Mare Nostrum

2019.06.17. 21:50

A pillangó hozta el a magyar sikereket! Bordás Beatrix a harmadik lett

Eredményes versenyt zárt a magyar küldöttség az úszók Mare Nostrum elnevezésű sorozat harmadik, egyben utolsó állomásán.

Dévai N. Csaba

Hosszú Katinka egy arannyal és egy bronzzal zárta a napot

Fotó: AFP

Összesen hat érmet, köztük három aranyérmet szereztek a piros-fehér-zöld zászló alatt versenyző úszók, név szerint Kapás Boglárka (200 m pillangó), Hosszú Katinka (200 m vegyes) és Milák Kristóf (100 m pillangó) utazhatott haza aranyéremmel a nyakában.

Fotó: AFP

Fehérvári érdekeltségű éremnek is lehetett örülni, Bordás Beatrix, a Hullám ’91 ÚVE sportolója ugyanis 50 m pillangón harmadikként csapott célba, mindössze három tized másodperccel lemaradva az ezüstérmes Jeanette Ottesentől. Rajta kívül Gyurta Gergely (1500 m gyors) és Hosszú (200 m hát) végzett a harmadik helyen.