megye I

2021.10.25. 16:15

Tovább növelte előnyét a Főnix FC

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 10. fordulójában tovább növelte előnyét a Főnix FC, miután Bodajkon is nyert: üldözője, a Sárbogárd SE is nagy nehezen behúzta hazai meccsét, így ez a két gárda kissé elhúzott a mezőnytől. Örvendetes, hogy a Mány, a Kisláng, és a Lajoskomárom is három ponttal lett gazdagabb a forduló után.

Jó mérkőzést, és vendég győzelmet hozott a Főnix FC (sárga) bodajki látogatása

Fotó: Pesti Tamás / Fejér Megyei Hírlap

Bodajk – Főnix FC 1–2 (1–1)

Bodajk, néző

Vezette: Cseh Roland.

Bodajk: Csikesz P. – Orosz (Arany), Bregócs, Kovács J., Rózsás (Klein) – Molnár M. (Katóka R.), Gulyás (Molnár T.), Joó, Dreska – Imrefi (Kővári B.), Kocsis D. Vezetőedző: Takácsa Viktor

Főnix FC: Szabó T. – Sarok, Pataki, Szalai P., Adorján – Bolla Barnabás, Krán, Zoboki Á. (Rubos), Patkós K. (Papp K.) – Pápai (Bognár I., Zoboki L.), Jófejű (Kertész).

Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Gulyás (34.), ill. Zoboki Á. (42.), Szalai P. (86.)

Jók: Molnár M., Gulyás, Joó, ill. Szabó T., Szalai P., Zoboki Á.

A 10. percig mezőnyjáték fojt a pályán, a hazai csapat próbált már az ellenfél térfelén labdát szerezni, és ez az esetek többségében sikerült is. A 11. percben egy jobb oldali bedobás után Gulyás Gergő csúsztatott, ám a hosszú oldalon érkező Joó Gergő kiszorított helyzetből fölé lőtt. Két perccel később ismét jobb oldali bedobás ismét Joó elé került a labda, és lövése alig ment fölé. Ismét hazai helyzet következett Dreska András jobb oldali beadása a jobb kapufáról kipattant, az ismétlést Gulyás a kapusba lőtte. Az első vendég lehetőség a 28. percben volt, ekkor szabadrúgáshoz jutott a Főnix FC 18 méterre, de Jófejű Sándor fölé lőtt. A 33. percben gólnak örült a hazai közönség, Molnár Milán szerzett labdát a jobb oldalon, keresztbe vezette, és jókor tálalt Joó elé, aki a jobb kapufát találta el, de a kipattanót Gulyás a hálóba lőtte, 1-0. Nem tudta a szünetig megőrizni az előnyét a Bodajk, a 40. percben elméláztak, és egy jobb oldali beadás után a védőkről kipattanó labdát Zoboki Álmos vágta a kapu jobb sarkába, 1-1. A második félidő már a vendégeké volt, ennek ellenére az 56. percben Molnár Tamás egy jobb oldali formás támadás végén Szabó Tamással állt szemben, de a kapus bravúrral védett. Erre jött a válasz is előbb Szalai Pál lőtt fölé, majd Zoboki találta el rosszul a labdát ziccerben. Mindkét csapat a győzelemre játszott és a győztest gól ezúttal a vendégeknek sikerült elérniük a 85. percben, egy jobb oldali szabadrúgás után az egyedül hagyott Szalai P. szép gólt fejelt a jobb felső sarokba, 1-2. A hosszabbításban egyenlíthettek volna a hazaiak, ekkor Molnár T. fordult le védőjéről 10 méterre a kaputól, lövése alig ment mellé. Két ellentétes félidőt láthattak a nézők, a második félidőben a jobb helyzetkihasználásának köszönhetően a Főnix FC. elvitte a pontokat.

Tudósított: Kovács Zoltán

Ercsi Kinizsi – Mányi TK 1–2 (0–1)

Ercsi, 50 néző

Vezette: Winklár Péter.

Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K., Németh G., Szűcs O. (Petrás), Somogyvári – Pintér O., Kondreska, Rebők (Rizojanisz), Holentoner – Balogh P., Bálint (Jerzsabek). Vezetőedző: Zsigmond László

Mányi TK: Zabos – Kovács P., Ősz, Gondos, Bukovecz – Kiss M. (Forró), Lakatos G. (Horváth P.), Veress, Tóth T. – Timkó, Kelemen. Vezetőedző: Pál Zoltán

Gól: Jerzsabek (72.), ill. Kelemen (39.), Veress (64.)

Jók: senki ill: Bukovecz, Veress, Kelemen

Se néző, se csapat. Ez általában a szerepléstől is függ. A kilátogatók számából is látni, hogy bizony ez az őszi szezon nem hasonlít a tavaszihoz. Elszenvedte ötödik hazai vereségét a Kinizsi. Különösebb erőfeszítés nélkül vitte el a két pontot a Mány. A 39. percben a bizonytalankodó hazai védelem és kapus csak nézte, ahogy Kelemen Zsombor az üres kapuba gurít, 0-1. A 64. percben pedig Veress László fejelt közelről a hálóba, 0-2. A 72. percben Jerzsabek Botond hozta vissza mérkőzésbe a hazaiakat, egy formás támadás végén, 1-2. Sajnos nem érdemelt pontot az Ercsi, mert értékelhetetlen teljesítménnyel rukkoltak elő játékosai. Át kell értékelni a célkitűzésüket, mert a kiesés szele megérintette az egyesületet.

Tudósított: Flórián Gábor

Kisláng – Sárosd 3–0 (2–0)

Kisláng, 100 néző

Vezette: Kupi Zoltán.

Kisláng: Ányos – Juhász M. (Lévai), Erdei B. (Balogh Z.), Árki, Dudar K. – Dudar E., Juhász J. (Kassai Cs.), Horváth Z. (Farkas B.), Baranyai – Willerding Zs. (Kovács L.), Kovács T. Vezetőedző: Erdei István

Sárosd: Rigó – Szabó E., Hushegyi (Csányi), Ivacs (Hallósi), Oláh (Susa) – Killer M., Meszlényi Zs. (Kargl), Ujvári, Szekeres – Meszlényi B. (Tóth D.),

Szabó N. Vezetőedző: Arany Tibor

Gól: Willerding Zs. (40., 47.), Baranyai (30.)

Jók: az egész csapat, ill. senki

A 9. percben Willerding Zsolt ugrasztotta ki Juhász Mártont, aki eltolta Rigó Ádám mellett a labdát, majd üres kapura mellé lőtt. A vezető találat félórányi játék után született meg, Dudar Ervin nagy bedobását Baranyai Bence fejelte a kapuba, 1-0. A 40. percben megint Dudar E. volt a gólpasszt adó, ezúttal pontrúgásból tekerte be a labdát, melyet Juhász M. csúsztatott oda fejjel Willerding Zsoltnak, aki növelte a hazaiak előnyét, 2-0. A 47. percben Baranyai ívelt Willerdinghez, aki másodszorra vette be Rigó kapuját, 3-0. A 62. percben Balogh Zoltán kapásból lőtt kapura, de a labda a kapufáról vágódott ki. A vendégek legnagyobb helyzete Kargl Balázs és Szekeres Marcell ötösön belüli összjátékából adódott, utóbbi azonban kapu mellé lőtt.

Tudósított: Juhász Fanni

Lajoskomárom – Tóvill – Kápolnásnyék 3–0 (0–0)

Lajoskomárom, 120 néző

Vezette: Szabó Dániel.

Lajoskomárom: Barabás – Sonkoly, Kövecses, Vadászi, Gergye – Andróczi, Vass, Németh Á., Czéhmeiszter (Dopuda) – Simon Gy., Varga F. Vezetőedző: Szili Balázs

Tóvill-Kápolnásnyék: Molnár G. – Peng, Kharboutli Noor, Szentgyörgyi (Horváth B.), Zsigmond B. – Varga J., Csörge, Kiss Á. (Szente), Pigler (Végvári) – Zsigmond L. (Lőrincz), Eipl. Vezetőedző: Höltzl Richárd

Gól: Simon Gy. (48., 70., 80.).

