2013.08.18. 21:14

Megyei I: bakonycsernyei fricska

Végre elkezdődött! Szombaton és vasárnap hét mérkőzést rendeztek a Road Masters megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Hétfőn az Iváncsa -Dunafém-Maroshegy találkozóval zárul az első forduló.

Bobory Balázs

Szár -Puskás Akadémia II 1-1 (0-1)

Szár, 250 néző. Vezette: Bíró.

Szár: Szabó D. - Szabó T., Mecséri, Géber, Haász, Fenyvesi (Mérten), Boros, Nyitrai, Juhász A. (Krautszíder), Rada, Szabó Sz. (Tamás). Edző: Lacza Albert.

Puskás Akadémia II: Dörner - Heitler, Szabó D., Szabó P., Gálos, Mészáros D., Koronczi, Mészáros J., Badi, Oldal (Guruz), Vallejos (Pintér). Edző: Sallai Tibor.

Mindkét félidőben többet birtokolta a labdát a Szár és több helyzetet is dolgozott ki. Ennek ellenére a Felcsút szerzett vezetést a 41. percben, a szári védő luftot rúgott, Vallejos pedig lecsapott a labdára és elpasszolta a kapus mellett, 0-1. Ezután Haász kapufát találta el. A fordulás után egy felcsúti szabadrúgás csattant a lécen. A hajrában egyre erősödött a szári nyomás, a 84. percben Gálost dumálásért kiállították. A hazai erőfeszítések a 86. percben vezettek eredményre, Szabó T. volt eredményes, 1-1, aki zárásként nyerőember lehetett volna, de fejesét nagy bravúrral védte Dörner.

Jók: Géber, Krautszíder, Mecséri, illetve Dörner, Szabó D.

Szabadegyháza -Sárosd 0-0

Szabadegyháza, 200 néző. Vezette: Rózsa.

Szabadegyháza: Deák - Horváth D., Tanárki (Falvai), Papes, Berényi, Kenyeres (Palóka), Csupor, Tóth P. (Dezső), Bozai (Szalai), Kiss P., Vizi. Játékos-edző: Bozai Attila.

Sárosd: Rauf - Somogyi, Rottmann (Czövek), Gál P., Sipos, Lendvai, Pribék, Kövecses, Gyuricza, Szabó G., Dvéri. Edző: Horváth Z.

Némi mezőnyfölényben futballozott a sárosdi együttes, sok helyzetet alakítottak ki a vendégek, de nem sikerült betalálniuk. A hazaiak veszélyesen kontráztak, akár ők is eldönthették volna a mérkőzést. A 90. percben a Sipos buktatásáért megítélt büntetőt Gál végezte el, de Deák bravúrral védett.

Jók: Bozai, Deák, illetve Sipos, Szabó G., Rauf.

Ifjúsági mérkőzés:

Velence Bericap -Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő

3-0 (1-0)

Velence, 250 néző. Vezette: Lak.

Velence: Puhnyák - Totsche, Fésű, Ódor, Kovács K., Csanádi (Tóth A.), Galaczi (Silhány), Boda (Szigeti), Kovács N. (Vida), Pál (Knausz), Király P. Edző: Pavlik József.

Gárdony: Viniczai - Csapó, Léki, Janovics, Hushegyi, Kiliti, Vámosi (Berki), Gulyás-Kovács, Szalai, Vida, Farkas. Edző: Oláh Attila.

Az első félidőben szívta magát a vendégcsapat, de Kovács N. 16 méteres lövésével a bajnoki címvédő vezetett, Pál több ziccert is kihagyott. A fordulás után Kovács K. passzát az 56. percben Galaczi értékesítette, ekkor már nagyobb fölényben futballozott a hazai együttes. A 86. percben Boda beadását Fésű fejelte le Vida elé, aki közelről a kapuba lőtt, 3-0. Nem futballozott rosszul a vendégcsapat, de ennyivel még jobb volt a Velence és megérdemelten nyert.

Jók: Totsche, Fésű. Kovács K., Galaczi, illetve Janovics, Viniczai.

Ifjúsági mérkőzés: 5-1.

Bakonycsernye- Martonvásár 4-2 (0-2)

Bakonycsernye, 100 néző, vezette: Szücs László.

