Programajánló

2023.12.14. 10:00

Programok Fejérben: Adventi gyertyagyújtás vármegyeszerte – Rácalmásiak karácsonya – Luca-napi vásár Abán – Bejglisütés Fülén

V. Varga József

Fotó: Illusztráció / Facebook

ADVENT

December 15. (péntek)

Etyek, 17 óra: A művészeti iskola adventi hangversenye a Látogatóközpontban.

Pusztaszabolcs, 16 óra: Adventi versünnep a művelődési házban (gyerekeknek, fiataloknak, felnőtteknek). „Hozd el kedvenc karácsonyi versedet, ha elmondanád vagy felolvasnád!” Hangolódás közösen az ünnepekre, egy kis aprósüteménnyel, egy bögre teával.

Úrhida, 17 óra: Advent a katolikus templomban. Falukarácsony. Gráczer-Bíró Krisztina műsora. Közös éneklés az adventi időszak fellépőivel.

December 16. (szombat)

Adony, 14 óra: Interaktív adventi családi foglalkozás, játék és közös éneklés a művelődési házban.

Mezőkomárom, 14 órától: Falukarácsony és idősek napja a művelődési házban. A felújított művelődési ház ünnepélyes átadása, idősek köszöntése, emlékérem átadása és karácsonyi műsor. 15 óra: Karcagi János nótaénekes műsora. Karácsonyi vásár, forralt bor, tea, forró csoki.  

Bicske, 17 óra: Thália bérlet. Charles Dickens: Karácsonyi ének. Családi musical a Körúti Színház előadásában (Petőfi Művelődési Központ).

Cece, 13–18 óra: Karácsonyi kavalkád a művelődési ház udvarán. Kirakodóvásár, forralt bor, tea, finom ételek, jó hangulat. 15, 15.30, 17.30 és 18 óra: „Élménybuszozási” lehetőség támogatói jeggyel (indulás a művelődési házzal szembeni parkolóból). 16 órától: Ünnepi műsor a Cecei Óvoda és Bölcsőde, a Cecei Általános Iskola, a Tehetség Alapfokú Művészeti Iskola, valamint a Gerlice Néptánc Egyesület közreműködésével. 17 óra: A harmadik adventi gyertya közös meggyújtása.

Lepsény, 15 órától: Advent az iskolánál. Kézműves vásár. Adventi gondolatok, a harmadik gyertya meggyújtása. Karácsonyi műsor. A Bait-Bait Team halászlével, a Lepsényért Közalapítvány pörkölttel látja vendégül a lepsényi lakosokat. 15.30 órától: Kisvonatos körút – az adventi ablakok megtekintése.

Martonvásár, 7–17 óra: Termelői piac és kézműves vásár. 9–12 óra: Piac+Program. Adventi hangulat a téren. (BBK Piac tér.)

Martonvásár, 10.30 óra: „Kél a halk holdsugár, ünnep készül, várjuk már!” Adventi interaktív gyermekfoglalkozás Hegedűsné Tóth Zsuzsa közreműködésével (Agroverzum).

Martonvásár, 16 óra: A Martonvásári Művészeti Iskola karácsonyi hangversenye (Brunszvik-Beethoven Kulturális Központ).

Rácalmás, 15 órától: Rácalmásiak karácsonya a Jankovich-kúriában. Színpadi programok: 15 óra: A Rácalmási Gyermek Színjátszókör és a Barina Néptáncegyüttes gyermek csoportjának közös műsora. 15.30 óra: A Jankovich Miklós Általános Iskola énekkara és a Napsugár Asszonykórus közös műsora. 15.50 óra: Közös ének. 16 óra: Köszöntők. 17 óra: Agárdi Szilvi. 19 óra: Magna Cum Laude. Kísérőprogramok: 15–19 óra: Kézműves játszóház a kézműves épületben. 15 órától: A rácalmásiak átvehetik az önkormányzat ajándékát, A Duna ékköve című, a települést bemutató képes albumot. 18 órától: Vendégvárás.

Sárosd, 17 óra: Adventi gyertyagyújtás a faluközpontban. A Sárosdi Kézműves Egyesület csoportjainak ünnepi műsora.

Sárszentmihály, 17 óra: Az Új Advent Kórustársaság ünnepi koncertje a református templomban. Vezényel: Juhász Zsuzsa.