Jók: Simon Gy. (a mezőny legjobbja), Barabás, Varga F. ill. Peng, Csörge

Az első félidőt jobban kezdte a vendégcsapat, folyamatosan tudtak első sorban szögleteket követően veszélyeztetni. A 20. percben Varga József jobbról éles szögből lőhetett kapura, Barabás József azonban hárítani tudott. A 35. percben Gergye Krisztián beadása után Vadászi Bence 8 méteres csukafejese alig szállt kapu fölé. A 38. percben Csörge Ciprián fejesét mentették a hazai védők a gólvonalról. A 48. percben Andróczi Krisztofer indításával Simon György lefutotta a vendégvédelmet, és közelről megszerezte a vezetést, 1-0. Az 52. percben Simon Gy. buktatásáért megítélt büntetőt, a hosszú sérülése után felépült, Dopuda Igor végezhette el, lövését azonban Molnár Gergely hárította. A kitámadó Kápolnásnyék támadásait Varga Ferenc vezérletével hárította a lajosi védelem, és ellentámadásaik folyamatos veszélyt jelentettek a vendégek kapujára.Andróczi és Gergye helyzetei még kimaradtak, de a 70. percben Simon Gy. 40 méteres labdavezetést követően 10 méterről helyezett a hálóba, 2-0. A 80. percben Varga F. indította jó ütemben Simon Györgyöt, aki ismét végig vitte a támadást, és ezúttal ballal szerezte a mesterhármast érő találatot, 3-0.

Tudósított: Mosberger Mátyás

Sárbogárd – Martonvásár 4–3 (1–2)

Sárbogárd, néző

Vezette: Domak Ádám.

Sárbogárd: Nyári – Kindl (Gráczer Bálint), Vagyóczki, Kovács J. (Németh K.), Mayer – Luczek, Pákozdi, Tóth P. (Demeter), Slett (Horváth A.) – Gráczer Bence, Horváth I. Szakmai igazgató: Pajor László

Martonvásár: Stelczer – Herczeg (Szenyéri), Szél, Balogh B. (Waller), Kovács Á. – Kádár, Tóth R., Juhász B., Beraki (Gábor) – Kovács A. (Lakakisz), Füzér.

Edző: Horváth László

Gól: Kindl (48., 55.), Slett (24.), Tóth P. (52.), ill. Kovács Á. (15., 88.), Balogh B. (23.)

Jók: Kovács J., Kindl, Pákozdi, ill. Kovács Á.

Az első néhány perc visszafogott játéka után a sárbogárdi támadások okoztak veszélyt a vendégek kapuja előtt. Kindl Zalán és Mayer Dávid közeli lövései célt tévesztettek. A hazai fölényt egy váratlan vendég gól szakította félbe. A 15. percben a jobb oldalon megszerzett labdát a felfutó Kovács Áron kapta a bal oldalon, és 8 méterről a kapus mellett gurított a hálóba, 0-1. Hidegzuhany, és a 23. percben megismétlődött a szituáció. A jobb oldalon megszerzett labda a középen helyezkedő Balogh Bálint elé került, aki átvette és a védők mellett a jobb alsó sarokba lőtt, 0-2. A vendégek gólörömét a 24. percben hűtötték a hazaiak. A kezdés utáni támadásból Slett Kristóf egy jobbra lekészített átadást 14 méterről lőtt a jobb alsó sarokba, 1-2. A szünet után a bogárdi támadások koncentráltabban futottak a pályán. A 48. percben egy bal oldalról középre kerülő labdával Mayer forgolódott a védők között, a játékszer Kindl elé került, aki azt 17 méterről a bal alsó sarokba küldte, 2-2. Az 52. Kovács János nagyszerű cselekkel a jobb oldalon betört a büntetőterületen belülre, visszagurítását Tóth Patrik közelről értékesítette, 3-2. Továbbra is a hazai csapat agresszív letámadása érvényesült, az 55.percben Kovács J. bedobását Kindl 12 méterről húzta a hálóba,4-2. A magabiztos vezetés tudatában fogyott a hazai figyelem, és a 88.percben Kovács Á. váratlan lövése került a kapujukba, 4-3.

