Frissen Fejérből

2021.05.03. 17:17

Dobogóra tornázta fel magát a Sárbogárd, riválisa ellen tudott győzni a DUFK SE

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában szoros mérkőzéseket játszottak a csapatok. A DUFK SE november 14-e, míg a Martonvásár együttese február 4.-e óta először zsebelhette be a három pontot.

Nem volt könnyű dolga Andróczi Krisztofernek (piros, Ikarus-Maroshegy) az Ercsi védőinek szoros őrizete mellett

Fotó: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap

DUFK SE–Lajoskomárom 1–0 (0–0)

Dunaújváros, 50 néző

Vezette: Szücs László.

DUFK SE: Kovács D. – Pinczési, Fejes, Fekete, Pintér Cs.- Gertner (Kozma), Vajda, Hajdú, Perjési – Csala, Furuglyás. Vezetőedző: Szellák Sándor

Lajoskomárom: Lang (Balogh B.) – Németh Á. (Kicska), Kövecses, Fodor Márton, Gergye – Vései, Vass, Czéhmeiszter (Szakáts), Sonkoly (Gógán) – Berta, Varga F. Megbízott edző: Szili Balázs

Gól: Fekete (83.)

Jók: Fekete, Pintér Cs., Hajdú, ill. Kövecses, Vései

Hazaiak óvatos kezdése után fokozatosan átvették az irányítást a mezőnyben. Néhány alkalommal csak az utolsó passzok pontatlansága mentette meg a Lajoskomáromot a góltól, így a szünetig már nem változott a mérkőzés képe. A második félidő elején váltakozva forogtak veszélyben a kapuk majd a DUFK SE mindent feltéve egy lapra támadott a játékrész második felében. Komoly lehetőségek maradtak ki sorra, majd egy kezezést követően büntetőhöz jutottak, amelyet a 82. percben Fekete Tamás révén gólra váltottak, 1-0. Megérdemelt hazai győzelem született.

Tudósított: Szellák Sándor

Sárbogárd–Tordas Fész Zrt. 1–0 (0–0)

Sárbogárd, 50 néző

Vezette: Wittner József.

Sárbogárd: Barabás – Gráczer G., Gráczer Bence, Kindl (Gábris), Kókány (Horváth I.) – Gráczer Bálint, Mayer, Luczek (Lajtos), Magda (Nagy Á.) – Tóth P. (Horváth A.), Vagyóczki. Szakmai igazgató: Pajor László

Tordas Fész Zrt.: Cseresnyés – Kerényi (Farkas Zs.), Totsche, Király J., Kanyó – Almási (Bihari), Dely, Pongrácz, Szilágyi – Sponga, Cservenka. Vezetőedző: Horváth Sándor

Gól: Tóth P. (73.)

Kiállítva: Szilágyi (95).

Jók: Barabás, Gráczer Bence, Gráczer Bálint ill. Cseresnyés, Sponga

A Tordas az első percekben cáfolta az előzetes esélylatolgatást, és bátran felvállalta a támadó játékot. A 14. percben óriási helyzet maradt kihasználatlanul Barabás József kapujánál. A támadó térfél közepétől kapu elé ívelt szabadrúgást a védők között kilépő Cservenka Gergő keresztbe ellőtte, és a labda a baloldali kapufánál centiekkel került az alapvonalon túlra. A sárbogárdi támadások sorra elakadtak a szervezetten működő vendégek védelmében. A 23. percben Gráczer Bence tört előre, és szép cselek után Kindl az átadását 12 méterről a védőkbe lőtte. A félidő második felében sem változott a játék képe és a nem túl nagyiramú játék a Tordasnak kedvezett, amely fegyelmezetten védekezett. A szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak a csapatok, és a 49. percben Totsche Gergő átadását Dely Dániel éles szögből tűzte kapura, Barabás szögletre hárított. A Bogárd fokozatosan átvette a játék irányítását, szögletek, szabadrúgások és kihagyott gólszerzési lehetőségek jelezték fölényét. Az 57. percben Tóth Patrik cselezte át a jobb oldali védelmet, és a büntetőterület előtt néhány centiméterrel szabálytalanul állították meg. A 70. percben Magda 16 méterről kapura küldött lövését Cseresnyés Alex remek vetődéssel tolta ki a jobb alsó sarokból. A 73.percben Gráczer Bence előretörése zavart okozott a tordasi védelemben, átadását Magda a labda átvétele után a nagyszerű ütemben kilépő Mayer Dávodhoz továbbította. Mayer a labdát elhúzta a kilépő kapus mellett, és a középen érkező Tóth P 6 méterről a kapu jobb alsó sarkába helyezett, 1-0. A gól után a vendégek igyekezete nem járt eredménnyel és a Sárbogárd győzelme a látottak alapján megérdemelt.

