2009.04.06. 02:29

Polgárdin bebizonyosodott, nincs lefutott mérkőzés

Polgárdi - A tavaszi idényben eddig két ellentétes utat bejáró csapat találkozott tegnap Polgárdin. Bár döntetlen lett a találkozó, a hazaiaknak győzelemmel felér az egy pont.

Parall Bálint

Polgárdi VSE: Mitring - Kovács L. (Hencz), Komlós, Perger, Totsche, Kovács J. (Csizmadia), Nagy A. (Kiss), Takács, Király, Simon, Nagy Z. Edző: Nagy János.

Pálhalma-Agrospeciál: Gyalus - Szabó G., Sztanó, Dudás, Kóczián, Cséza, Vörös, Baji, Idei (Romhányi), Bartha, Csorba. Edző: Nagy Zoltán.

10. perc: Kóczián jobbról belőtt labdáját Sztanó csúsztatta a hálóba, 0-1. 32. perc: Nagy Attila vezethette zavartalanul a labdát egészen a tizenhatos vonaláig, ahol visszapasszolt Simonhoz, aki alig tévesztett célt. 58. perc: Csorba futott el a bal oldalon, középre adott, Bartha 14 méterről a hálóba lőtt, 0-2. 82. perc: Nagy Zoltán szabadrúgása pattant vissza a kapufáról, amit Csizmadia segített beljebb, 1-2. 92. perc: Egyenlített a hazai csapat, egy beadás után Komlós visszafejelte a labdát, amit Totsche félollózó mozdulattal lőtt a kapuba, 2-2. Jók: Totsche, Nagy Z., Simon, Csizmadia, illetve Csorba, Bartha, Kóczián. Kiállítva: Dudás (Pálhalma). Ifjúsági mérkőzés: 2-1.

Szerényebben kezdte a tavaszi idényt a szétszéledt Dunaújvárosból is erősített Pálhalma, hiszen Nagy Zoltán tanítványai a négy fordulóból három döntetlennel és egy győzelemmel hat pontot gereblyéztek össze. A Polgárdi ezzel szemben a rapszodikus ősz után tavasszal kivirult , a Kisláng, a Pusztavám és az Etyek ellen győzött, egyedül a Sárszentmihálytól kapott ki Nagy János csapata.

Ezekkel az előzményekkel a sporttáskájukban gyülekeztek tehát a csapatok a ragyogó tavaszi időben a polgárdi létesítménynél.

Tulajdonképpen az egész mérkőzésen fölényben futballozott a Pálhalma. Gyakorlatilag az történt a pályán, amit a vendégek akartak, de a polgárdi játékosainak dicséretére legyen mondva, egy percre sem adták fel, és nekik lett igazuk, hiszen a 82. percben szépítettek, majd egy szépségdíjas góllal az utolsó utáni pillanatban ki is egyenlítettek.

A Pálhalma negyedik döntetlenjét érte el idén, és megint a végén ment el számukra a hajó...

Nagy János: Hullámzó volt a mérkőzés, volt időszak, amikor rosszul játszottunk, és volt, amikor nagyon jól. Úgy gondolom, hogy küzdenitudásból jelesre vizsgáztak a srácok.