Soponya, 16.30 óra: Az adventi koszorú harmadik gyertyáját Bognár Miklósné címzetes óvodavezető gyújtja meg. Utána: tűzzsonglőrök. Közreműködik az Őszi Napsugár Nyugdíjasklub. Vendéglátás: langalló, tea, forralt bor.

Vereb, 13 órától: Helyi termelők vására karácsonyi hangulatban a Bóbita virág- és ajándékbolt melletti parkban. A gyerekek örömére a Télapó is megérkezik. Amiről gondoskodnak: tea, forralt bor, sós és édes aprósütemény, gyerekeknek szaloncukor.

Szabadtéri betlehem áll Abán
Fotó: Facebook

December 17. (vasárnap)

Aba, 15 órától: Abai advent. (Közösségi ház.) Luca-napi vásár. Csillámtetkó a gyerekeknek. 16 óra: Ünnepi műsor (Hétszínvirág Óvoda és Bölcsőde, Napvirág Dalkör, Sárvíz Művészeti Iskola). 17 óra: Adventi gyertyagyújtás (Mikula Lajos polgármester; Mészáros János katolikus kanonok, címzetes apát, esperes, püspöki biztos; Maruczán Attila református lelkipásztor). Zsíros kenyér, hot-dog, tea, forralt bor.

Alap, 17 óra: Adventi gyertyagyújtás a Millennium parkban. Az Alap Községért Egyesület műsora.

Baracs, 16 órától: Falukarácsony a faluházban. Ünnepi műsor: Négy Vándor Óvoda és Hétpettyes Bölcsőde, Vadalmafa Dalkör, Baracs Néptáncegyüttes, Széchenyi Zsigmond Általános Iskola diákjai és néptáncosai. Vendéglátás: zsíros kenyér, tea, forralt bor.

Bodajk, 16 óra: Advent. Törő Gábor, a térség országgyűlési képviselőjének köszöntője. Sallayné Sziki Judit református lelkész ünnepi gondolatai. A Bodajki SzívHang Kórus és a Ciszterci Szent István Gimnázium Ciszterci Gyermekkarának műsora. Helyszín: Bodajki Segítő Szűz Mária-kegyhely.

Csákberény, 16 óra: Gyertyagyújtás és szeretetvendégség a Nefelejcs KH Egyesülettel a betlehemnél. Beszédet mond Vécsei László polgármester. Karácsonyi kicsi kincsek… – a gyerekek megajándékozása.

Csősz, 16 órától: Adventi gyertyagyújtás az egészségház udvarán. Helyi kézműves vásár. Beszédet mond Földesi Gábor polgármester, valamint a katolikus és református egyház képviselője. A szervezők lehetőséget biztosítanak bárki számára egy rövid ünnepi köszöntő, vers elmondására (előzetes regisztrációhoz kötött). Vendéglátás: zsíros kenyér, forralt bor, tea.

Enying, 16 órától: Adventi gyertyagyújtás a művelődési ház előtti téren. A Barátok zenekar gyermekműsora. A Szirombontogató Óvoda, a Tinódi Lantos Sebestyén Református Iskola és a Batthyány Fülöp Általános Iskola karácsonyi műsora. Vendéglátás: zsíros kenyér, tea.

Ercsi, 15 órától: Városi karácsony, adventi vásár és gyertyagyújtás a Templom téren. 16 óra: A Százhalombattai Liszt Ferenc Vegyes Kar ünnepi koncertje a Nagyboldogasszony-templomban. 17 óra: Poór Péter-koncert a Templom téren. Finomságok: kürtőskalács, mézeskalács, bejgli, fánk, forralt bor, tea, forró csoki, rumpuncs.

Etyek, 17 órától: Advent a Látogatóközpontban. Az adventi koszorú harmadik gyertyájának meggyújtása.

Fehérvárcsurgó, 17 óra: Adventi esték gyertyagyújtással (Károlyi-kastély). A református gyülekezet karácsonyi várakozása. A Károlyi József Tagiskola énekkarának műsora. Gyertek velem Betlehembe (Écsi Gyöngyi mesemondó műsora). A Karácsonyi üdvözlet című rajzpályázat eredményhirdetése és kiállítás-megnyitó. Szeretetvendégség. A sütemény-felajánlásokat a helyszínen fogadják. Kérik, hogy a meleg teához és a forralt borhoz mindenki saját bögrével készüljön.

