Bodor triplázott

2021.06.28. 16:38

Elindult a nemzetközi motorcsónakszezon újvárosi diadallal

Elkezdődött a motorcsónakszezon. A tavalyi szünet után először rendeztek motorcsónak-világbajnoki futamokat a sportágban.

Agárdy Csaba

Bodor Péter (középen) ismét remekelt

Fotó: Versenyző

A hosszú szünet annak az következménye volt, hogy a koronavírus-járvány miatt teljes egészében szünetelt a motorcsónaksportban szinte minden tevékenység.

De június elején az olaszországi Borettóban, a Pó folyón végre lebonyolíthatták a siklóhajók, népszerű nevén a papucsok, Hydro GP elnevezésű világbajnoki sorozatának első fordulóját.

A versenyen három magyar sportoló vett részt F 250 és F 500 kategóriákban. A Dunaújvárosi Vízi Sport Club világbajnoka, Bodor Péter mindhárom futamot megnyerve végzett F250 kategóriája élén, amivel húsz világbajnoki pontot szerzett.

A F500 kategóriában induló Havas Attila negyedik, Csákó Ferenc pedig a kilencedik helyen végzett.

Bodor két hét múlva Lengyelországban indul az F250-es kategória Európa-bajnokságán. Remélhetően folytatja további jó szereplését.