Megyefoci

2021.08.30. 15:00

A több elmaradt, pótlásra váró mérkőzés miatt még nem teljes a rajt utáni összkép

A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 2. fordulóban csupán négy mérkőzésre került sor, mivel több csapat is a MOL Magyar Kupa sorozatában játszott. A Sárbogárd erődemonstrációt tartott a Kisláng ellen, míg a Martonvásár rangadót nyert a Bodajkkal szemben.

A Martonvásár csapata (kék) nagy csatában tartotta otthon a pontokat a Bodjak elleni rangadón Fotó: Kricskovics Antal

Sárbogárd–Kisláng 5–1 (1–0)

Sárbogárd, 100 néző

Vezette: Rózsa Ádám.

Sárbogárd: Nyári – Kindl, Vagyóczki, Kovács J. (Tóth P.), Mayer (Bruzsa) – Luczek (Demeter), Horváth A., Pákozdi (Vajda), Gyuricza (Slett) – Gráczer Bence, Horváth I. Szakmai igazgató:

Kisláng: Ányos – Kovács T., Juhász M., Árki, Dudar E. (Kovács L.) – Kassai Cs. (Lévai), Juhász J., Baranyai, Farkas B. – Tury-Nagy, Willerding Zs. Vezetőedző: Erdei István

Gól: Mayer (18., 50.), Horváth A. (65., 90.), Pákozdi (60.), ill. Willerding Zs. (82.)

Jók: Mayer, Horváth I., Horváth A., ill. Ányos

A hazaiak a találkozó kezdetétől folyamatos nyomás alatt tartották a kislángi kaput. A 18.percben Luczek Roland a 16-os előtt keresztbe cselezte magát, átadását Gyuricza Kornél emelte középre, és az érkező Mayer Dávid a kapu bal oldalába fejelt, 1-0. A 21. percben Kovács János szabadrúgását Ányos Pál bravúrral hárította. A 34. percben Pákozdi Tamás a védők között kilépve tört kapura, és a kapujából kimozduló Ányos felett átemelt labdája a jobb oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret. A szünet után rákapcsoltak a hazaiak, és az 50. percben Horváth István tört előre a baloldalon, védője szabálytalan szerelése sem tudta megakadályozni, hogy a labdát Mayerhez passzolja, aki az átadást 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtte, 2-0. A vendégek az állandó nyomást a 60. percig bírták, ekkor Horváth Attila jobbra emelt labdájával Kovács J. elhúzott a vonal mellett, és középre passzolt labdáját az érkező Pákozdi 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtte, 3-0. A 65.percben Kindl Zalán az alapvonal előtt középre passzolt, a labdát Horváth A. 12 méterről a kapuba helyezte, 4-0. A 82. percben Willerding Zsolt 14 méterről lőtt a kapu bal alsó sarkába, 4-1. A 90. percben Horváth A. emelésével alakult ki a végeredmény, 5-1. A Kisláng nagyobb arányú vereségét Ányos akadályozta meg.

Tudósított: Szántó Gáspár

Martonvásár–Bodajk 1–0 (0–0)

Martonvásár, 200 néző

Vezette: Szabó Dániel.

Martonvásár: Sebestyén I. – Szél, Herczeg, Füzér (Kovács A.), Lakakisz – Kádár (Horváth B.), Waller, Neuvert, Juhász B. (Kovács Á.) – Szenyéri, Tóth R. Vezetőedző: Horváth László

Bodajk: Csikesz P. – Dreska, Orosz (Arany), Bregócs (Csapcsár), Rózsás (Molnár M.) – Kocsis D., Nagy F., Gulyás (Katóka R.), Klein – Imrefi (Kovács J.), Kővári B. Vezetőedző: Takács Viktor

Gól: Füzér (62.)

Jók: Szenyéri, Füzér, Kővári, ill. Kocsis D.

A kezdés rögtön jobban sikerült a hazaiaknak, Waller Eduárd ugratta ki Herczeg Simont, de Csikesz Péter bravúrral védett. Ezt követően kisebb helyzetek alakultak ki mindkét oldalon, de a hazaiaktól Waller célzott pontatlanul bal lábbal, a túloldalon pedig kiváló beívelés után Kocsis Dominik néhány méterről a földre fejelte a labdát, ami végül jócskán fölé pattant. A félidő hajrájában újra a Bodajk előtt adódott lehetőség, Nagy Ferenc törhetett a baloldalon kapura, de a 17 méterről megeresztett lövés után a labda a bal alsó sarok mellett gurult át az alapvonalon. A második félidőben is jó iramban folytatódott a játék, ordító helyzetek nélkül, de ez csak annyit jelentett, hogy a támadók céloztak rosszul, a kapusok nem kellett, hogy legjobb formájukat rántsák elő. Ez Csikesznek akkor sem sikerült, mikor egyszer nagyon kellett volna. Kovács Áron suhant el a jobb oldalon, lecselezte magát az alapvonalig, beadását elsőre kivágták a bodajki védők, ám Füzér Zoltán 17-ről kapásból kapura tüzelt, és a nem túl erős, ám pontos lövés a bal alsó sarokban kötött ki, 1-0. A folytatásban a vendégek mindent megpróbáltak, Nagy Ferenc és Kocsis D. is betalálhatott volna, a hazaiak kontrái sem voltak teljesen veszélytelenek, de ezen a napon Füzér találata mindent eldöntött.

