2017.06.05. 14:32

Pátkán harcolták ki a bennmaradást a Mezőfalva játékosai

PÁTKA A Mezőfalva a számára legfontosabb összecsapáson győzte le a bennmaradását már korábban bebiztosító Pátkát.

Pátka-Mezőfalva

3-5 (2-3) Pátka, 120 néző

Vezette: Rózsa József

Pátka: Csikesz P. - Orosz M., Rózsa (Prill), Füri (Herczeg), Farkas G. - Vincze, Varga D. (Sinka), Krell, Fülöp (Takács V.) - Nagy F., Pusztay (Szakács). Vezetőedző: Takács Viktor

Mezőfalva: Papp M. - Balázs, Móricz, Balogh I., Szilva (Begán) - Sági R., Bozsoki, Mekota, Bozoki - Bartus, Suplicz (Sági J.). Vezetőedző: Hajnal Attila

Gól: Füri (31.), Rózsa (32.), Sinka (55.), illetve Balázs (2., 30.), Sági R. (13.), Szilva (70.), Móricz (90.)

Jók: senki, illetve Balázs, Móricz

Csalódott pátkaiak
Fotó: Koppán Viktor

Belealudt a mérkőzésbe a pátkai alakulat, számára nem volt tétje a mérkőzésnek, a vendégeknek viszont egy győzelem a biztos bennmaradást jelentette volna. Ennek megfelelően 30 perc után már háromgólos előnyre tett szert a Mezőfalva. A 2. percben Balázs bólintott közelről a hálóba. 0-1. Majd a 13. percben Sági pörgetett egy beadást a hosszú sarokba. 0-2. Fél óra elteltével, pedig ismét Balázs volt közelről eredményes. 0-3. Ezután megérkezett a mérkőzésre a Pátka, és két gól faragott a hátrányából. Előbb Füri gurított egy lecsorgó labdát az üres kapuba a 31. percben, majd egy perc elteltével Rózsa szerzett gólt. 2-3.

A második játékrész elején kiegyenlített a Pátka. Sinka góllal búcsúzott a versenyszerű labdarúgástól, és a pátkai csapattól. 3-3. Még nagyobb elánnal támadott a hazai gárda, ám a mérkőzést végig arrogáns, lekezelő stílusban vezető játékvezető egy, az ellenfél testi épségét veszélyeztető szabálytalanság után elmulasztotta kiállítani Szilva Tamást, akivel a hazai védők is hasonlóan előzékenyek voltak, és egy eladott labdával a kapuig gyalogolt, majd értékesítette a ziccert. 3-4. A hosszabbításban Móricz Csaba csavart egy szabadrúgást kapuba. 3-5. A motiváltabb Mezőfalva megérdemelt győzelmet aratott az enervált Pátka ellen, s bennmaradt