2012.03.14. 11:15

Bajnokok Ligája - Bayern: abszolút csúcs, Gomezé a 8. mesternégyes

A svájci Basel a német Bayern München vendégeként próbálta megőrizni 1-0-ás előnyét a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntős párharcainak keddi visszavágóján.

MTI

A müncheni Allianz Arena nézőterén 66 ezren lehettek közvetlen szemtanúi a Bayern München futballtörténelmi csúcsának kedd este: a bajor alakulat azzal, hogy a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján 7-0-ra verte a svájci Baselt, a BL 1992 óta íródó históriájában a kieséses szakaszt tekintve az eddigi legnagyobb arányú győzelmet aratta.

A mostani KO-siker előtt a német elitegyüttes holtversenyben állt az élen azon a listán, amely a gólrekordos diadalokat rögzíti: a 2008/09-es szezon nyolcaddöntőjében a Bayern a portugál Sporting Lisboát gyűrte le 7-1-re, s pontosan ugyanennyire nyert a 2006/07-es szezonban az angol Manchester United a negyeddöntőben az olasz AS Romával, alig egy hete, jelesül múlt szerdán pedig - szintén a nyolcaddöntős etapban - a spanyol FC Barcelona a német Bayer Leverkusennel szemben.

A kontinentális szuperszériában amúgy több alkalommal előfordult már 7-0-s, sőt egy ízben 8-0-s végeredmény is - utóbbit az angol FC Liverpool produkálta 2007 őszén a török Besiktas rovására -, ezek azonban még a kieséses szakaszt megelőzően, a BL csoportkörében születtek.

A "társbérlet" megszüntetésével párhuzamosan egy parádés egyéni remeklést is fel lehetett jegyezni a müncheni 7-0 alkalmával: a hazaiak válogatott támadója, Mario Gomez tudniillik négy alkalommal is betalált, amivel a második helyre jött föl a BL öröklajstromán. Március 7-én, a Barca 7-1-es győzelmének legfőbb letéteményeseként az öt gólt szerző Lionel Messi "magányos" csúcstartóvá lépett elő az egy meccsen legeredményesebbek stábjában, míg Gomez az argentin futballzseni mögött következő mesternégyes-tulajdonosok sorához csatlakozott nyolcadikként.

A két évvel ezelőtti Bajnokok Ligája-döntős Bayern München amúgy a nyolc közé jutásával megőrizte az esélyt a még nagyobb sikerre, ugyanakkor a 2010-ben őt a fináléban legyőző Internazionale elpuskázta saját továbblépési lehetőségét. Az olasz csapat úgy esett ki kedd este, hogy az 1-0-s idegenbeli vereséget követően csak 2-1-re tudta legyőzni a francia Olympique Marseille-t. Jóllehet a rendes játékidőben az itáliaiak ledolgozták a hátrányukat, a 92. percben - kegyelemdöféssel felérő módon - a vendégek egyenlítettek, s a hátralevő időben már csak az amúgy érdemben semmit nem érő győztes gólra futotta a milánói házigazdák erejéből.

Bayrn München vs. Basel percről percre

A hazai pályán játszó Bayern München gyors gólszerzésre törekedett, hogy minél hamarabb ledolgozza hátrányát. Ez a 10. percben sikerült is, amikor Robben robbant be, magabiztosan lőtte ki a bal alsót. 1-0

Összesítésben így 1-1 volt az állás - egészen az első félidő végéig. Akkor három percen belül két gólt lőtt a Bayern München. Először Müller, majd Mario Gomez révén.

A 41. percben Ribery, Robben és Müller játszott össze ügyesen, utóbbi öt méterről lőtte a kapuba a labdát. 2-0

A 44. percben Kroos végezte el a szabadrúgást, Badstuber szerezte meg a labdát, aki beadta középre, ahol Gomez könnyedén talált be. 3-0

Az első félidőben el is dőlt a meccs. Innen már nagyon nehéz lett volna a Baselnek nyerni.

A második félidőben a Bayern München ott folytatta, ahol a 45. percben abbahagyta

Gomez szerezte meg a második gólját a meccsen az 50. percben. Ribery adta be szélről a labdát, Gomez pedig középen csapott le rá a levegőben. A dolog szépséghibája, hogy jó nagy les volt... 4-0

Néhány perccel később újabb gólt szerzett Mario Gomez, aki ezúttal fejjel volt eredményes. Ezzel megvan a 12. mesterhármasa. Kezd a Bayern München - Basel meccs a Barcelona - Bayer Leverkusen mérkőzésre emlékeztetni... A 61. percben már 5-0-ra vezet a Bayern München. 5-0

A 67. percben tovább növelte előnyét a Bayern München. A góllövő ismét Gomez volt. A gólpasszt ezúttal is Ribery adta. 6-0

És megvan a hetedik Bayern-gól is! Robben volt eredményes. A 81. percben a csereként beálló Schweisteigertől kapott labdát Robben, aki elhúzta a játékszert Sommer mellett, majd az üres kapuba gurított. 7-0