Füle, 14–17 óra: Advent. Bejglisütés a Füle Községért Közalapítvány közösségi házában. 16 óra: A balatonkenesei Pilinszky János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola diákjainak karácsonyi koncertje a református templomban. Vezényel: Börgöndi Viktória. Karácsonyi vásár. Vendéglátás.

Gánt, 17 óra: Adventi gyertyagyújtás a templomkertben. Ünnepi műsor a templomban: Szent Vendel Kórus, Német Nemzetiségi Dalkör.

Iváncsa, 15 órától: Mindenki karácsonya. 15–18 óra: Az általános iskola karácsonyi vására a Fő téren. A színpadon: 16 óra: Az iskola diákjainak műsora. 17 óra: Oláh Gergő-koncert a Fő téren. 18 óra: A harmadik adventi gyertya meggyújtása. Az iskola 4.a osztályosainak betlehemezése. 18.30 óra: Közös vacsora, forralt bor és tea. (Iváncsa Községi Önkormányzat.)

Kápolnásnyék, 15 órától: Adventi hangolódás a művelődési házban. 15–18 óra: Kézműves-foglalkozás, kézműves kirakodóvásár. 16 óra: A Kápolnásnyéki Református Gyülekezet kórusának és a Fejér Vármegyei Szent György Kórház kórusának közös karácsonyi koncertje. Művészeti vezető, karnagy: Tóka Szabolcs orgonaművész. 16.30 óra: A Napsugár Óvoda és Bölcsőde karácsonyi

koncertje. 17 óra: Gyertyagyújtás. Köszöntöt mond Podhorszki István polgármester.

Kisláng, 17 óra: Advent. A harmadik adventi gyertya meggyújtása. (Vadócz Pál Művelődési Ház.) A Csicsergő Óvoda ünnepi műsora. Kézműves-foglalkozás. Vendéglátás: zsíros kenyér, tea.

Kőszárhegy, 17.30 óra: Advent a művelődési házban. A Clara Voce Vegyes Kar karácsonyi koncertje. Az adventi koszorú harmadik gyertyáját a Kőszárhegyi Karitász gyújtja meg.

Lovasberény, 17 óra: Advent, harmadik gyertyagyújtás. Ezüstvasárnap. (Róna József Művelődési Ház és Könyvtár.) Műsort ad a Reményik Sándor Református Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda óvodás csoportja. A gyertyát meggyújtja: a református egyház képviselője.

Martonvásár, 17 óra: Adventi gyertyagyújtás az Óvodamúzeum előtt.

Mezőfalva, 15.30 óra: Advent a téren. A Mezőfalvi Női Kar adventi koncertje a templomban. Kristofory Valter katolikus plébános ünnepi gondolatai. A Mezőfalvi Német Nemzetiségi Táncegyüttes műsora. Gyertyagyújtás: nyugdíjasklub, Mezőfolt Foltvarró Klub, női kar.

Mezőszentgyörgy, 14.15 óra: Advent. A Clara Voce Vegyes Kar ünnepi koncertje a katolikus templomban.

Mezőszilas, 10.30 órától: Ünnepi istentisztelet. Az adventi ünnep harmadik alkalma a református templomban. 14 órától: Advent harmadik vasárnapja (Németh László Általános Iskola). Blue May ünnepi koncertje. Őcsénytől Székig – a Mezőszilasi Miska-hegyi Néptánccsoport műsora, citerán közreműködik Kutasi Dániel.

Mór, 15 órától: Advent a Szent István téren. Jótékonysági vásár a Bice-Bóca Hátrányos Helyzetűek és Nagycsaládosok Egyesülete javára. 16.30 óra: A harmadik adventi gyertya meggyújtása: Fenyves Péter polgármester, Fett Krisztián alpolgármester, Törő Gábor, a térség országgyűlési képviselője, valamint a történelmi egyházak képviselői. Köszöntőt mond Törő Gábor. Áldást mond Veres Péter református lelkész. Műsort adnak: a Bice-Bóca Egyesület tagjai, a Móri Magnificat Kórus, a Dr. Zimmermann Ágoston Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola diákjai és a Napsugár Óvoda Szivárvány Kamarakórusa.

