junior

2019.04.23. 21:05

Nagy Evelin: irány az Eb!

A Varkocs György Box Club ökölvívója is ott lesz a május 25-én kezdődő junior Európa-bajnokságon.

Nagy Péter

Mester és tanítványa – Nagy Evelin küzdeni akarása Turós Arnold vezetőedzőt is lenyűgözte az érdi versenyen

Fotó: Egyesület

Kilenc fővel képviseltette magát a székesfehérvári Varkocs György Box Club az Érden megrendezett Magyar Kupa döntőjében. Turós Arnold tanítványai közül Németh Zsolt serdülő 52 kg-os kategóriában, míg Balogh Bálint a juniorok 60 kilogrammos mezőnyében szerzett bronzérmet. A 43 kilós Zsuzsics Adrián és az 59 kg súlyú Tóth Adrián a serdülőknél lett ezüstérmes. A legnagyobb sikert viszont Nagy Evelin junior 57 kg-os győzelme jelentette, aki így indulhat a májusi Európa-bajnokságon.

Mester és tanítványa – Nagy Evelin küzdeni akarása Turós Arnold
vezetőedzőt is lenyűgözte az érdi versenyen

– Nagy Evelin a tavalyi országos bajnokságon is meglepetést okozott, és idén sem tett másképp. A súlycsoportjában lévő rutinosabb, nemzetközi tapasztalatokkal is rendelkező kislány már kétszer legyőzte őt, de amikor igazán kellett, megmutatta, hogy egy igazi bajnok – jellemezte őt Turós, aki hozzátette, Baloghtól és Tóthtól is aranyérmet várt.