2016.11.02. 20:35

Szinte végig vezetve jutott a következő fordulóba az Alba FKC

Székesfehérvár - A női kézilabda Magyar Kupa 3. fordulójában a Siófok sem tudta megállítani a fehérvári lányokat.

Idén sem akarja alább adni a tavalyinál az Alba Fehérvár KC, minimum cél a négyes döntő. Ehhez az első lépést két hete, a második ligás Szombathely ellen megtették a fehérvári lányok, 41-24-re győztek a vasi fővárosban. Szerdán este ennél nagyobb falat, a Siófok következett, akikkel idén ősszel már összefutottak a lányok, és 22-27-es vereséget szenvedtek. Erre most senki még csak gondolni sem akart, Deli Rita is inkább a Ferencváros elleni második félidei játékot várta játékosaitól, amivel verhető a Siófok.

Daniela Piedade (labdával) védekezésben és támadásban is megtette, amit kellett a Siófok ellen   Fotó: Molnár Artúr

Rettentően idegesen és kapkodóan kezdett mindkét csapat, de a Siófok tudott hamarabb megnyugodni. Hiába védett Sipeki lábbal egy Triscsuk lövést, Erdősi Ildikó már kettőre növelte a vendégelőnyt. A hazai gólcsendet Claudine Mendy törte meg a negyedik percben, majd jó védekezés után szintén ő egyenlített. 2-2. A Siófok egy kínai figurával is próbálkozott amihez még talán kicsit korán volt, az Alba el is húzott három góllal, ami lehetett volna négy is, ha Lavko nem hibázza el második büntetőjét. 5-2. Ami meg is bosszulta magát. Jött egy Gjorgjijevska gól, majd rögtön ki is állították a fehérvári játékost, ami megzavarta a hazaiakat, visszajött 6-5-re vendégcsapat. Gyors gólváltás következett, majd egy másfél perces hajmeresztő zűrzavar mindkét oldalon eladott labdákkal, rossz lövésekkel. Deli Rita gyorsan időt is kért, hogy megnyugtassa a lányait. Mendy meg is nyugodott, de Triscsuk is. 8-7. A siófoki nézők eközben kifogásolták a bírói tevékenységet, ami miatt szóbeli feddést kaptak a hangosbemondótól, aki innentől szintén közellenséggé vált. Szünetig szinte folyamatosan az Alba vezetett egy vagy két góllal, egészen az utolsó percig, mikor 17-16-ra már a Siófoknál volt az előny. Tilinger egyenlíthetett volna, de kimaradt a hetes, egy gólos hátránnyal vonult öltözőbe az Alba.

Deli Rita igazi motiváló beszédet mondhatott a lányoknak, akik védekezésben valami csodát tettek, ráadásul Herr Orsolya is beállt a félidőben, ez pedig a vendégeknek igazi átok volt. Először sikerült komolyabb előnyt összehozni az egyik csapatnak. A Siófoknak néhány másodperc híján nyolc percre volt szüksége az első góljához a második félidőben. 21-18. Innen sokáig nem engedték közelebb ellenfelüket a hazai hölgyek, ám a legrosszabbkor elkezdett fogyni az előny, és tíz perccel a vége előtt egyre feljöttek a vendégek. 25-24. Gjorgjijevska és Mendy kezébe vette az irányítást, újra háromra hizlalva a különbséget, Elghaoui viszont szintén makacs természet lévén csak termelte a gólokat a túloldalon, egy perc volt hátra. 30-29. Gjorgjijevska viszont ma főszerepet vállat, 26 másodperccel a vége előtt eldöntötte a találkozót, Bandelier csak a slusszpoént szállította, továbbjutott az Alba
Fehérvár KC. 32-29.

Alba Fehérvár KC-Siófok KC 32-29 (16-17)

Köfém Sportcsarnok, 800 néző, Vezette: Peck, Vágvölgyi

Fehérvár KC: Sipeki, Herr O. (kapusok); Mendy 8, Kazai 6, Gjorjijevska 5, Piedade 4, Bandelier 2, Ishitate 2, Hajduch 2, Májer 1, Lavko (1), Rideg, Pelczéder, Boldizsár. Vezetőedző: Deli Rita

Siófok KC: Pastrovics, Gercsó (kapusok);Asma Elhaoui 8, Nze Minko 8 (4), Triscsuk 5 (2), Erdősi 5, Such 2, M. Agbaba, Ferenczy, Bulleux, Deáki, Németh Cs., Mihályi, Farkas, J. Agbaba, Brettner. Vezetőedző: Horváth Roland

Kiállítások: 10 perc, illetve 8 perc

Hétméteresek: 2/1, illetve 7/6.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 10. perc: 5-3, 15. perc: 8-7, 20. perc: 11-11, 25. perc: 15-15, 30. perc: 16-17, 35. perc: 19-17, 40. perc: 22-18, 45. perc 24-20, 50. perc: 25-24, 55. perc: 29-26