megint nem sikerült

2021.02.16. 22:37

Szoros meccsen kaptak ki a Titánok

Az Erste Liga keddi játéknapján öt vereség után sem tudott nyerni a Titánok csapata a MAC-HKB Újbuda ellen.

McNulty (6) és Majoross Barnabás harca a korongért

Fotó: Titánok

Titánok-MAC-HKB Újbuda 2-3 (0-2, 2-1, 0-0)

Győr, zárt kapuk mögött

Vezette: Kincses, Babic, Árkovics G., Bencze

Titánok: Szeles – Erdély B., Reiter A. 1, Császár 1, Luusuaniemi, Tiainen (1) – Dobmayer, Vas Márk (1), Ambrus, Dézsi, Rétfalvi – Kóger B.,McNulty, Almási, Kovács Alex, Németh K. – Nagy Á., Balogh B., Vincze G., Jakimcsuk. Vezetőedző: Kasper Vuorinen

MAC-HKB Újbuda: Bálizs – Pozsgai (1), Dóczi, Schlekmann 1 (1), Nagy Krisztián, Sofron I. 1 (1) – Macaulay (1), Kovács B., Brance Orbán, Terbócs, Kreisz – Tornyai, Garát, Kozma D. (1), Ritter, Molnár B. 1 – Lőczi, Bugár, Kedves R., Majoross B., Pápa. Vezetőedző: Kangyal Balázs

Kiállítások: 8, ill. 8 perc

Kapura lövések: 31-25

Ami eddig történt, természetesen számít, de a hátralevő alapszakaszbeli mérkőzések azonban mondhatni duplán „fizetnek”. Így mindkét csapat számára kiemelt fontossággal bírt a találkozó, a MAC-nak a négy közé jutás, míg a Titánoknak a playoffba kerülés a tét.

A 3. percben Almási Márk száguldott el a jobb oldalon, centerezése Németh Kristófot találta meg, de végül Bálizs Bencében akadt el az akció. Aztán az 5. percben villámgyors támadásból, egy kiugratás után Sofron István kíméletlenül felvarrta a bal felsőbe a pakkot, 0-1. A harmad hajrájában egy emberhátrányt megúszott a Fehérvár-farm, ám ezt követően Scott Macaulay nagy löketébe Molnár Bálint tette bele a botját, és a korong a jobb kapuvas mellett csúszott a hálóba, 0-2. Próbálkoztak becsülettel a Titánok, de csak a 25. percben tudtak szépíteni, Reiter Attila távoli lövése akadt be Bálizs Bence ketrecébe, 1-2. Megérezte a „vérszagot” a vendéglátó, és 38 másodperc múlva egyenlített, Riku Tiainen passzából, Császár Hunor találatával, 2-2. A 32. percben kettős előnybe került a MAC, és ezt Schlekmann Márk gyorsan, egy közeli, kapu közepébe lőtt lövéssel ki is használta, 2-3.

A záró harmad közepén Aatu Luusuaniemi lőtte telibe a kapuvasat, majd a következő támadásból Pozsgai Tamás óriási helyzetben Szeles Martinba lőtt. Másfél perccel a vége előtt még Kreisz Brúnó közeli lövése tornásztatta meg Szelest, aki bravúrral hárított. Időt kért a Titánok mestere, de ez sem segített, a tetejébe az utolsó pillanatban Luusuaniemi újabb vasat lőtt, ami egyben a végszót jelentette...