2010.01.18. 03:26

Nagy nyomás a Vasas kapujára

Budapest - A harmadik felkészülési mérkőzésén a Vasas otthonában lépett pályára a Videoton FC NB I-es labdarúgócsapata. A találkozó végül gólnélküli döntetlennel zárult.

Vasas-Videoton FC0-0Fáy utca, 400 néző. Vezette: Fenyvesi.

Vasas: Végh (Bartos) - Balog (Kincses), Gáspár (Van Dieren), Kovács, Villám (Tandari) - Bakos (Sztipkovics), Pavicsevics, Dobrics (Zurak) - Remili, Divics (Szűcs), Piller. Vezetőedző: Giovanni Dellacasa.

Videoton: Sebők (Tujvel) - Lázár (Andics), Lipták (Radovics), Milanovics (Horváth), Présinger (Sifter) - Nagy (Ponczók), Farkas I. (Sándor), Polonkai (Demjén) - Farkas II. (Szakály), Sitku (Vujovics), Geynrihk (Alves). Vezetőedző: Mezey György.

A kemény hideg ellenére, a felkészülés ezen szakaszában elfogadható volt a színvonal, mi több, a Vidi már a 3. percben megszerezhette volna a vezetést: Végh rosszul talált el egy hazaadást, de nagy szerencséjére a labda Geynrihkről a kapu mellé vágódott. Apropó a Vidi üzbég próbajátékosa: a további fehérvári sorsa ma, vagy holnap eldől. A 40. percben újabb helyzet adódott, Sitku fordulásból, 18 méterről alig lőtt a léc mellé.

A szünet utáni folytatásban már egyértelműen a Vidi akarata érvényesült, a vendégek végig nagy nyomás alatt tartották a Vasas kapuját. Ám a helyzetek zsinórban kimaradtak, viszont ha bemennek, akkor még akár 5-0 is lehetett volna a találkozó vége. De a ha kategória nem létezik, hiszen Alves például a 65. percben a kapufára emelt, aztán Demjén, majd Vujovics több lehetősége halt el, illetve Bartos többször is parádézott.

A nagyok után a Vasas NB III-as csapata az NB II-es Videoton-Puskás Akadémiával játszott, s ez a meccs is 0-0-ra végződött. Varga István vezetőedző Filipovics (Czirjék) - Kerékgyártó, Papizsánszkij, Izing (Szolnoki), Tóth - Margitics, Soós (Kovács), Kocsis G., Zimányi (Lelkes) - Máté (Kocsis D.), Olasz (Babos) összeállításban szerepeltette a Vidit. Ezen a találkozón is óriási volt a vendégek fölénye, de csak egy meg nem adott, szabályosnak tűnő lesgólt szerzett a csapat.

A Videoton FC legközelebb szerdán 14 órakor, Felcsúton a Dunaszerdahely AC együttesét fogadja, majd szombaton 11 órától, de már a Sóstói Stadionban az NB I-es Paks lesz az ellenfél.