Tudósított: Szántó Gáspár

Mányi TK–Bodajk SE 1–1 (1–1)

Mány, 110 néző

Vezette: Szabó Dániel

Mány: Szabó T. – Gondos, Rimele, Szűcs P., Szabó L.- Mészáros T., Bukovecz, Bokros, Parag – Veress, Radovits. Vezetőedző: Pál Zoltán

Bodajk: Csikesz P. – Orosz, Bregócs, Molnár M., Molnár T. (Nagy F.) – Gulyás (Kocsis), Kővári B., Dreska, Klein (Kovács J.) – Katóka R. (Rózsás), Herczegh. Vezetőedző: Kovács Zoltán

Gól: Mészáros T. (40.) , ill. Katóka R. (45.)

Jók: Szabó T., Gondos, Bukovecz, Mészáros T., ill. Csikesz P., Katóka R., Gulyás, Klein,

Hosszú hónapok után, a megfelelő protokoll mellett, végre jelen lehettek a kitartó szurkolók a mérkőzésen. A hirtelen jött meleg ellenére, a csapatok a néhány ismerkedő pillanat után, gyorsan egymásnak estek, bár az óvatos támadásépítések jelezték, hogy mindkét fél a stabil védekezést tekinti, játéka alapjául. A Mány birtokolta többet a labdát, és igyekezett a vezetést korán megszerezni, de első ordító helyzetét, a 4. percben, Rimele Dávid 4 méterről fölé lőtte. Nagy harc folyt a középpályán, inkább taktikai csata, mint lüktető iram jellemezte a játékot. A 23. percben, Mészáros Tamás 20 méteres, ügyes tekerése csattant a jobb oldali kapufán. A 32. percben Bukovecz Ferenc közeli szabadrúgása éppen csak elkerülte, a bodajki kapu bal felső sarkát. Majd a 35. percben egy gyors vendégkontra után, Szabó Tamás védett bravúrral. A 37. percben a szélvészgyors Klein Márk robogott el a bal oldalon, de lapos lövése elkerülte a kaput. A 40. percben Rimelét öklelték fel a védők az ötösön belül, a labda Mészáros T. elé került, aki ügyesen, közelről emelt a bodajki kapuba, 1-0. A félidő utolsó mozzanata a vendégek egyenlítő gólja volt: a jól játszó Klein futott el a balszélen, erőből belőtt labdájára Katóka Richard robbant be, és védőjét megelőzve a kapuba vágta a labdát, 1-1.

Szünet után is folytatódott a taktikai csata, a vendégek tudtak frissíteni, míg a Mány kispadján csak a tartalék kapus, és egy 16 éves mezőnyjátékos foglalt helyet, a betegségek és sérülések miatt. Az idő haladtával a kapuk egyre kevésbé forogtak veszélyben, elsősorban a gyors kontrák, illetve a szögletek okoztak légiveszélyt, mindkét kapu előtt, de a védelmek állták a sarat. Összességében, rendkívül sportszerű, kiegyensúlyozott mérkőzést játszott a két csapat, jó játékvezetés mellett. A mányiak minden dícséretet megérdemelnek, mert nehéz helyzetük, létszámuk ellenére, ezen a délutánon is nagy erőbedobásra kényszerítették, és mezőnymunkában, lelkesedésben felülmúlták ellenfelüket.

