salamon D., Giday 2, Kónya B. 2. Edző: Grőber Mátyás.

Eredmény alakulása: 8. perc: 2-2, 16. p.: 7-10, 26. p.: 10-14, 35. p.: 12-20, 47. p.: 16-24, 56. p.: 20-27.

A zsinórban három fiaskóval a 8. pozícióig visszacsúszó székesfehérváriak számára csak a győzelem volt elfogadható eredmény a kiesőjelölt otthonában, az ifj. Grőber Mátyás vezette albások ennek megfelelően végig dominálták a találkozót és magabiztos győzelmet arattak, a bajnoki pontok begyűjtése egy percig sem forgott veszélyben.

– Kitűnően védekeztünk, a játékosok végig koncentráltak a hatvan perc alatt. A helyzetkihasználásunk még mindig nem az igazi, de javult az elmúlt hetekhez képest – értékelt Madár Imre, az Alba-Máv-Előre tiszteletbeli elnöke a találkozót követően.

VSK Tököl–Martonvásári KSE 58-27 (26-13).

Tököl, 50 néző, vezette: Bognár, Tóth T.

MKSE: Szokoli (Mihálovics) – Horváth D. 3, Győrfi 1, Benczik 4, Sarkadi 1, Orisek, Kiss A. 4, Szabó L. 4, Kerényi 1, Koncsár 9 (4). Edző: Kurán István.

Az eddigi összes bajnokiján alul maradó Martonvásár együttese a tabella 5. helyét elfoglaló Tököl otthonában igyekezett csodát tenni, ám Kurán István tanítványai mindössze tíz percig tudták tartani a lépést az esélyesebb riválisuk ellen, Koncsárék végül megsemmisítő vereségbe szaladtak bele, osztálykülönbség volt a csapatok között.