Bakonycsernye: Lukács - Guitprecht, Schneider, Valásek, Varga J. (Szántó), Balogh, Ruff, Kovács (Simek A.), Bocska (Monostori), Fodor, Osgyán. Edző: Varga Jenő.

Martonvásár: Guth - Udvaros, Erdei, Tóth, Neuvert, Nika, Bajor, Magyar, Bozsó, Scháffer, Provoda. Edző: Patkós Csaba.

22. perc: Magyar szabadrúgását bravúrral védte Lukács, a kipattanót Schaffer a hálóba helyezte, 0-1.

44. perc: Erdei lövését Lukács kiejtette, az érkező Bajor a hálóba kotorta, 0-2.

48. perc: Bocska beadását Osgyán kapásból a kosszúba vágta, 1-2.

56. perc: Bajor ajtó-ablak helyzetbe Lukácsba rúgta a labdát.

68. perc: Ruff beadását a felhúzódó Schenider a hálóba rúgta, 2-2.

70. perc: Bocska lövését védte Guth.

80. perc: Fodor labdát szerzett a középpályán, indította Osgyánt, aki kicselezte a kapust majd a hálóba rúgta, 3-2.

86. perc: Balogh becselezte magát a tizenhatoson belülre, és a hálóba helyezett, 4-2.

Jók: az egész hazai csapat, illetve Guth, Bajor.

Ifjúsági mérkőzés: 2-3

Polgárdi Vertikál -Mór 0-2 (0-1)

Pogárdi, 150 néző, vezette: Závotka Csongor.

Pográdi: Tóth D. - Hencz, Hahn, Borbás (Bogó), Kosaras, Jámbor, Nyakas (Csepi), Hart I. (Imre G.), Fekete (Kosztolányi), Erős, Imre J. (Nagy J.). Edző: Beszédes Sándor.

Mór: Pirik - Polovitzer, Tar, Bregócs, Kaszás, Tóth R., Tornyai, Perina, Gárber (Molnár), Disztl (Sebestyén), Klémán. Edző: Sebestyén Ferenc.

Gólszerző: Tornyai, Tóth.

A polgárdi Heincz Gábor (balra) és a móri Klémán Péter többször is nagy versenyt futott (Fotó: Koppán Viktor)

Bicske- Dunaújváros PASE II 3-1 (1-1)

Bicske, 300 néző, vezette: Wittner József.

Bicske: Miklós - Radics, Gulyás, Németh, Bencze, Pozsgai (Vörös Z.), Szabó, Lengyel (Vörös R.), Megyesi, Molnár, Földes. Edző: Erdész Ferenc.

Dunaújváros: Orbán - Hosszú, Sáfár (Kovács), Köntös, Salamon, Galambos, Tóth, Sóron, Szili, Kővári, Varga (Sziládi). Edző: Éliás Zsolt.

27. perc: Pozsgai Molnárhoz továbbított, aki egy szép csel után a hosszú sarokba lőtt, 1-0.

35. perc: Bencze szabálytalankodott Tóth-tal szemben a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest Hosszú értékesítette, 1-1.

37. perc: Molnár megtámadta Salamont, aki visszarántotta. A partjelző intésére a játékvezető a már megadott 11-est visszavonta, és kapukiugrást rendelt el.

47. perc: Pozsgai a bal sarokba lőtt, 2-1.

56. perc: A vendégek kétszer emberbe lőtték az üres kapunál a labdát.

63. perc: Meggyesi lőtt szabadrúgást 24 méterre a kaputól, a labda felső kapufáról pattant viszza.

84. perc: Németh szerzett labdát, elfutott, beadását Földes juttatta a kapuba, 3-1.

Jók: Németh, Bencze, Meggyesi, Pozsgai, illetve Galambos, Sóron, Salamon, Szabó.

Mezőfalva- Kisláng 2-0 (1-0)

Mezőfalva, 150 néző, vezette: Altorjay Áron Gellért.

Mezőfalva: Papp Z. - Viniczai (Papp K.), Bozóki, Balázs, Nagy D., Éliás, Prókai (Móricz), Huber, Král (Szilva), Benczik (Radics), Márok (Váradi). Edző: Masinka László.

Kisláng: Ányos - Komlós, Árki (Horgos), Fekete (Lovizer), Rehák, Néma (Varga), Juhász (Willerding), Kovács, Simon, Paluska, Máyer (Horváth). Edző: Rehák Viktor.

Gólsz.: Benczik, Huber.