Ajánló

2021.04.04. 07:30

Íme 10 kihagyhatatlan film húsvétkor, kicsiknek és nagyoknak!

Nincs is kellemesebb időtöltés húsvétkor, mint egy laktató ebéd után kényelmesen elhelyezkedni kedvenc fotelunkban, és a családdal közösen megnézni egy jó filmet. A járvány ideje alatt pedig nemcsak hogy ajánlott, egyenesen kötelező ezt a tevékenységet elvégezni! Íme néhány kihagyhatatlan alkotás!

Elekes Gergő

Fotó: Elekes Gergő / Feol.hu

Nem is olyan egyszerű húsvéti tematikájú filmet találni, ugye? Ennek talán az lehet az oka, hogy ez az ünnep talán nem olyan népszerű a filmesek körében, mint például a karácsony, hiszen gondoljunk csak bele: karácsonyi filmet kapásból mindenki fel tudna sorolni legalább hármat, ám ha a húsvét kerül szóba, bizony már nehezebben jönnek a címek. Ebben próbálunk most segíteni, kicsiktől a nagyokig mindenkire gondoltunk, így biztosan mindenki megtalálja a számára legszimpatikusabb alkotást.

Hopp

Tim Hill 2011-es alkotása, az animációt és az élőszereplős technikát ötvöző Hopp főszerepében a húsvéti nyuszi tinédzser fiát, Husit láthatjuk (akinek eredeti hangját a vígjátékok nagymestere, Russell Brand kölcsönzi), aki ahelyett, hogy a családi hagyományt folytatná, elhatározza, hogy Hollywoodba költözik és híres dobos lesz egy rockzenekarban. A kalandok akkor kezdenek bonyolódni, amikor a munkanélküli naplopó Fred véletlenül elüti a nyuszit, és át kell vennie munkáját, amíg az felépül. Igazi családi kaland, melyet a legkisebbek is élvezni fognak!

Nyúl Péter

Szigorúan nézve nem húsvéti film, de ha húsvét, akkor nyulak, és ezen az alkotáson egészen biztosan jól fognak szórakozni a legkisebbek is! Szintén egy élőszerepelős-animációs hibridről beszélünk 2018-ból, mely Beatrix Potter meséjét veszi alapul. A kék inges Nyúl Péter és testvérei vidáman élvezik Mr. McGregor kertjének időnkénti kifosztását. Miután a férfi meghal, az állatok úgy vélik, semmi sem állhat útjába a falatozásnak, ám a házat Mr. McGregor egy rokona örökli, akinek egészen más elképzelései vannak, mint a nyulaknak. Elindul a háború a földért...

János evangéliuma

Philip Saville rendező 2003-as alkotása látványos és izgalmas képsorokkal mutatja be a Biblia történéseit, ahogy az János evangéliumában olvasható, anélkül, hogy bármilyen egyéb forrásból táplálkozna. Érdekesség, hogy a kanadia-brit produkció elkészültében a világ számos pontján élő teológusokkal konzultáltak az alkotók. A 180 perces film főszerepében a Lost című sorozat Desmondjaként népszerűvé váló Henry Ian Cusick látható, narrátorként pedig Christopher Plummert hallhatjuk.

Kellemes húsvéti ünnepeket!

Egy fantasztikus helyzetkomikumokra építő, ízig-vérig húsvéti film, Jean-Paul Belmondo, Sophie Marceau és Marie Laforêt főszereplésével. A történet szerint Stephane Margelle (Jean-Paul Belmondo) iparmágnás és felesége, Sophie a Riviérán élnek. Belmondo karaktere lépten-nyomon megcsalja feleségét, így a Sophie Marceau-alakította Julie-t is a lakására hívja, abban a hiszemben, hogy felesége rég nincs otthon. Természetesen az asszony járatát törölték, így be is toppan a csábítás közepébe. Mit tesz egy ilyen szorult helyzetben egy rafinált férj? Azt hazudja, hogy a szépség a 18 éves, eltitkolt lánya.

A világ legszebb története – A Biblia

Az öt Oscar-díjra jelölt, 1965-ben készült alkotás, mely bemutatása idején 225 perces volt (és azóta számos vágata létezik 260 perc és 141 perc között) vallástörténeti hűséggel mutatja be Jézus életét és a Biblia világát, megelevenítve közben magát az időszakot is, amiben Jézus élt. Ebben a filmben ugyanis nem csak a Megváltó életéről van szó, George Stevens, David Lean és Jean Negulesco ugyanis igyekeztek érzékeltetni Augustus császár gondolatait, és bemutatni a rómaiak és a zelóták tetteit is. Jézus szerepében a mindig remek Max von Sydow látható, míg keresztelő Szent Jánost Charlton Heston kelti életre.

