Fótyikkal nem bírtak Visinka Ede fiai

2020.10.05. 11:57

Hiába vezetett ismét, kikapott a Csákvár

Az újabb válogatott szünetet megelőzően a Merkantil Bank NB II 11. fordulójában a tabella 13. helyén álló Kazincbarcika SC vendége volt az Aqvital FC Csákvár együttese. Megvolt a vendégek sansza a jobb eredményre, vezettek is, de a meccs a hazaiaké lett.

Az Aqvital FC Csákvár játékosa, Posztobányi Patrik (kék, 71) szerelte ellenfelét a 16-oson veszélyes helyzetben Fotó: Kozma István

Kazincbarcika SC–Aqvital FC Csákvár 2-1 (0-1)

Kazincbarcika, 463 néző

Vezette: Veizer Roland (Kovács II G., Tőkés)

Kazincbarcika: Horváth L. – Majzik, Fótyik, Dávid Z, Mikló (Borbély, 86.) – Farkas A. (Kovács A., 46.), Oltean (Bereczki, 64.), Tóth B., Tóth L. (Németh T., 90.) – Toma, Oldal (Korbély, 64.). Vezetőedző: Vitelki Zoltán

AFC Csákvár: Markek – Vukaszovics (Nándori, 82.), Albert I., Koch (László, 66.) – Major, Magyar Zs. (Kocsis B., 66.), Posztobányi, Madarász, Mim – Ganbayar (Papp M., 74.) Daru (Vörös, 74.) Vezetőedző: Visinka Ede

Gól: Fótyik (51., 11-esből, 75.), ill. Daru (42.)

Kiállítva: Németh T. (91.)

Az első negyedórában többet pattogott a labda a Csákvár térfelén, majd a 19. percben emelkedhetett a csákvári szurkolók vérnyomása a megszokott értéknél magasabbra. Történt ugyanis, hogy a korábban a vendégeknél is megfordult Oldal Tibor lőtt távolról, kínálkozó helyzetben, a labdát Markek Tamás látványos mozdulattal szögletre tornázta. Aztán a 32. percben Daru Bence előtt nyílt lehetőség, fejesét Horváth László a felső lécre ütötte. A 42. percben Magyar Zsolt baloldalról beküldött szabadrúgásába tette bele a lábát Daru 6 méterre a kaputól, és ezért már hiába nyújtózkodott Horváth L., 0-1. A 44. percben Majzik Adrián szabadrúgásból emelt a 16-oson belülre, Oltean Adrián lőtte volna kapura, Markek azonban szögletre mentett.

Az 51. percben egy jó ritmusváltás után Marko Vukaszovics szorításában Kovács Alan esett el a 16-oson beül. A büntetőt Fótyik Dominik magabiztosan értékesítette, 1-1. Az 55. perc meghozhatta volna a Csákvár ismételt előnyét, de Daru nagy lövését védeni tudta a jól helyezkedő Horváth László.

A 75. percben a duplázás Fótyiknak sikerült, a felezővonal közeléből emelt szabadrúgást Majzik a bal oldali alapvonal felé, a jó ütemben érkező barcikai hátvéd magasan túlugrotta Albert Istvánt, és a hosszú sarokba fejelt, 2-1. Ezt követően szinte percenként veszélyeztetett a Csákvár, előbb Madarász lövését védte bravúrral Horváth László, a 81. percben pedig Madarász a jobb oldali alapvonalról gurította vissza a labdát, érkezett a sokat mozgó Kocsis Bence, de ballal, 10 méterről fölé bombázott. A 85. percben Toma György 16 méteres életerős lövése csattant a jobb oldali kapufán. A 91. percben a frissen beállt Németh Tamásnak talán tíz másodperc jutott, aki felvágta Kocsist, Veizer Roland játékvezető azonnal piros lappal leküldte a pályáról a játékost. KA