foci

2021.10.04. 15:51

A címvédő Iváncsa együttese kezd feltámadni, idegenben nyert

Az NB III 10. fordulójában a Közép csoportban játszó csapatok számára teljes sikerrel ért véget a hétvége, ellenben, akárcsak az előző héten, Nyugaton egyik megyei együttes lett gazdagabb három ponttal.

Balogh László (piros) az Iváncsa gólzsákja ezúttal kétszer vol eredményes a Szőnyi úton Fotó: Kricskovics A.Balogh László (piros) az Iváncsa gólzsákja ezúttal kétszer vol eredményes a Szőnyi úton

Fotó: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

KÖZÉP csoport

MTK Budapest II (7.)-Iváncsa KSE (15.) 1-3 (1-1)

Vezette: Takács Ákos

MTK Budapest II: Varasdi – Godwords, Várkonyi, Fülöp, Guth (Helembai) – Fördős, Georgievski, Horváth A. (Fekete) – Drljo (Vasvári), Gyuris, Kovács M. (Miknyóczki). Vezetőedző: Kanta József

Iváncsa KSE: Varga Á. – Kozma (Gajda), Aradi, Pribék, Molnár T. – Cseszneki (Suszter), Domokos, Kercsó, Kovács S. (Szellák), Vallejos – Balogh L. Vezetőedző: Tóth András

Gól: Kovács M. (28.), ill. Balogh L. (54., 77.), Vallejos (11.)

Kiállítva: Georgievski (51.)

A 11. percben Vallejos Dominique elé került a labda a baloldalon, a lendületből érkező játékos pedig a kimozduló Varasdi Dániel mellett a jobb alsóba lőtt, 0-1. A 29. percben Kovács Mátyás kapott remek indítást a baloldalon, fejjel maga elé tette, a 16-os előteréből lőtt, bombája pedig egy védőn megpattantva a bal felsőben kötött ki, 1-1. Az 54. percben Vallejos passzolt középre balról, Balogh László pedig közelről a kapuba továbbított, 1-2.

Balogh László (piros) az Iváncsa gólzsákja ezúttal kétszer vol eredményes a Szőnyi úton

Dunaújváros FC (3.)-ESMTK (13.) 2-1 (1-0)

Vezette: Borbás Bottyán

Dunaújváros FC: Pokorni – Villám, Hompót, Molnár S., Báló – Balogh Á. (Dorogi), Barna, Papp M., Jakab – Tóth Á. (Kesztyűs M.), Novák. Vezetőedző: Varga Balázs.

ESMTK: Jeszenszky – Nagy M. (Delea), Póti (Dankó), Túri D., Tóbiás – Markovics, Horváth R. (Szabó L.) Soós B., Slezák, Molnár J. – Lucz. Vezetőedző: Turi Zoltán.

Gól: Jakab (42.), Novák (72.), ill. Lucz (78.)

Kiállítva: Villám (58.)

A 33. percben Jakab Dávid 20 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot, 1-0. Az 58. percben a második sárga lapját begyűjtő Villám Balázst elveszítette a házigazda. A 72. percben Jakab indításával Novák Zsombor lódult meg, lerázta védőjét, majd a kapust is kicselezve lőtt a hálóba, 2-0. A 78. percben kihagyott a hazai védelem jobb oldala, ezt pedig Lucz Viktor közelről kihasználta, 2-1.

NYUGATI csoport

ETO Akadémia (3.)-Bicskei TC (18.) 1-1 (1-0)

Vezette: Szalai László

ETO Akadémia: Pálfi – Szamosi, Vidnyánszky, Vadász, Tamás K. – Szabó T., Katona, Múcska (Pereira), Sipőcz (Szabados) – Farkas B., Márton (Ignácz). Vezetőedző: Király József.

Bicskei TC: Szűcs L. – Lapos, Mlinárcsik, Vékony, Gaszner – Grabant, Dencinger (Kürti), Peinlich (Madarász), Popovics – Hirman (Vicz), Kovács Á. (Németh J.). Vezetőedző: Csordás Csaba.

Gól: Tamás K. (10.), ill. Hirman (60.).

Kiállítva: Szabó T. (43.).

A 10. percben Tamás Kornél élesen, erőből belőtt szöglete érintés nélkül, a széltől támogatva vágódott a hosszú felső sarokba, 1-0. A 43.percben Szabó a félpályánál durván belerúgott Hirman Kristófba, ezért a játékvezető azonnal a piros lapot mutatta fel neki. A 60. percben Gaszner Roland beadására Hirman érkezett a hosszú oldalon, és közelről, belsővel a kapuba lőtt, 1-1.

Kelen SC (12.)-Puskás Akadémia FC II (17.) 1-1 (0-1)

Vezette: Sándor Csaba

Kelen SC: Zima – Egyed, Kertai (Horváth M.), Borbély (Besze), Babinszky – Wild, Pintér B., Lustyik (De Oliveira), Tímári – Erdei (Soós), Lipcsei. Vezetőedző: Harmati Tamás

Puskás Akadémia FC II: Kiss Á. – Van Nieff, Magasföldi, Faustino De Melo Weslen (Kicsun), Nagy Z. (Krpic), Molnár B. (Kocsis B.), Mayer, Vita, Bakti (Janyickij), Nahirnij, Papp K. Vezetőedző: Nagy Ádám

Gól: Borbély (47.), ill. Papp K. (14.)

Kiállítva: Zima (73.).

Credobus Mosonmagyaróvár (4.)-Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő (19.) 3-1 (2-1)

Vezette: Héra Csanád

Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Czingráber, Debreceni, Deák, Jasarevic (Horváth K.) – Tóth L., D’Urso (Végh), Nagy K., Illés (Szegő) – Szalka (Nagy Z.), Boros G. (Popov). Vezetőedző: Varga László

Gárdony-Agárdi Gyógyfürő: Steer – Kiss L. (Balogh B.), Bika, Koronczi, Király B. (Mód) – Tajti (Varga Zs.), Szabó B. (Kökény), Emperger (Földesi), Gere – Tóth T., Wágner. Vezetőedző: Helm András

Gól: D’Urso (13.), Debreceni (27.), Boros (54.), ill. Tóth T. (35.)

A két csapat közötti különbség sokkal nagyobb is lehetett volna, ha Steer Bence nem élete egyik legjobb meccsét produkálja a gárdonyi kapuban.