2013.07.12. 12:41

Európa-liga selejtező: Videoton–kiesés és Honvéd–továbbjutás

Veszprém - Hatalmas meglepetésre nem sikerült a továbbjutás a Videoton csapatának a labdarúgó Európa-liga selejtezőkörének első fordulójából.

Bakonyi Adrián

A fehérváriak a hazai 2:1-es győzelem után Montenegróban szenvedtek 1:0-s vereséget a Mladost Podgoricától, így az idegenben szerzett kevesebb találatnak köszönhetően máris búcsúzni kényszerültek az európai kupaporondtól.

Külön fájó, hogy a Podgorica egy 92. percben szerzett tizenegyesgóllal nyerte meg a mérkőzést az egész párharc során tudása alatt játszó Videoton ellen.

A Budapest Honvéd ezzel szemben szárnyalt, a szintén montenegrói Celik Niksic együttesét a visszavágón 9:0-s kiütéssel küldte haza, így összesítésben 13:1-el került a következő fordulóba, ahol az újvidéki Vojvodina lesz a fővárosi gárda ellenfele.

Eredmények: Mladost Podgorica–Videoton 1:0 (0:0), gólszerző: Knezsevics (11-esből) a 92. percben.

Budapest Honvéd-Celik Niksic 9:0 (3:0), gólszerzők: Holender 14., Diaby 23., Diarra 32., Délczeg 49., Testardi 66. és 75., 87., Alcibiade 67., Kozma 81.