kézilabda

2020.10.21. 21:21

Vereség az éllovastól

A férfi kézilabda NB II. 5. fordulójában a biztató első félidei teljesítménye ellenére nem volt esélye a pontszerzésre Dolezsál Károly csapatának.

Krebsz András

Bakos Dávid (középen) négyszer is a hálóba talált

Fotó: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

Százhalombattai KE–Cunder 35-25 (15-13)

Százhalombatta, 60 néző, vezette: Dulai, Pisák.

Cunder: Bokréta – Bándi 1, Csóka 2, Ruprecht 3 (1), Kovácspál 1, Bakos 4, Hegedüs 3 (1). Csere: Dravecz (kapus), Babócsai, Hamvasi 1 (1), Giday 3, Kónya 1, Kovács G. 4, Battyányi 1, Varga M. 1, Monostori. V.: Dolezsál Károly.

Eredmény alakulása: 7. perc: 2-4, 13. p.: 5-7, 20. p.: 9-9, 27. p.: 12-12, 36. p.: 19-16, 43. p.: 23-18, 49. p.: 28-21, 56. p.: 32-23.

A három vereséggel és egy győzelemmel rajtoló Cunder szakmai stábja Dreskán és Benczén kívül szinte mindenkire számíthatott az éllovas otthonában a szombati bajnokin.

A vendégeknek a találkozó elején sikerült alaposan meglepniük a százhalombattaiakat, Kovácspál, Bakos és Bándi mellett Hegedüs kétszer is betalált az első kilenc percben, ez alatt Bokréta mindössze háromszor kapitulált (3-5). Ezt követően is ötletes és hatékony támadásvezetések jellemezték a cundereseket, Dolezsál Károly irányította alakulat a szezon talán legjobb arcát mutatta az előrefelé játékban.

A védekezés azonban most sem működött megfelelően, így szépen lassan, de elkezdett kinyílni az olló a csapatok között. A 43. minutumban öttel, nyolc perccel később pedig már nyolccal vezetett a vendéglátó, a végére pedig tízig hízott különbség.

– Sajnáljuk nagyon az utolsó negyedórát, a játék képét nézve az 5-6 gólos vereség reálisabb eredmény lett volna – értékelt Dolezsál Károly az összecsapást követően.