2014.10.22. 18:10

Az Alba félgőzzel is behúzta a Körmend elleni rangadót

Az NB I-es férfi kosárlabda-bajnokság 3. fordulójában az Alba Fehérvár az Egis Körmendet látta vendégül szerdán. A rangadón a hazaiak simán győztek.

Alba Fehérvár–Egis Körmend 99-82 (30-16, 19-20, 23-15, 27-31)

Székesfehérvár, 1300 néző. Vezette: Kapitány, Török, Jurák.
Alba Fehérvár: Tóth P. 9, KROMAH 19, Wood 17/9, DJAPA 18/6, CSORVÁSI 24, csere: Blaskovits 4, Kovács 1, Supola 7/3. Vezetőedző: Marcel Tenter.
Egis Körmend: GOVENS 19/6, LEMON 20/9, Ferencz 4, Tóth N., Sharabidze 7, csere: Popadics 7/3, Sonyák 5/3, Kolarics 8, Török 12. Vezetőedző: Aaron Mitchell.
Az eredmény alakulása, 3. perc: 12-4, 5. p.: 18-8, 7. p.: 23-10, 14. p.: 39-24, 18. p.: 44-31, 24. p.: 63-45, 27. p.: 68-49, 33. p.: 76-54, 37. p.: 88-68.

Még csak szállingóztak a nézők a Vodafone Sportcentrumban, amikor a két csapat bevonult melegíteni. Azonnal feltűnt, hogy a hazaiaknál a régi-új igazolás, a 2013-as bajnokcsapat egyik erőssége, Brandon Wood is szorgalmasan készült, miután megkapta a játékengedélyét. Ez viszont azt jelentette, hogy az egyik idegenlégiós kimarad a négyből, s Marcel Tenter vezető-edző Cleveland Melvin mellett döntött. A játékos kissé szomorúan, de a helyzetet elfogadva foglalt helyet Simon Balázs mellett. Az Alba rutinos irányítójának  hiánya nagy érvágást jelent a csapatnak, de makacs combsérülése hosszabb ideig tart a vártnál.

Az első kosár Csorvásié volt, majd büntetőkből is duplázott a hazai játékos. A túloldalon Lemon mindkettőt kihagyta, a 3. perc végén már 12-4-re vezetett az Alba, nem csoda, hogy Aaron Mitchell hamar időt kért. Csorvási viszont tarthatatlan volt a palánk alatt, az 5. percben már a 8. pontjánál tartott. Lemon ismét kihagyta mindkét büntetőjét, így Tóth P. kosara után már 21-8-ra vezetett a vendéglátó. Sallang mentesen játszott a jobban lepattanózó Alba, s ezt egy kissé megdöbbenve figyelte az 50-60 fős körmendi szurkolótábor.

A 13. perc elején Popadics triplájával 35-22-re zárkózott a Körmend, ekkor Marcel Tenter kért időt, s eredménnyel, hiszen ezt követően Csorvási már a 14. pontját zsákolta be. A 16. perc közepén 10 pontra (39-29) csökkent a hazai előny, Govens sikeres büntetői után. Az eredmény alakulásában az is közrejátszott, hogy a hazaiak kissé elcifrázták a támadásaikat, míg a vendégek egyre jobban felszívták magukat. Például Kolarics, aki a saját, majd hazai palánk alatt is labdát szerzett, s ebből volt eredményes. Kellett is az Albának Supola távoli triplája. Ebből a szempontból felettébb feltűnő volt, hogy az első két negyedben a 3 pontos dobások nagyon nem mentek a vendégeknek, akiknél szegény Sharabidze akkora homályt dobott, hogy az elképesztő volt.

A nagyszünetre 13 pontos hazai vezetéssel tértek az öltözőbe a csapatok, de ez persze még semmit sem jelentett, főleg annak tudatában, hogy a második negyedet ha csak egy ponttal is, de a vendégek nyerték. Aztán Lemon triplája ült a 3. negyed elején, de pillanatok múlva Kromah büntetője után 56-39-re vezetett már az Alba. Rohantak a csapatok, de sok volt a hiba a játékban. A közte húsz (65-45) Kromah dobása után alakult ki, időt is kértek a vendégek. Labdát is szereztek azonnal, de a támadásuk nem járt eredménnyel, a túloldalon viszont Csorvási már a 20. pontját szerezte. Tartotta a különbséget a hazai csapat, így a záró negyedre lényegében eldőlt a mérkőzés, hiszen 21 pont volt az Alba előnye.

Még akkor is, ha a sportban nincs lehetetlen – láttunk már „csodát” – , ám a jelenlegi Körmend messze van a januárban látott fehérvári csarnokavatón győztes csapattól.

Azért az is tény, hogy a hazai csapat leült egy kissé az utolsó negyedben, főleg a támadásokban hibáztak sokat a játékosok, de a védekezésben is voltak problémák. Araszolt is a Körmend, Sohár triplájával 80-64.re fel is jöttek a vendégek. Sőt, miután Török mindkét büntetőjét értékesítette, már csak 82-68 volt az állás. Ám gyorsan helyre állt a rend, Kromah gondoskodott erről. Azért biztos ami biztos, Wood ezt megfejelte egy távoli triplával, amire Lemon a negyedik 3 pontosa volt a válasz. Másfél perc volt már csak hátra, a Körmend 91-76-os hazai vezetésnél időt kért, de csak az volt a kérdés, megszületik-e a 100. hazai pont? Nem, mert „csak” 99 sikerült, de ezt abszolút  nem bánták.