Foci

2011.03.29. 02:29

Létrejött az álomdöntő

Berettyóújfalu - A női futsal Magyar Kupa elődöntőjében a címvédő Vesta 11-0-ra győzött Berettyóújfalu csapata ellen, s ezzel bejutott a döntőbe, ahol az Univerzum az ellenfele.

MVFC Berettyóújfalu- Vesta Persecutor K és 3S 0-11 (0-7),

Kabos Endre Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Erdélyi, Kövér, Szabó.

Berettyóújfalu: Deczki - Füredi, Roza, Tóth A., Tóth T., csere: Erős, Ugrai, Fülöp, Heidt, Dancs, Pozsgai. Edző: Pallai Gábor, Füredi Andrea.

Vesta: Farkas - Schumi, Jakab, Dombai-Nagy, Pádár, csere: Sebestyén, Belkó, Garamvölgyi, Hóbel, Halászi. Edző: Várhidi Péter.

Hazánk egyik futsal fellegvára Berettyóújfalu, ezt bizonyítja az NB I-es férfi csapatuk több bajnoki címe, válogatottjainak nagy száma. Köszönhetően Mezei Istvánnak, aki a településen meghonosította és működteti a sportágat. A fiúk után az NB II-es női csapatuk is a rivaldafénybe került, miután bejutottak a Magyar Kupa elődöntőjébe. A sorsolásnál viszont nem volt szerencséjük, hiszen az MK-címvédő, az NB I-es bajnokságban is toronymagasan vezető fehérvári Vesta lett az ellenfelük. Ennek megfelelően alakult a játék képe, Schumi már a 2. percben vezetéshez juttatta csapatát, 0-1. Pár pillanatot kellett csak várni, Jakab máris növelte a látogatók előnyét, a kissé megilletődött hazaiak ellen, 0-2. A 12. percben duplázott a Vesta, előbb Dombai-Nagy, majd Pádár is betalált, 0-4. Aztán ismét Jakab, majd Pádár, s a 19. percben Halászi alakította ki az első félidő eredményét, 7-0-ra vezetett a Vesta.

A szünet után 10 perces gól nélküli játszadozás volt látható a pályán, majd a 30. és a 32. percben Dombai-Nagy kétszer is betalált a hazai kapuba, sőt, a második után közvetlenül Erős öngólt vétett, azzal már 0-10 volt az állás. Az utolsó találatot a lefújás előtt ismét Dombai-Nagy szerezte, s azzal 0-11 lett a mérkőzés végeredménye.

A későbbi időpontban rendezendő döntőben, a Galaxis ellen 3-0-ra győztes Univerzum lesz a Vesta ellenfele.