Nagyvenyim, 16 órától: Advent a közösségi házban. A Kossuth Lajos Általános Iskola diákjainak ünnepi műsora. Jótékonysági süteményvásár. Közös gyertyagyújtás.

Nádasdladány, 16 óra: Harmadik adventi vasárnap a sportcsarnokban, a Nádasdy Ferenc Általános Iskola szervezésében.

Óbarok, 15 órától: Advent. Ünnepi szentmise. Közös gyertyagyújtás.

Pákozd, 16.30 óra: Advent a Kultúra Házában. Ünnepi műsor: Pákozdi Református Egyházközség, Pákozdi Kulturális Egyesület. Karácsonyi vásár. Házi sütemények, finomságok, tea, forralt bor.

Polgárdi, 17 óra: Advent (városi piac). Seuso Five-koncert. Zsíros kenyér, tea, forralt bor.

Pusztaszabolcs, 16.30 órától: Advent a művelődési házban. 16.30–17.30 óra: Játszóház. 18 óra: A harmadik adventi gyertya meggyújtása a református egyházzal. A vendéglátásról a Pusztaszabolcsi Önkéntes Tűzoltó Egyesület és a Napraforgó Klub gondoskodik.

Rácalmás, 16–17 óra: Advent, gyertyagyújtás a Piac téren. A Glória Kamarakórus, a Rácalmási Barina Néptáncegyüttes felnőtt csoportjának és a Rájátszik Rácalmási Játékszín Kör ünnepi műsora. Kézművesvásár és/vagy süteményvásár. Forró italok.

Sárkeszi, 16 óra: Adventi gyertyagyújtás a faluközpontban (kiskultúr), a Sárkeszi Nyugdíjas Egyesület szervezésében. Vendéglátás: Sárkeszi Község Önkormányzata.

Sárszentmihály, 15 órától: Harmadik adventi gyertyagyújtás a református templomban. A Sárszentmihályi Ökumenikus Kórus és a Zichy Jenő Általános Iskola Kórusának műsora. Ünnepi gondolatokkal szolgál, és az adventi koszorú harmadik gyertyáját meggyújtja Mayer László katolikus helyettes esperes, plébános.

Seregélyes, 17 óra: Adventi gyertyagyújtás a katolikus felekezet közreműködésével a művelődési házban. Vendéglátó: Seregélyes Nagyközség Önkormányzata.

Szabadbattyán, 15 órától: Iskolások adventje a művelődési ház udvarán. A második adventi gyertya meggyújtása. A karácsonyfadísz-készítő verseny és az aprósüteménysütő-verseny eredményhirdetése. Krutzler Gergő tangóharmonikaművész ünnepi koncertje. Kökény Attila-koncert. Vendéglátás: zsíros kenyér, tea, forralt bor.

Szár, 14 órától: Advent. 14–16 óra: Kézműves-foglalkozás a művelődési házban. 16–17 óra: A didergő király (színházi előadás gyerekeknek). 16.30 órától: Adventi vásár a templom mögötti téren. 17.15 óra: Vadász Attila orgonaművész koncertje a templomban. 17.45 óra: Mesesátor a templom mögötti téren – mesélő Gregus László élőszavas mesemondó. 18.30 óra: Közös vacsora.

Vál, 17 óra: Adventi gyertyagyújtás a községháza előtt. Közreműködik a Válinka Néptánccsoport. Vendéglátás.

Velence, 15.30 órától: Advent a Papkert sétányon (az Édes Velence cukrászda melletti sétány). 15.30 óra: Menjünk együtt Betlehembe! – interaktív mesejáték. 16.20 óra: Karácsonyi slágerek a Vízer Duó előadásában. 17 óra: Gyertyagyújtás – Gerhard Ákos polgármester adventi köszöntőjével. 18.15 óra: A Local Vocal Kórus koncertje a Szent István Király-templomban. Papatyi Játéktér (játszósátor). Adventi vásár. Gasztrosétány. Forralt bor.

Vereb, 10 óra: Advent. Szeretetre hangoló pillanatok. A Szironta együttes ünnepi harangkoncertje a katolikus templomban.