Jézus Krisztus szupersztár

Az álomgyár nem egyszer bizonyította már, hogy egy sokak által ismert történetet egészen új köntösbe bújtatva tár a nézők elé. Hasonló helyzet áll fent a Jézus Krisztus szupersztár esetében is, hiszen az Andrew Lloyd Webber és Tim Rice elképzeléséből készült film Jézus életének utolsó hat napját dolgozza fel, ám teszi mindezt egy rockopera formájában, kortárs környezetben. Ráadásul az eseményeket Júdás szemszögéből követhetjük. Mondhatjuk, hogy a film bőven megelőzte a korát, hiszen 1973-ban készült, évekkel a mai feldolgozások és remake-ek kora előtt. Egy zseniális musical, melyet minden húsvétkor érdemes újra elővenni.

Isten fia

Christopher Spencer 2014-ben készült nagyszabású drámája Krisztus életét, születését, tanításait, keresztrefeszítését és feltámadását mutatja be. A 2004-ben készült Passió óta ez az első nagyszabású film, mely szélesvásznon mesél Jézus életéről; és csaknem ötven év óta az első, amely a kereszténység központi alakjának teljes életútját bemutatja.

Brian élete

Továbbra is maradjunk Jézus életénél, ám ezúttal vigyünk bele egy kis brit humort! A méltán népszerű brit Monty Python csapatának alkotásában arra a kérdésre keressük ugyanis a választ, hogy vajon milyen lehet az, ha az ember Jézus Krisztus szomszédjának születik. Brianről ráadásul a Napkeleti Bölcsek tévedésből azt gondolják, hogy ő maga a Megváltó, innentől kezdve pedig elszabadul a káosz. A keresztút minden állomását érinti a film, azonban mindezt könnyed, angol humorral fűszerezi, így egyvalami biztos: a rekeszizmaink meg lesznek dolgoztatva.

Ben Hur

Mondhatni, ami karácsonykor a Reszkessetek betörők, az húsvétkor a Ben Hur! Ha létezik olyan film, amiben biztosak lehetünk, hogy húsvétkor valamelyik csatornán megtaláljuk, az ez! És nem is véletlenül, hiszen William Wyler 1959-es, 11 Oscar-díjas alkotása, habár iszonyatosan hosszú a maga 220 percével, megjelenése óta óriási népszerűségnek örvend mind a szakma, mind a közönség berkein belül. Nekünk, magyaroknak pedig különösen fontos alkotás, hiszen a film Oscar-díjas zenéjét Rózsa Miklós szerezte.

A történet szerint a jeruzsálemi Ben Hur egy gazdag zsidó család fia, aki egy napon újra találkozik gyerekkori barátjával, a római légió parancsnokával, Messalával. A parancsnok szerint azok az új tanok, melyeket Jézus hirdet, az egész Római Birodalmat felforgathatják. Ben Hur meghallgatja a hegyibeszédet, a kálváriánál pedig egy gyönyörű rabszolgalány, Esther kíséretében is jelen van. Élete akkor fordul fel teljesen, amikor tévesen azzal vádolják, hogy Messala életére tört.

Az alkotást 2016-ban újra elkészítették, ám nyomában sincs az eredeti változatnak.

Passió

Mi mással is zárhatnám írásomat, mint Mel Gibson botrányoktól hangos 2004-es alkotásával, mely véleményem szerint jelenleg a legmegrendítőbb film a Názáreti Jézusról. A passió a maga naturalitásával úgy mutatja be a Megváltó utolsó 12 óráját, hogy a néző a zsigereiben érzi az összes fájdalmat, bánatot, amit a mozgókép elénk tár. Az alkotás igazi különlegessége, hogy teljes egészében holt arámi nyelven beszélnek benne, így csakis felirattal nézhető a világ minden országában. Borzasztóan megterhelő darab, nem csak a nyers erőszakábrázolás, de maga a történet miatt is, viszont legalább egyszer mindenkinek látnia kell, aki betöltötte már a 18. életévét!

Kihagytuk az Ön kedvencét? Írja meg kommentben, hogy az Ön családja milyen filmeket vesz elő húsvétkor!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában