NB III

2020.11.02. 20:36

Tovább tart az Iváncsa lendülete

Az NB III 16. fordulójában felemás teljesítményt, és eredményeket értek el megyénk csapatai. A Nyugati csoportban mindössze egy döntetlenre futotta a Bicskének, míg a Közép csoportban az Iváncsa nyerte a megyei rangadót.

Nagyot küzdött a DPASE (szürkében) Iváncsán

Fotó: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

KÖZÉP csoport

Iváncsa KSE-Dunaújváros PASE 1-0 (1-0)

Vezette: Szommer Attila

Iváncsa KSE: Prokop – Balogh L. (Greksa), Tóth Z. (Suszter), Varga B., Fekecs – Szellák (Hujber), Aradi, Cseszneki (Valejjos), Pribék – Madarász, Domokos. Vezetőedző: Domján Attila

DPASE: Pokorni – Barta (Gráczer M., Novák L.), Vadász, Markovics, Áman, – Halász, Dorogi, Varga Zs. – Kesztyűs M. (Páll-Bohus), Szepessy R., Novák Zs. Vezetőedző: Jakab Elek.

Sérülések, betegségek, illetve eltiltás miatt Barna Zsolt, Tóth Ákos, Báló Tamás, Lakatos Gergő, Hompót Daniel, valamint Héjjas Zsombor sem tudott pályára lépni a vendégeknél. A 9. percben Cseszneki Richárd kissé szerencsés találatával szerezte meg a vezetést az Iváncsa, és ez a gól el is döntötte a rangadót, 1-0.

NYUGATI csoport

Balatonfüredi FC – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 3–0 (1–0)

Vezette: Gál Péter

Balatonfüred: Keserű – Szalai P. (Tetézi), Géringer, Burucz, Imre – Csikós (Tamás), Markó R. – Bene., Laurinyecz (Pápai), Schillinger D. – Nagy Z. (Radács). Vezetőedző: Borgulya István

Gárdony: Schener – Mód, Koronczi, Ujvári, Király B (Cziklin). – Rodenbücher (Szabó B.), Kónya (Balogh B.) – Zsigmond B. (Kovács Á.), Balogh Á. (Balogh P.), Kercsó – Tóth T. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Laurinyecz (25.), Nagy Z. (51.), Schillinger D. (72.)

A 25. percben egy védelmi hibát követően Bene Zsombor vitte le a labdát az alapvonalig, majd a passzát követően Laurinyecz Ákos egy méterről guríthatott a kapuba, 1–0. Az 51. percben a 16-oson belül eladták a labdát az agárdiak, melyet csak szabálytalanság árán tudtak visszaszerezni, ezért a játékvezető a büntetőpontra mutatott. A 11-est Nagy Zoárd értékesítette, 2–0. A 72. percben egy kavarodás után Schillinger Dániel elé került a labda, aki magabiztosan lőtt a kapuba, 3–0.

Puskás AFC II-BKV Előre SC 1-2 (0-1)

Vezette: Horváth Patrik

PAFC II: Auerbach – Godányi, Papp K., Fodor M., Berekali – Nagy Z. – Sipos G., Kocsis D. (Gruber) – Sós M. (Szabó V.) – Lőrinc (Kalmár), Magasföldi. Vezetőedző: Nagy Ádám

BKV Előre: Czuczi – Balogh M. (Dinka), Girán, Koszó, Szabó M. – Kiss D., Miknyóczi (Stefán), Tóth Sz., Nagy B. (Füzi) – Wágner, Szegő. Vezetőedző: Gelei Károly

Gól: Magasföldi (73.), ill. Wágner (23.), Dinka (72.)

A 26. percben Wágner Richárd góljával kerültek előnybe a fővárosiak, 0-1. Majd előnyüket a 72. percben a csereként beállt, Dinka Kristóf duplázta meg, 0-2. Ugyan Magasföldi József egy perccel később válaszolni tudott, de már ezen kívül nem tudott újítani a házigazda.

THSE-Szabadkikötő-Bicskei TC 2-2 (2-0)

Vezette: Újhelyi Tamás

THSE-Szabadkikötő: Czerula – Vidnyánszky, Gere (Szűcs B.), Marosi, Gelencsér (Dala) – Farkas Z., Varga Ö., Végh, Földi (Petry) – Fodor, Gál T. Vezetőedző: Gál Tamás

Bicskei TC: Kertész – Kákonyi, Radó D., Sötét, Lencsés – Pekowski, Dencinger, Vékony – Peinlich (Farkas M.), Varga Z. (Török), Kürti (Varga Zs.). Szakmai igazgató: Vukmir Dragan

Gól: Farkas Z. (24.), Vidnyánszky (44.), ill. Varga Z. (50., 62.)

A 24. percben Földi Dániel 20 méterről lövése kipattant Kertész Dániel kezéből, Farkas Zoltán pedig 10 méterről a fekvő kapus fölött a hálóba lőtt, 1-0. A 44 . percben Gelencsér Bence szabadrúgását, az üresen maradt Vidnyánszky Ádám 3 méterről fejelte a hálóba, 2-0.

Az 50. percben Kürti Zsolt emelt be egy szabadrúgást a késlekedő védők között labda Varga Z. elé került, ő pedig a kapuba gurított, 1-2. A 62. percben Kürti a baloldalon elfutott, beadását Varga Z. nagyot nyújtózva fejelte a kapuba, 2-2.