Tudósított: Varga Mihály

Ikarus-Maroshegy–Ercsi Kinizsi 1–1 (1–1)

Székesfehérvár, 50 néző

Vezette: Cseh Roland.

Ikarus-Maroshegy: Gável – Békefi, Kovács D., Bíró (Skultéti), Zelenák – Kovács L. (Megyeri), Andróczi, Kovács K., Fövenyi (Schmuck) – Farkas G., Farkas D. Vezetőedző: Borsányi István

Ercsi Kinizsi: Hodula K. – Tóth K., Holentoner (Horváth B.), Tolnai, Szűcs O. – Németh G., Pintér O., Jerzsabek, Kondreska (Schrick) – Bognár B. (Bálint), Klauz. Vezetőedző: Lieber Károly

Gól: Kovács L. (1.), ill. Pintér O. (9.)

Jók: Gável, Andróczi, Zelenák ill. Jerzsabek, Pintér O.

A kezdőrúgást követően került helyzetbe a hazai csapat egy szép akciót követően, Farkas Dániel beadására érkezett jó ütemben Kovács Levente, és egyből meg is szerezte a vezetést, 1-0. A 6. percben az Ikarus védelme mögé löbbölt remek labdát Pintér Olivér értékesítette, 1-1. A 30. percben Andróczi Krisztofert buktatták a 16-oson belül, a jogosan megítélt büntetőt viszont nem sikerült gólra váltania Kovács Leventének. A 35. percben Bognár Bence került helyzetbe, lövése a kapufán csattant. A második félidő kevesebb helyzetet tartalmazott, kisebb lehetőségek adódtak mindkét csapat kapuja előtt, így végül igazságos döntetlennel zárult a találkozó.

Tudósított: Mezővári Balázs

Martonvásár–Enying 3–2 (1–1)

Martonvásár, 40 néző

Vezette: Ibriksz Máté.

Martonvásár: Sebestyén I. – Balla P., (Lacza), Juhász B., Füzér (Gábor), Lakakisz – Kádár, Neuvert, Süle, Kovács P. – Balogh B., Vörös (Waller). Vezetőedző: Kovács Attila

Enying: Dobai – Kovács L. (Szőke), Keszler, Kalló, Boda (Vimola) – Nyikos, Varga Á., Csepregi, Király D. – Halász, Szalai K. Vezetőedző: Molnár Ferenc

Gól: Neuvert (35.), Vörös (63.), Füzér (83.), ill. Nyikos (33.), Csepregi (56.)

Jók: Balla P., Lakakisz, Süle, illetve Csepregi, Nyikos

Régen látott vendégek tették tiszteletüket Martonvásáron. Egyrészt végre néhány szerencsés néző, aki már magáénak tudhat egy oltási igazolványt, másrészt a győzelem. A mérkőzés szomorú egy perccel indult, a napokban elhunyt, egykori martonvásári labdarúgó, Balanyi László emlékére. Az első félidőben a Martonvásárt segítette az erős szél, de ez is kevés volt. A hazaiak némileg jobban játszottak, de mindez csak egy kapufára volt elég az első fél órában, ekkor Lakakisz Nikolaosz adott tűpontos passzt Balla Patriknak, ő középre adott, a nagy kavarodásban Balogh Benedek találta meg a labdát, de csak a jobb kapufát találta telibe. A 33. percben aztán Neuvert Álmos kezezett a 16-oson belül, a büntetőt Nyikos Martin a bal kapufa tövébe bikázta, de ő szerencsésebb volt, mert onnan befelé pattant a labda, 0-1. Mindössze 120 másodperccel később Neuvert aztán egy 20 méteres szabadrúgás góllal feledtette előző hibáját, a labda itt is a bal alsóban kötött ki, 1-1.

