2011.05.23. 02:29

Métló befejezés: megőrizte hazai veretlenségét az FKC

Székesfehérvár - Az NB I-es női kézilabda-bajnokság utolsó fordulójában az Alcoa FKC RightPhone legyőzte a Békéscsabát, s ezzel magabiztosan az 5. helyen végzett.

Alcoa FKC: Szikora - Azari 1, VASCSUK 9, Horváth, BÍZIK 5, TRISCSUK 13/9, Vincze 3, csere: TRIMMEL, Dancs (kapusok), Zsigmond, Lelkes, Rádl 1, Gazdag, Kuhinkó, Becséri K., Németh N. Vezetőedző: Mihály Attila.

Békéscsaba: Futaki - Bódi 4, CIFRA 5, Glusica 2, Szekeres 2, Kudor 4, Kelemen 2, csere: Veress (kapus), NYIKOLAJENKO 6/2, Kamper 1, Drávai, Gávai, Hajduch 2. Vezetőedző: Bohus Beáta.

Hétméteres: 9/9, ill. 2/2.

Kiállítás: 4, ill. 18 perc.

Az eredmény alakulása, 5. perc: 4-1, 13.: 8-8, 17.: 9-11, 21.: 12-12, 34.: 16-16, 38.: 18-20, 42.: 23-21, 48.: 27-23, 53.: 30-24.

A presztízs-jelleg mellett a hazaiak számára az volt a mérkőzés tétje, hogy megőrizzék a tavaszi hazai veretlenségüket, ami végül is sikerült, s így magabiztosan, 14 ponttal végeztek az 5. helyen a Békéscsaba (9 pont) előtt.

A mérkőzés első részének a feléig az FKC vezetett 2-3 góllal - több is lehetett volna, de például szegény Azarinak semmi sem jött össze -, ám a csabaiak Kudor góljával előbb kiegyenlítettek, majd a vezetést is átvették. Aztán Vascsuk (12-12) gólja ismét a döntetlen állást jelentette, de a végén Kelemen még betalált.

A szünet után Trimmel bravúrokkal mutatkozott be ennek ellenére már 20-17-re is vezettek a vendégek. Ám felpörgött az FKC, Triscsuk magabiztosan értékesítette a büntetőket, így aztán ismét egál lett az állás. A 46. percben szép jelenetet láthattak a szurkolók: Veres a róla kipattanó labdáért rohant az oldalvonalhoz, ám azt a parkettán elcsúszó Vascsuk megkaparintotta, és szinte térdelő helyzetből lőtte a kapuba, s így már 25-22-re vezettek a hazaiak. Az 51. percben ritka jelenetet láthattunk a fegyelmezetlen csabaiaktól: előbb Gávait, majd 15 másodperc múlva Kampert, s alig egy perc múlva Hajduchot állították ki a játékvezetők. A hármas emberelőnyben természetesen nőtt az FKC előnye, így Azari gólja után 30-23 virított az eredményjelző táblán. A végén, az utolsó percekben Mihály Attila a fiatal, tehetséges játékosokat szerepeltette.