2011.02.25. 03:28

Elcsípni a kilencedik helyet

Székesfehérvár - A Fehérvár EBEL-történetének hétközi, Linz elleni a negyedik olyan meccse, amelyen nem kapott gólt. A szezon a ma esti zágrábi találkozóval ér véget.

Tóth Bence

Kétségtelen, a Sapa Fehérvár AV19 a szezon első kapott gól nélküli találkozóját produkálta, ám már volt erre példa. Érdekesség, hogy a bravúr már 2007 novemberében is pont a Linz ellen sikerült Budai Krisztián vezérletével (3-0), amíg Szuper Levente 2008 októberében az Innsbruck (5-0) és 2009 januárjában a Ljubljana ellen produkált makulátlan 60 percet (3-0).

Ladányi Balázs sem mehetett el szó nélkül a parádésan védő hálóőr mellett.

- Először is gratulálok Bálizsnak. Úgy gondolom, hogy vagy nekünk jött össze minden, vagy a linziek nem akartak már túl sokat kockáztatni, és kiadni magukból a rájátszás előtt. Betartottuk a taktikai utasításokat, nem remegtek a kezek. A lényeg, hogy jó szájízzel búcsúztattuk a hazai EBEL-szezonunkat, és kiszolgáltuk közönségünket - nyilatkozott a meccset követően lapunknak a Sapa legeredményesebb játékosa.

A felső-ausztriaiak kék-fehérektől elszenvedett veresége egyben a szezon negyedik lőtt gól nélkül zárult találkozója volt számukra. A késbe nem először szaladtak bele: a Zágráb 9-et, a Ljubljana pedig 7-et rámolt be Westlundéknak. Az osztrákok tehát lemondhatnak a negyedik helyükről, a Sapa viszont utolsó meccsén még kozmetikázhatja szezonját.

A mai ellenfél Zágráb, a Klagenfurt 4-1-es legyőzésével biztosította playoff szereplését, a Jesenice elbukott a Grazzal szemben, így a Sapa számára a kilencedik hely elérhető közelségbe került, azaz két pontnyira. A találkozó 19.15-kor kezdődik.