A pihenő után sem változott semmi, a szél fújt, a két csapat birkózott, majd jött egy újabb hazai hiba. Juhász Bence és Süle Barnabás nem volt elég határozott, majd egészen komikus körülmények között rárúgták a labdát Csepregi Imrére, a labda pedig a kint tébláboló Sebestyén István felett a kapuba hullott, 1-2. Ekkor úgy tűnt az égiek nem fognak véget vetni a martonvásári vereségszériának, de a hazaiak közül néhányan nem így gondolták. A 63. percben a most is nagyon aktív Lakakisz Nikolaosz ismét előhúzott egy mesteri passzt, amellyel ezúttal Vörös Milánt találta meg, a támadó mellel átvette a labdát majd a kapuba pöckölt, 2-2. A győztes gól a 83. percben született, de komoly vitát váltott ki. A martoniak játékosát lesen állította meg a játékvezető, az enyingi védő kézzel letette a labdát, majd belerúgott a labdába, tulajdonképpen elvégezve a szabadrúgást. Erre a labdára csapott le szemfülesen Füzér Zoltán, a meglepett és reklamáló védők között, de a bíró mutatta, hogy mehet a játék, Füzér nem is állt meg és Dobai István mellett a hálóba pöckölte a labdát, 3-2. A lefújást követően az enyingiek próbálták számon kérni a játékvezetőt, de végül itt is a hazai őrző-védők higgadtsága volt a nyerő.

Tudósított: Szupkai Gábor

Kisláng–Móri SE 2–2 (1–1)

Kisláng, 50 néző

Vezette: Kovács Róbert.

Kisláng: Ányos – Kovács T. (Tury-Nagy), Árki, Dudar K., Dudar E. (Erdei B.) – Juhász J., Komlós, Kassai J., Kassai D. (Lévai) – Balogh Z. (Kassai Cs.), Willerding Zs. Vezetőedző: Erdei István

Móri SE: Nagy M. – Kosztolányi, Szamarasz (Stéger), Ferencz, Klémán M. – Tar B., Osgyán (Hajdu), Pataki, Varga B. – Mészáros B., Fodor (Erni). Vezetőedző: Kiss Máté

Gól: Willerding Zs. (15.), Dudar E. (47.), ill. Osgyán (25.), Árki (57., öngól).

Kiállítva: Stéger (78.).

Jók: az egész csapat, ill. Osgyán

Az 1. percben a hazaiak előtt adódott lehetőség, Dudar Ervin. indította öccsét, Dudar Krisztiánt a szélen, aki középpre ívelt, a labda lecsúszott a lábáról és így lett veszélyes, mert a felső kapufán landolt a játékszer.Majd Balogh Zoltán hámozta át magát védőjén, beadását Willerding Zsolt értékesítette, 1-0. A 25. percben Kassai János vesztett labdát a saját térfelén, melyből megiramodott a vendég együttes, ezután Kassai J. a 16-on belül szabálytalankodott, a játékvezető 11-est ítélt, melyet Osgyán Máté biztosan lőtt a hálóba, 1-1.

A 47. percben Dudar E. használta ki a hazaiak első helyzetét, szabadrúgásból volt eredményes, 2-1. Az 57. percben egy vendég beadásba Árki Péter ért bele szerencsétlenül, és a labda a kapuban kötött ki, 2-2. A 77. percben Kassai Csaba kiválóan indította Juhász József Benjamint, akit Stéger Roland rúgott fel a 16-os vonalánál. A játékvezető kiállította a játékost,

Tudósított: Juhász Fanni

A Főnix FC-TóVill Kápolnásnyék találkozót 2021. május 6-án 17.30-kor pótolják.

Szabadnapos: Sárosd Kronos Sport