VeloClass Velence

2019.01.30. 11:00

Hongkongban remekelt Szalontay Sándor

Az első tízben zárt a pályakerékpáros világkupa-sorozat záró, hongkongi állomásán Szalontay Sándor.

Dévai Nándor Csaba

Remek teljesítményt nyújtva, 9,923 másodperces idővel teljesítette a VeloClass Velence versenyzője az ázsiai viadal 200 méteres versenyének selejtezőjét, aminek köszönhetően a negyedik helyen, egyenes ágon került a legjobb 16 közé. Jól mutatja, hogy milyen szoros volt a mezőny, hogy közte és a legjobb időt elérő Njisane Philipp között kevesebb, mint egy tizedmásodperc döntött.

Az egyenes kieséses szakaszban az a Theo Bos várt a magyar kerékpárosra, aki a szakág egyik legnagyobb nevének számít. A holland végül 46 ezreddel bizonyult jobbnak, amely különbség ezen a távon és ilyen erős ellenfél ellen elenyészőnek számít. Szalontay végül a legjobb időt elérő, de nyolc közé nem kerülő versenyzőként automatikusan az előkelő 9. helyen végzett, amivel 250 pontot szerzett. A világkupa összetettjében ezzel együtt a 20. helyen zárt a velenceiek versenyzője.