félmaraton

2019.04.15. 22:45

Vivicittá, viva Fejér

Összesen 8682 futó állt rajthoz a Vivicittá Félmaratonon, melyen a Fejér megyei indulók közül a nőknél Pintér Ildikó, a férfiaknál Telek Máté ért célba a legelőkelőbb helyen.

Telek Máté a férfiak között a 34. helyen ért célba Fotó: BSI

A székesfehérvári Telek Máté – aki nemrég még öttusázott – kategóriájának 12. helyezettjeként zárta a vasárnap, Budapesten rendezett Vivicittá Félmaratont, a férfiak között a 34. helyen végzett (01:20:31). A szabadbattyáni Pintér Ildikó (Honvéd Szondi SE) saját kategóriájában a 4., a nők között a 23. helyen futotta le a 21 km-es távot (01:34:02). Minden eddiginél többen, 31 293-an neveztek a kétnapos, 34. Telekom Vivicittá Városvédő Futásra. A több mint 2000 külföldi résztvevő mellett 1120 magyarországi településéről húztak futócipőt. A megyék aktivitási sorrendjében Fejér megye a második lett, 660 résztvevővel.

Telek Máté a férfiak között a 34.
helyen ért célba Fotó: BSI

Az iskolák programjában 92 iskolából összesen 6300 diák futotta le a 2,4 km-es távot. A vidéki iskolák mozgósítási versenyét 92 fővel az iváncsai Dr. Fejérpataky László Általános Iskola nyerte, míg a sorsolás egyik díjazottja a simontornyai Vak Bottyán Általános Iskola és Gimnázium lett.

Telekom Vivicittá Félmaraton eredmények: férfiak: 1. Horváth György (SZOESE) Babót, 01:08:34, 2. Csere Gáspár (BEAC) Budapest, 3. Simon Péter (TITÁN TC) Szeged Nők: 1. Virág-Erdélyi Zsófia (UTE) Gödöllő, 01:18:12, 2. Bognár Anna (Bp. Honvéd SE) Szeged, 3. Nicola Sykes (Bournville Harries) GBR, Birmingham.

10 km eredmények: Férfiak: 1. Jacsev Sámuel (SZOESE) Felsőcsatár, 00:33:19. Nők: 1. Bicsák Flóra (UTE) Budapest, 00:35:37.