Csokiért színházat: Fejérbe is elért a Malkovich-üzenet a világnapon

Dunaújvárosban három és fél órányi színházat kaptak a Gárdonyi iskolába látogatók, mindössze egy tábla csokoládé áráért. Székesfehérváron nyílt próbát tartottak a Színházi világnap alkalmából.

duol.hu

Székesfehérváron Vagyon Kata, az István Király Általános Iskola tanulója olvasta fel a színházi világnapi üzenetet kedden. Nagy volt a nyüzsgés a Vörösmarty  Színházban. Nagyrészt fiatalok,  gyerekek, diákok töltötték meg az előteret és a kávézót.  Ma volt ugyanis a Színházi világnap, és ebből az alkalomból a fehérvári teátrumban nyílt próbát tartottak.  Molnár Ferenc: A testőr című  darabját mutatják majd be  áprilisban, és  annak nagyszínpadi előkészületeibe pillanthattak be, mintegy százötvenen, akik időben jelentkeztek.  Előtte azonban Quintus Konrád  megbízott igazgató  üdvözölte a   megjelenteket, és megkérdezte, ki tud szépen olvasni. Vagyon Katát, az István Király Általános Iskola 8. osztályos tanulóját ajánlották,  így ő tolmácsolta a világhírű  színművész, John Malkovich  színházi világnapi üzenetét.  Quintus még  vizsgáztatta kicsit a fiatalokat, "színházból", aztán  bevonultak a  darab próbájára.

Dunaújvárosban három és fél órányi színházat kaptak a Gárdonyi iskolába látogatók, mindössze egy tábla csokoládé áráért. Az elsősöktől a nyolcadikosokig minden korosztály képviseltette magát. Telt ház, szakmai zsűri, s egy remek főhajtás a színház világnapja alkalmából. Mint azt Bognár Csilla, az intézményegység-vezető elmondta: a program elsődleges célja az volt, hogy a kultúra, és elsősorban a színház fontosságára felhívja a figyelmet.
A diákok március elejétől készültek a mai előadásokra: plakátok, meghívók és díszletek születtek  a szorgos kezek munkájából, s a  próbával eltöltött órák sokasága jelezte: illő módon szeretnének emléket állítani a színházi világnap előtt.

A tizenöt osztály előadását igazi szakmai zsűri osztályozta: a Bartók színházának nyugalmazott művészeti igazgatója Smuk Imre, a szintén a Bartók nyugalmazott általános igazgatója Knódel Mária, illetve a Petőfi (és ezzel együtt  a Gárdonyi) iskola igazgatója, Rideg István mellett Vincze Erzsébet nyugdíjas tanár néni volt annak a bizottságnak a tagja, amely a különböző minősítéseket adományozta a fellépőknek. Emellett közönségdíjak is voltak: a legjobban tetsző előadás az 1.c osztály Mese a legokosabb nyúlról című darabja lett; a legötletesebb előadás a 6.d Chicago musicalje, illetve a 8.c Hencegő hercegnő című előadása lett; a legjobb főszereplő díját az alsósok közül Tomanóczy Bálint,  a felsősök közül Donászy Dorottya kapta; a legjobb mellékszereplő az alsósok közül  Pákolicz Máté,  a felsősök közül  Sztojka Márton lett; a legjobb jelmez díját az 1.d osztály nyerte el; a legjobb díszlet pedig a 3.c osztályé lett. A kiemelt arany minősítést a 4.d osztálynak ítélte oda a zsűri.

A díjazottak, s a fellépő osztályok abból a  csokoládéból részesültek, amelyet a nézők hoztak (a rendezvényre  a belépő egy tábla csoki volt).
Emlékezés - színházzal a középpontban.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a feol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!