Innentől nagyon nehéz lesz

2021.02.21. 21:40

Nem várt, igen nagy különbségű vereségbe szaladtak a Titánok, kevés esélyük maradt a playoff elérésére

Az Erste Liga szombati játéknapján ki-ki meccset játszottak a Titánok az Opten Vasas HC otthonában. A piros-kékek minden tekintetben föléjük nőttek, és győzelmükkel nagy lépést tettek a playoffba kerülés felé.

Bár Riku Petteri Tiainen (11) bevette a Vasas kapuját, ez kevés volt az üdvösséghez Fotó: Vasas HC

Opten Vasas HC–Titánok 7-2 (1-0, 3-0, 3-2)

Káposztásmegyer, zárt kapuk mögött

Vezette: Kókai, Kincses,

Pálkövi Botond, Pálkövi Baksa

Vasas: Tóth K. – Bukor, Tornyai, Bödök 2, Czakó (2), Révész 1 (2) – Léránt 1, Seregély, Odnoga M, Schmál 1, Turbucz (1) – Kmec (1), Ozols (1), Páterka (1), Szalma (1), Vesutkin 1 – Kováts, Szlama, Csiki (1), Mattyasovszky, Nagy M. 1. Vezetőedző: Ladányi Balázs

Titánok: Gyenes – Erdély B., Reiter A., Császár (1), Luusuaniemi, Tiainen 1 – Dobmayer, Vas Márk, Balogh B., Dézsi, Madácsi – Kóger B., McNulty, Kovács Alex, Vincze G., Jakimcsuk– Hajnal, Ambrus (1), Németh K., Rétfalvi 1. Vezetőedző: Kasper Vuorinen

Kiállítások: 19, ill. 21 per

Kapura lövések: 38-19

Fotó: Vasas HC

Az első harmadban még tartotta magát a Titánok védelme, de a folytatásban már jöttek a Vasas-gólok, és mezőnyfölényben játszottak a piros-kékek. A második húsz perc megpecsételte a Fehérvár-farm sorsát. A záró játékrészben 5-0 után találtak be először a vendégek, de Rétfalvi Kristóf góljára fél percen belül jött a válasz. Sokkal veszélyesebb volt a Vasas, és megérdemelten zsebelte be a három pontot. Ez egyszersmind azt is jelenti, hogy az angyalföldi gárdának mindössze egy pontra van szüksége ahhoz, hogy ott legyen a rájátszásban. A Titánoknak erre akkor lehet esélyük, ha a hátralevő két meccsüket megnyerik a rendes játékidőben – éppen ellenük…

– A Vasas úgy állt bele a meccsbe, ahogy mi szerettünk volna az első pillanattól kezdve. Pörögtek a lábak, kemények voltak, ütköztek, veszélyesek voltak a mi kapunkra. Mi pedig nem adtuk meg a biztosítékot sem a kapusunknak, sem pedig elöl a csatárainknak. – mondta a mérkőzést követően Arany Máté, a Titánok másodedzője.