2009.12.16. 03:29

Veretlenül zártak a magyar kézilabdások Kínában

Szucsou - Magyarország női kézilabdacsapata a Kínában megrendezett világbajnokság középső csoportkörének záró mérkőzését a rendezők csapata ellen játszotta, mégpedig győztesen.

Az eddig tapasztaltaknál sokkal több néző előtt (de így sem volt félház) mindkét oldalon meddő támadásokal kezdődött a mérkőzés, a 4. percben büntetőből szerzett vezetést együttesünk, majd mindjárt utána hozzátettek lányaink egy akciógólt is. Az első 10 percben állandósult az 1-2 gólos előny, de ekkor a háló helyett a kapufát rongálták játékosaink, emiatt előbb egyenlített, majd vezetést is szerzett a házigazda, akiknek nagyot javult a védekezése, igaz, a játéknak ezzel az elemével egyik oldalon sem volt hiba. Pontatlanul céloztak a mieink, naggyá tették Huangot. Tizenhét perc alatt két akciógólt jegyeztünk 4 büntető mellett. Még jó, hogy Herr Orsolya hozta szokott , tehát jó formáját, ennek és Szucsánszki edményes játékának köszönhetően megint kettő, majd rövidesen a legnagyobb különbség, négy, majd hat volt ide. A kevés találatot mutató eredmény a régi idők kézilabdáját idézte, ennek oka: a jó védekezés, valamint jó néhány előkészítetlenül elkapkodott dobás. Az első 30 perc végül megnyugtató, négygólos magyar vezetéssel ért véget, jöhetett a még jobb folytatás.

Magyar találattal kezdődött a második játékrész is, majd rövidesen már 6 volt ide. Ha picit pontosabbak játékosaink a támadásban, akár több lehetett volna, de a büntető is kimaradt. Megfelezte hatgólos hátrányát Kína, érthetetlenül leült együttesünk, két gólnál már akár aggódni lehetett. Elkapta a hév az otthon játszókat, így kettős emberelőnyben játszhattak a magyarok, egy gólt lőttünk ebből. Néhány jó perc következett, aminek négygólos vezetés volt a jutalma, ezután jött néhány rossz, ismét csak kettő maradt az előnyből. Baj volt a koncentrációval, úgy tűnik a végére fejben fáradtak el a játékosok, ennek a hiányát jelezte, hogy Juhász, majd Bódi is egyedül vezethette kapura a labdát, de mindketten a kapust találták el. Négy perccel a vége előtt egyre fogyott az előny, a végén a végig jól és eredményesen kézilabdázó Zácsik biztosította be a (nehéz) magyar győzelmet.

A kilencedik helyért csütörtök reggel magyar idő szerint 9 órakor az osztrákok ellen játsszuk a helyosztót.

Magyarország-Kína 25-21 (14-10)

Magyarország: HERR - Orbán, Bulath 2, Tomori 1, Szabó, Tóth T. 3 (3), Juhász, csere: Triffa (kapus), Kovacsics 4 (4), Bódi 2, Tóth K., SZUCSÁNSZKI 5 (1), ZÁCSIK 8, Szekeres, szövetségi kap.: Mátéfi Eszter.

Kína: Huang - Wei 1, LIU 6, Lan, Sha 1, Wang 1, Li Yao 3, csere: Zsu (kapus), Yao Dzsia, LI WEI 9 (5), szövetségi kapitány: Vang, Zsin Dong.

Hétmétersek: 10/8, illetve 6/5.

Kiállítások: 4, illetve 8 perc.

Az eredmény alakulása: 8. perc: 3-2, 13. perc: 5-6, 24. perc: 10-8, 36. perc: 17-10, 45. perc: 18-16, 55. perc: 22-19.A középső kör utolsó meccsén voltak jó és gyengébb megoldások