Öttusa vb - Demeter és Cseh párosa a 10. lett

Hosszúra nyúlik Oroszország fővárosában a felnőtt férfi, női öttusa világbajnokság. Hétfőn a mix, kedden a női, míg csütörtökön a férfi váltó versenyeket rendezik. A Demeter Bence, Cseh Krisztina vegyespáros ma a 10. helyet szerezte meg.

MTI

Még a női viadal eredményhirdetése előtt Vörös Zsuzsanna,  az Alba Volán SC olimpiai- világ- és Európa-bajnoka a Nemzetközi Öttusa Szövetség diplomáját vehette át. A sportág népszerűsítéséért és sikeres pályáfutásáért járó elismerést Klaus Schormann elnök és Joel Bouzou főtitkár adta át.
Hétfőn a  magyar mix csapatban  Demeter Bence  és Cseh Krisztina kapott helyet. A két fiatalnak fel volt adva a lecke, mert a többi párost világ- és Európa-bajnokok alkották (Litvánia: Asadauskaite, Kinderis, Ukrajna: Terescsuk, Kirljupanski, Oroszország: Grecsicsnyikova, Karjakin, Anglia: Fell, Woodbridge, stb., stb.). Összesen 20 társulat viaskodott.
A vívásban a magyar páros a dicséretes 4. helyet szerezte meg 928 ponttal, győztek az oroszok (952). Az uszodában  a fiatalok a tizenharmadikok lettek 1304 ponttal. Terescsukék nyertek  1436 ponttal.
A magyar duó, pontosabban Cseh a 11. helyről kezdhette a lövészettel nehezített futást, hátránya több mint fél perc volt a harmadik helyen álló ír kettőshöz képest. Cseh jól célzott, ennek köszönhetően az első kör végén tartotta a pozícióját a nálánál jobb futókkal szemben, majd a második sorozat után egy versenyző megelőzte, így a 12. helyen váltotta Demetert. A vasárnapi férfi döntőben hatodik junior világbajnok végül a 10. helyre hozta be a váltót.