Vértesboglár, 17 óra: A harmadik gyertya meggyújtása az adventi koszorún. Az óvodások műsora. A vendéglátásról az egyházközség képviselő-testülete gondoskodik.

Zámoly, 14 órától: Adventi vásár. Gyertyagyújtás. Fellépnek a Csanádi Imre Református Általános Iskola diákjai. (Csoóri Sándor Művelődési Ház.)

A polgárdi székhelyű Clara Voce Vegyes Kar Kőszárhegyen és Mezőszentgyörgyön is koncertet ad
Fotó: Vida Cintia

RENDEZVÉNY

December 15. (péntek)

Sárosd, 19 óra: Paprika Jancsi és az ördögök. Paravános bábjáték az Aranykapu Bábszínházzal a művelődési házban.

Székesfehérvár, 9.30 óra: Ringató Bravik Katalinnal a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtárban. Zenei nevelés a családban. A közös játék és éneklés élménye.

Székesfehérvár, 10–14 óra: Romkert 85 – Emlékkonferencia a Nemzeti Emlékhely 85. évfordulójára. Helyszín: Szent István Király Múzeum – Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely Látogatóközpont (Várkörút 32.). A konferencia vendégeit Lehrner Zsolt alpolgármester köszönti. Megnyitja Pokrovenszki Krisztián, a Szent István Király Múzeum főigazgatója és Vargha Tamás országgyűlési képviselő. Moderátor: Látrányi Viktória. Előadások két szekcióban, kérdések, hozzászólások, vita.

Székesfehérvár, 17.30 óra: Zumba fitnesz Zsuzsival a Gárdonyi Géza Művelődési Házban.

December 16. (szombat)

Martonvásár, 7–17 óra: Termelői piac és kézműves vásár. 9–12 óra: Piac+Program. Adventi hangulat a téren. (BBK Piac tér.)

Martonvásár, 11 órától: Élménylabor bemutatók családoknak az Agroverzumban. 11 és 14 óra: Színes kísérletek. (Vasárnap is.)

Székesfehérvár, 9.30–12 óra: Játs(s)zma. Családi társasjáték délelőtt az Aranybulla Könyvtár Alapítványnál (Köfém lakótelep 1.). Játékmester: Kozma Ferenc. A játékokat a Székesfehérvári Társasjáték Klub biztosítja.

Székesfehérvár, 9.45 órától: Nyílt nap a Székesfehérvári Balett Színház próbatermében (Kaszap István utca 6.). 10–11.15 óra: Interaktív balettgyakorlat a közönség bevonásával, és egy részlet megtekintése a Diótörőből. 11.30–12 óra: Beszélgetés a társulat tagjaival.

Székesfehérvár, 10.15–12.15 óra: Bögre túra a Sóstón. „Hozd magaddal a legkedvesebb bögrédet, és állomásról állomásra kóstolj bele a jótékony gyógynövények csodálatos ízébe! Frissülj fel testileg és lelkileg!” (Sóstó Látogatóközpont.)

Székesfehérvár, 14–18 óra: Téli tárlat – a Székesfehérvári Művészek Társasága csoportos képzőművészeti kiállítása a Pelikán Galériában. Kötetlen

beszélgetések III. Házigazda: Cservenka Edit és Kácser László. A kiállítás megtekinthető december 22-éig, keddtől péntekig 10 és 18 óra között.

Székesfehérvár, 19 óra: Gaudete! A Vox Mirabilis Kamarakórus hangversenybérletének karácsonyváró koncertje a Jézus Szíve-templomban. Vezényel: Zemlényi Katica.

Téli daloskönyv – Gryllus Vilmos családi koncertje Fehérváron, a Mercure Hotel Magyar Király dísztermében
Fotó: Kovács Tamás

December 17. (vasárnap)

Kápolnásnyék: A Szabadulószoba nyitvatartása a Halász-kastélyban. Az idei utolsó foglalható nap: december 17. Az első foglalható nap az új évben: 2024. január 11.

Székesfehérvár, 11 óra: Téli daloskönyv – Gryllus Vilmos családi koncertje a Mercure Hotel Magyar Király dísztermében.

Székesfehérvár, 19 óra: Takács Nikolas karácsonyi koncertje a Mercure Hotel Magyar Király dísztermében.

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában