A szokottnál kevesebb mérkőzést rendeztek

2019.09.23. 18:55

Elkapta a Tordas a bajnokaspiránst

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 6. fordulójából három gárda (Mór, Sárbogárd, Flavus Velence) Magyar Kupa-beli kötelezettsége miatt későbbi időpontban játssza le meccsét, de így sem múlt el meglepetés nélkül a hétvége. Első vereségét szenvedte el a listavezető Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő, először szerzett idén pontot az Ikarus-Maroshegy, és másodjára nyert a Bodajk.

A tordasi Csányi Dávid (b) végig energikusan játszott, nagy érdemeket szerzett csapata sikerében Fotó: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

Sárosd Kronos Sport–Ikarus-Maroshegy 1-1 (1-0)

Sárosd, 150 néző

Vezette: Rózsa Ádám

Sárosd Kronos Sport: Rigó – Handl (Kargl), Hallósi, Vida T., Rottmann – Meszlényi, Kosaras, Dobsa, Szekeres (Balogh B.) – Kovács S., Szabó N. Megbízott edző: Arany Tibor

Ikarus-Maroshegy: Skultéti A. – Varga F., Bíró, Békefi, Dopuda – Kovács L. (Makai), Andróczi, Victor, Mátyus – Farkas G., Zsöllei. Edző: Borsányi István, Gelencsér Tibor

Gól: Kovács S. (19.), ill. Dopuda (52.)

Jók: Rigó, Hallósy, Rottmann, Kovács S., ill. Varga F., Dopuda, Mátyus

A vendégek kezdték jobban a találkozót, a 13. percben Kovács Levente beadására jó ütemben érkezett Victor Michel, de közeli lövését Rigó Ádám bravúrral védte. Az első negyedóra után felébredt a Sárosd, és a 19. percben Kovács Sándor 25 méteres szabadrúgása akadt be a fehérvári kapu bal alsó sarkába, 1-0. A góltól nyíltabb lett a mérkőzés, ám jobbára csak a két tizenhatos között folyt a játék. A második félidő elején egy ajándék 11-est kapott a vendégcsapat, az 52. percben Varga Ferenc távoli lövése a felső lécen csattant, a kipattanó labdára Rottman Sándor és Dopuda Igor csapott rá, Rottman elfejelte a labdát Dopuda elesett. Szatmári István asszisztens szabálytalanságot jelzett, Rózsa Ádám játékvezető mindenki legnagyobb meglepetésére 11-est adott, amin még a fehérvári szurkolók is nevettek. A megítélt büntetőt Dopuda értékesítette, 1-1. A fehérvári gól után a Sárosd mindent megtett a győzelem megszerzéséért, de erőfeszítéseik nem jártak sikerrel. A 88. percben Kovács Sándort akasztották meg a védők a büntető területen belül, de Rózsa játékvezető továbbot intett. A mérkőzésen sajnos a játékvezető ténykedése kritikán aluli volt.

Tudósított: Dérfi Zoltán

Főnix-Baracska–Kisláng-Telmex 4-3 (3-2)

Baracska, 100 néző

Vezette: Schweighardt Róbert

Főnix-Baracska: Barsch – Ambrus, Peringer, Imrik (Szaniszló), Knausz – Kertész, Csiba, Willerding Zs, (Fodor Máté), Erdei M. (Da Silva) – Bognár I. (Eckl), Tanárki. Vezetőedző: Pavlik József

Kisláng-Telmex: Ányos – Kassai J., Gergely, Árki, Dudar E. (Palkovics) – Simon I., Juhász J., Komlós, Erdei B. – Balogh Z. (Kovács T.), Kassai Cs. (Horváth Z.). Vezetőedző: Rehák Viktor

Gól: Tanárki (27., 42.), Erdei M. (6.), Imrik (49.), ill. Balogh Z. (12.), Dudar (36.), Erdei B. (59.)

Jók: Tanárki, Erdei M., ill. Balogh Z., ,Simon I., Ányos

A 6. percben Willerding Zsolt labdájával Erdei Milán ugrott ki középen, és középről a jobb alsó sarokba helyezett, 1-0. Erdei a múlt héten csütörtökön töltötte be a 16. életévét, és ez volt a bemutatkozó mérkőzése, valamint az első gólja a felnőttek között! A 11. percben baloldali szabadrúgást végzett el a Kisláng az oldalvonal mellől, Balogh Zoltán kapura csavart labdáját Barsch Gábor alaposan elnézte, 1-1. A 15. percben Erdei M. 17 méteres rövid sarokra tartott lövését védte bravúrral a kislángiak kapusa. A 27. percben Imrik László a baloldalon indította Willerding Zsoltot, aki miután belépett a 16-oson belülre középre centerezett, és a jó ütemben érkező Tanárki Mihály becsúszva a hálóba juttatta a labdát, 2-1. A 36. percben baloldali vendégszöglet után a védőkről lecsorgó labdát Dudar Ervin fordulásból rúgta a kapuba, 2-2. A 42. perc Erdei-Bognár Imre volt a labda útja, utóbbi Tanárkit hozta helyzetbe, és a támadó a jobb sarokba passzolt, 3-2. A 49. percben Erdei M. tört be a 16-oson belülre, ahol csak szabálytalanul tudták megállítani, 11-es. A megítélt büntetőt Imrik nagy erővel lőtte a hálóba, 4-2. Az 59. percben Dudar lövése a kapufán csattant, a kipattanót a védők asszisztálása mellett Erdei Barnabás közvetlen közelről a hazai kapuba rúgta, 4-3. Alacsony színvonalú, ám gólokban gazdag mérkőzésen, a hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezért a mérkőzésért inkább mindkét csapattól pontot kellene levonni.

Tudósított: Pavlik József

Tordas FÉSZ Zrt.–Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 3-0 (2-0)

Tordas, 100 néző.

Vezette: Domak Ádám

Tordas FÉSZ Zrt.: Cseresnyés – Hermann, Csányi (Kiss S.), Kerényi, Versits (Adorján) – Kanyó, Fridrich, Horváth B. (Teszár), Szabó B. – Tóth R., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Erdélyi – Balogh Á., Endrefalvi, Ujvári, Kónya (Pump) – Cziklin (Ribarics), Radács (Balassa), Tóth T., Koronczi – Mód, Rodenbücher I. Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Horváth B. (22.), Csányi (35.), Pongrácz (83.)

Jók: Pongrácz, Kanyó, Hermann illetve Balogh Á.

Az első tíz percben adódott lehetőség a gólszerzésre a Gárdony előtt, ezeket azonban nem tudták értékesíteni. A Tordas jól használta ki a védők bizonytalanságát a 22. percben, Csányi Dávid beadását Horváth Benett továbbította a kapuba, 1-0. A meccs képe nem változott, a Tordas átadta a kezdeményezést, egy labdaszerzés után viszont remek akciókat vezetett, ami a 35. perben Csányinak köszönhetően góllá érett, 2-0. A második félidőben sem tudták feltörni a vendégek a jól működő Kanyó Richárd-Hermann Tamás párost, a 83. percben, pedig végleg lezárták a hazaiak a mérkőzést Pongrácz Péter okos találatával, 3-0.

Tudósított: Farkas Zsolt

Fotó: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

Bodajk–Ercsi Kinizsi 2-0 (0-0)

Bodajk, 150 néző

Vezette: Závotka Csongor

Bodajk: Csikesz P. – Orosz, Bregócs, Gergő (Kovács J.), Tetzl – Kovács T. (Bélik), Dreska, Kővári B., Nagy F. (Molnár T.) – Klein (Joó), Gulyás (Prill). Vezetőedző: Takács Viktor

Ercsi Kinizsi: Schön – Tóth K., Hoffmann (Ivacs), Gróf, Jerzsabek – Kondreska, Bognár B. (Góman), Holentoner, Márki (Bálint) – Szalánczi, Zsigmond L. Vezetőedző: Lieber Károly

Gól: Molnár T. (66., 92.).

Kiállítva: Tóth K. (65.).

Jók: az egész csapat, ill. senki.

Kevés helyzet jellemezte az első negyvenöt percet, inkább a küzdelem dominált. A vendégek próbálták a földön kombinatív játékukat játszani, de a hazai védelem rendre megállította a támadásokat. Ha pedig ők nem, akkor Csikesz Péter avatkozott közbe, mint a 12. percben, amikor remekül védett Jerzsabek Botond ziccerénél. A félidő legnagyobb helyzete a Bodajk előtt adódott a 34. percben, Klein Márk remekül vezette be a 16-oson belülre a labdát, kicselezett két védőt, majd a kapust is, de keresztpassza hosszú volt Nagy Ferencnek. A második félidőben mindkét csapat nagyobb sebességre kapcsolt, a Kinizsi távoli lövésekkel próbálkozott, míg a vendéglátók a kontrákban bíztak. A 65. percben egy ilyen kontránál Klein jól vette észre Molnár Tamást a kapu előtt, de beadásába Tóth Krisztián kézzel ütött bele, amiért kiállították, 11-es! A büntetőt Molnár T. magabiztosan értékesítette, 1-0. Ezután a Kinizsi ugyan támadott, ám a bodajkiak sorra dolgozták ki a nagyobbnál nagyobb ziccereket, de Klein, Prill Tamás, Gulyás Gergő, és Joó Gergő sem tudott a kapussal szemben gólt lőni. Egészen a 92. percig kellett várni a második bodajki gólra, ekkor Molnár T. remek szóló, és cselek után kilőtte a jobb alsó sarkot, 2-0.

Tudósított: Kovács Zoltán