2011.04.13. 02:29

Kiengedtek a magyar jégkorongosok az ukránok ellen

Budapest - Negyedik világbajnoki felkészülési mérkőzését játszotta le tegnap Budapesten a magyar válogatott az ugyancsak divízió I-es megmérettetésére készülő Ukrajna ellen.

Tóth Bence

A vb-re hangolás egyben azt is jelenti, hogy az ukránok elleni két edzőmérkőzést követően kialakul a 202 tagú keret, amely jelenleg 325 főt számlál. Keleti szomszédjainkkal vívott találkozók azért is kulcsfontosságúak, mivel Ted Satornak lehetősége kínálkozott valamennyi versenyben maradt jelöltjét tesztelni. Tegyük hozzá, teljes keretnek ugyanakkor még edzést nem sikerült a szövetségi kapitánynak vezényelnie, hiszen a sérülésből, betegségből visszatérőket újak váltották. A tegnapi 60 percet Horváth András, Sikorcin Ladislav és Szirányi Bence hagyta ki.

Szlovénia erősen tartalékos kereténél az ukrán válogatott mindenképpen erősebbnek tűnt. Papíron, a korongbedobásig biztosan. A kezdeti, ismerkedő perceket követően ugyanis a szlovének ellen mutatott fegyelmezett és kemény játék köszönt vissza hazai oldalon. A 20 éves Bartalis István személyében újoncot avató magyar válogatott kis híján már a harmad elején emberhátrányból előnyhöz jutott. A vezetés tehát érett, a Sapa Fehérvár AV19 pontgyárosa, Ladányi pedig tett is róla egy szerencsésen elé pattanó korong bekotrásával, 1-0. Felocsúdniuk sem sikerült a két KHL-es légióst is a soraiban tudó ukránoknak, amikor Pozsgai lökete - Kóger kitűnő takarásának köszönhetően - talált utat Simchuk ketrecébe, 2-0. Tokajiék igyekeztek csírájában elfojtani a vendégakciókat, kevés lövésre adva lehetőséget az NHL-es múlttal bíró, Dave Lewis irányította ukránoknak. A 16. percben ennek ellenére egy emberelőnyt nem hagytak eltékozolni, Shafarenko volt a végrehajtó, 2-1. A második játékrésztől kezdve magasabb fordulatszámra kapcsolt Ukrajna, két meg nem adott gólt (egyiknél Szuper fejét combbal találták el) a záró játékrészben Donika révén egyenlítő találat követett, 2-2. A Bartalis végleges kiállításával járó öt percet kivédekezték a magyarok. A hosszabbításban emberelőnyös góllal nyert Ukrajna. Ma 18 órától Dunaújvárosban ismét összecsap a két csapat.

Magyarország-Ukrajna 2-3 (2-1, 0-1, 0-0, 0-1)

Budapest, 1200 néző. Vezette: Babic, Nagy, Soós

Magyarország: Szuper (Bálizs) - Hegyi Á. (1), Pozsgai 1, Galanisz, Vas J., Kovács (1)- Svasznek, Tokaji, Bartalis, Fekete, Holéczy - Sille, Orbán, Sofron, Ladányi 1, Vas M. (1) - Szélig, Láda, Nagy G., Kóger (1), Palkovics. Szövetségi kapitány: Ted Sator.

Ukrajna: Simchuk - Liaskovskii, Ostroushko, Shafarenko 2, Materukh, Kasianchuk - Navarenko, Pobiedonostsev (1), Mikhnov, Shakhraychuk, Tsyrul - Sryubko, Klymentiev, Nimenko, Donika 1, Blagoi (1) - Ladygin, Lyutkevych (1), Isaenko, Karaulshcuk (1). Szövetségi kapitány: Dave Lewis.

Kiállítás: 1720 perc végleges, ill. 810 perc fegyelmi.