Tudósított: Szupkai Gábor

Tóvill-Kápolnásnyék–Enying 2–0 (0–0)

Kápolnásnyék, 100 néző

Vezette: Wittner József.

Tóvill-Kápolnásnyék: Kalmár – Peng, Kharboutli Noor, Zsigmond B., Csörge – Kiss Á., Pigler, Molnár G., Horváth B. (Szentgyörgyi) – Zsigmond L. (Varga J.), Eipl. Vezetőedző: Höltzl Richárd

Enying: Lehr – Keszler, Kalló, Kassai J., Nyikos – Vas (Inzsöl), Óvári, Csepregi, Bagó (Kassai D.) – Halász, Papp G. (Paluska L.). Vezetőedző: Molnár Ferenc

Gól: Csörge (64.), Zsigmond B. (82.)

Kiállítva: Paluska L. (88.).

Jók: Kharboutli, Molnár G., Kiss Á., Csörge, és Zsigmond B., ill. Lehr, Csepregi

Már az első perctől kezdve kirajzolódott a mérkőzés képe, a vendéglátók birtokoltuk többet a labdát. Az Enying letámadott, de zavart nem sikerült okozniuk, bár ennek ellenére az első komolyabb helyzet előttük adódott, ám Nyikos Martin a kapufát találta telibe. A második félidő ott folytatódott, ahol az első befejeződött. Az egyre nagyobb nyomás a 64. percben érett góllá, Kharboutli Noor nagy bedobását Csörge Ciprián fejelte a hálóba, 1-0. A 82. percben Zsigmond Bence rázta le a védőjét, majd 18 méterről a rövid sarokba lőtt, 2-0. A 86. percben büntetőhöz jutott a Nyék, de Csörge elhibázta. A 88. percben Paluska Lászlót a második sárga lapja után kiállította Wittner játékvezető.

Tudósított: Sziládi István

Főnix FC–Lajoskomárom 3–1 (2–0)

Székesfehérvár, néző

Vezette: Ibriksz Máté.

Főnix FC: Szabó T. – Zoboki L., Knausz, Pataki, Szalai P. (Farkas Cs.) – Adorján (Kertész), Patkós K. (Papp K.), Krán, Zoboki Á. – Rubos (Molnár A.), Pápai (Jófejű). Vezetőedző: Pavlik József

Lajoskomárom: Barabás – Sonkoly, Németh Á. (Varga F.), Kövecses (Vadászi) – Gergye, Vései, Simon Gy., Czéhmeiszter, Vass – Andróczi, Berta. Vezeteődző: Szili Balázs

Gól: Szalai P. (45., 53.), Patkós K. (31.), ill. Gergye (52.)

Jók: Szabó T,, Szalai P., Patkós K., ill. Gergye, Kövecses

A Főnix FC kezdett jobban, többet birtokolva a labdát, jutottak el az ellenfél kapujáig, viszont a kialakított helyzetekből nem sikerült gólt elérniük. A 15. perc táján már kiegyenlített volt a mérkőzés, és Kövecses Imre egy óriási felső léccel jelezte, hogy a vendégcsapat is megérkezett a mérkőzésbe. Majd Szabó Tamás védte bravúrral Simon György lövését. Aztán a 31.percben egy lecsorgó labdára Patkós Kevin eszmélt a leggyorsabban és közvetlen közelről a hálóba bombázott, 1-0. Kiegyenlített játék folyt az elkövetkező időszakban, ám a 45. percben egy labdaszerzést követően Knausz Tamás passzolt a visszalépő Szalai Pálhoz, aki indította a jól kilépő Adorján Gergőt. A ziccert Barabás József csak szabálytalanul tudta megállítani, ezért sárga lapos figyelmeztetésben részesült, míg a teljesen jogos 11-est Szalai P. higgadtan rúgta a kapuba, 2-0. Az 52. percben egy kontratámadás végén Gergye Krisztián lőtt a hazai hálóba, 2-1. Szinte a középkezdésből jött is a válasz Pápai Kristóf labdájával Szalai P. ugrott ki, és lőtt a bal sarokba, 3-1.

Tudósított: Pavlik József

A Magyar Kupa kötelezettségek miatt elmaradt Sárosd-Mányi TK összecsapást 2021. szeptember 8.-án 17 órakor, az Ikarus-Maroshegy-Móri SE mérkőzést 2021. november 21-én 13.30-kor pótolják, míg az Ercsi Kinizsi-Tordas FÉSZ Zrt. találkozó pontos kezdési időpontja még nincs kitűzve.

A góllövőlista állása:

1. Mayer Dávid (Sárbogárd) 3 gól

2. Bukovecz Ferenc (Mány), Horváth Attila (Sárbogárd), Németh László (Tordas Fész Zrt.), Willerding Zsolt (Kisláng) 2-2 gól