A Sárbogárd végig dinamikusabban és gólra törően játszott, kétgólos hátrányuk megfordítása nagyszerű teljesítmény a csapattól, a győzelemük teljesen megérdemelt.

Tudósított: Szántó Gáspár

Ikarus-Maroshegy – Tordas R-Kord 5–1 (3–0)

Székesfehérvár, 85 néző

Vezette: Ibriksz Máté

Ikarus-Maroshegy: Matócza – Békefi, Kovács D., Horváth Zs. (Schmuck A.), Kókány – Kovács L. (Harangozó), Schmuck B., Fövenyi (Patkós Á.), Farkas G. – Kecskés (Skultéti), Farkas D. Vezetőedző: Szarka Martin

Tordas R-Kord: Cseresnyés – Totsche, Hermann, Perjési, Csizmarik (Pongrácz) – Kalácska, Irházi (Berki), Somogyi T., Deli (Szendi) – Hernádi, Németh L.

Vezetőedző: Horváth Sándor

Gól: Kovács L. (14., 83.), Farkas G. (23.), Schmuck A. (87.), Harangozó (90.), ill. Somogyi T. (53.)

Jók: Farkas G, Scmuck B, Békefi, Kovács L, ill. Somogyi T., Totsche

A Tordas csapata kontrákra próbált berendezkedni, két szögletrúgásból a 14. percben Kovács Levente talált be, majd szintén szögletből Farkas Gábor növelte az Ikarus előnyét, 2-0. A fordulás után Somogyi Tibor szépített az 53. percben, 2-1. Ezután mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, ám az utolsó tíz percben potyogni kezdtek a gólok, A vendéglátók sikere teljesen megérdemelt.

Tudósított: Mezővári Balázs

Móri SE – Enying 3–0 (2–0)

Mór, 200 néző

Vezette: Béd Ákos.

Móri SE: Kiss M. – Végvári, Erni (Hámory), Kosztolányi (Osgyán), Lattenstein – Nicsenko, Ferencz (Mészáros B.), Klémán M. (Fodor Máté), Radács – Varga B., Szöllősi (Victor).

Vezetőedző: Berndt András

Enying: Kovács Z. – Kalló, Kassai J., Vas (Lengyel), Óvári – Csepregi, Bagó (Varga B.), Inzsöl, Paluska L. (Kecskés) – Kassai D., Keszler.

Vezetőedző: Molnár Ferenc

Gól: Nicsenko (39.), Kosztolányi (44.), Fodor Máté (83.)

A Móri SE végig próbálta az iramot diktálni, a szervezett vendégek jól állták a sarat, emelett gyors kontrákból próbáltak veszélyeztetni. Az első játékrész felénél Végvári Ádám talált be egy beadás után, ám a játékvezető les címén nem adta meg a találatot. A 39. percben Ferencz Bálint szánta el magát lövésre, a labda útjába Igor Nicsenko tette bele a lábát, így az védhetetlenül vágódott a hálóba, 1-0. A 44. percben Klémán Máté játszott össze Kosztolányi Bencével, aki okosan lőtte el a kifutó kapus mellett a labdát, 2-0. A fordulás után sem változott a játék képe, a hátrány ellenére sem jöttek előrébb a vendégek, a móriak pedig több nagy helyzetet is kialakítottak, ám az újabb találat csak a mérkőzés végén született. A 83. percben Fodor Máté kapott jó kiugratást, a támadó pedig nagy erővel a lőtt a kapuba, 3-0. Egy percig sem forgott veszélybe a Mór győzelme, a rokonszenvesen küzdő vendégek ellen.

Tudósított: Móri SE