2017.03.22. 15:33
A víz világnapi pályázat legjobb alkotásait díjazták
FMH-információ- Március 22-ét az ENSZ 47. közgyűlése a Víz világnapjává nyilvánította.
Szerdán több megyei rendezvénnyel is arra hívták fel a figyelmet, hogy megóvjuk vízkincsünket. Több mint hatszáz pályázat érkezett a Fejérvíz által hirdetett víz világnapi rajz- és irodalmi pályázatra. A legjobb pályázatok alkotóit szerda délelőtt díjazták a Fejérvíz Zrt. nagytermében.
Fotó: Bácskai Gergely - ÖKK
A Fejérvíz Zrt. a szakmai társszervezetekkel, a városi és megyei önkormányzattal, a civil szervezetekkel, a székesfehérvári oktatási és közművelődési intézményekkel együttműködve az idei évben is rajz- és irodalmi pályázatot, általános és középiskolásoknak szóló vetélkedőket hirdetett, valamint szakmai kerekasztal-beszélgetéseket szervezett. A rajzpályázatot 4 kategóriában (általános iskola, illetve művészeti általános iskola alsó és felső tagozat), míg az irodalmi pályázatot 2 kategóriában (általános iskola alsó és felső tagozat) hirdették meg. A felhívásra Fejér megye 36 intézménye csatlakozott; a rajzpályázatra közel 600 alkotás, míg az irodalmi kiírásra 75 mű érkezett.
2017. évi Víz világnapi irodalmi pályázat nyertesei
Általános iskola alsó tagozat:
I. díj: Serényi Réka 4c. osztály (tavaly is ő volt az első!), Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola, Csákvár
II. díj: Mészáros Márton 3b. osztály, Széna Téri Általános Iskola, Székesfehérvár
III. díj: Lődi Elizabet 3. osztály, Móri Radnóti Miklós Általános Iskola
Különdíj: Bokodi Zsuzsa 4a. osztály, Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola, Csákvár
Oklevélben részesülnek:
Vígh Ádám Botond 3c. osztály, Széna Téri Általános Iskola, Székesfehérvár
Koncz Marcell 3b. osztály, Széna Téri Általános Iskola, Székesfehérvár
Ozoli Melinda 3b. osztály, Széna Téri Általános Iskola, Székesfehérvár
Vizer-Holczinger Vencel 3b. osztály, Móri Radnóti Miklós Általános Iskola
Díjazott felkészítő tanár: Tuzáné Bartók Mária, Széna Téri Általános Iskola, Székesfehérvár
Általános Iskola felső tagozat:
I. díj: Janky Bendegúz 6. osztály (tavaly oklevelet kapott), Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola, Csákvár
II. díj: Lőrincz Luca 6. osztály, Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, Székesfehérvár
III. díj: Remport Dorka 6b. osztály, Radnóti Miklós Általános Iskola, Mór
Oklevélben részesülnek:
Jakubik Beatrix Melissza 5. osztály, Petőfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagintézménye, Dunaújváros
Berta Noémi 6. osztály, Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, Székesfehérvár
Ferenczi Roland 5b. osztály, Radnóti Miklós Általános Iskola, Mór
Simon Ferenc 6. osztály, Gárdonyi Géza Óvoda és Általános Iskola, Mór
Kalmár Panna 6b. osztály, Radnóti Miklós Általános Iskola, Mór
Berta Beáta 8. osztály, Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, Székesfehérvár
Mészáros Kornélia 8. osztály, Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola, Csákvár
Túri Mátyás Lajos 6.osztály, Zichy János Általános Iskola és AMK, Soponya
Díjazott felkészítő tanár: Farkas Eszter, Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, Székesfehérvár
2017. évi Víz világnapi rajzpályázat nyertesei
Általános iskolák, alsó tagozat
I. díj: Fekete István Tagiskola 1. osztálya
Szabó Erik, Horváth Boglárka, Fábián Kristóf Tamás, Szonda Márió, Pál Rebeka, Balogh Kevin, Moldicz Barnabás, Belegrai Edmund József, László Tóth Balázs, Majdán László, Szűcs Bence, Székely Márk és Bodor Zoltán Bálint
Fekete István Tagiskola, Zichyújfalu
II. díj: Hámori Laura Réka 4. osztály, Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, Székesfehérvár
III. díj: Horváth Zalán, 4.b. osztály, Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, Székesfehérvár
Oklevelet kapnak:
Borbély Bíborka 1. osztály, Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár
Lukács Molli 1. osztály, Tamási Áron Általános Iskola, Kisláng
Varga Andor Bertalan, 1.a. osztály, II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, Székesfehérvár
2. osztály közös munkája
Csóri Mátyás Király Általános Iskola
Budai Boglárka, 4.a. osztály,, Radnóti Miklós Általános Iskola, Mór
Gintner Rozina, 3. osztály, Radnóti Miklós Általános Iskola, Mór
Lővinger Boglárka, 4b. osztály, Fekete István Általános Iskola és AMI, Lepsény
Díjazott felkészítő tanár: Lászlóné Horváth Anikó, Fekete István Tagiskola, Zichyújfalu
Általános iskolák felső tagozat
I. díj: Bordács Anna 5.b. osztály, Esterházy Móric Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola, Csákvár
II. díj: Szénásy Ágnes Éva 7. osztály, Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, Székesfehérvár
III. díj: Bese Alexandra 7. osztály, Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, Székesfehérvár
Oklevelet kapnak:
Horváth Laura Anna 8. osztály, Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, Székesfehérvár
Borsos Viktória 5. osztály, Fekete István Tagiskola, Zichyújfalú
Farkas Ibolya Szimonetta 5. osztály, Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, Székesfehérvár
Nánási Tímea Anna 6. osztály, Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, Székesfehérvár
Fehér Virág 6.c osztály, Tóvárosi Általános Iskola, Székesfehérvár
Balogh Fanni 7.b. osztály, Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár
Díjazott felkészítő tanár: Lőrinczné Schwarcz Magdolna, Szent Imre Általános Iskola és Óvoda, Székesfehérvár
Művészeti iskolák alsó tagozat
I. díj: Mundi Boglárka 1 osztály, SPR Művészeti Csoport, Beethoven Általános Iskola, Martonvásár
II. díj: Mezei Annanária 2.a. osztály, Széna Téri Általános Iskola, Székesfehérvár
III. díj: Nagy Ádám 3.a osztály, Bory Jenő Általános Iskola, Székesfehérvár
Oklevelet kapnak:
Balogh Annamária 1. osztály, SPR Művészeti Csoport, Sajnovits Általános Iskola, Tordas
Kizmus Jázmin 1. osztály, SPR Művészeti Csoport
Beethoven Általános Iskola, Martonvásár,
Havasi Linett 2.a. osztály, Széna Téri Általános Iskola, Székesfehérvár
Kőrösi Hédi 2.a. osztály, Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár
Bodnár Molli 2.a. osztály, Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár
Mészáros Anna 2.a. osztály, Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár
Szüts Donát 2. osztály, SPR Művészeti Csoport, Beethoven Általános Iskola, Martonvásár
Díjazott felkészítő tanár: Gábor Ferenc, Széna Téri Általános Iskola, Székesfehérvár
Művészeti iskolák felső tagozat
I. díj: Kluge Ida Berta 6.a. osztály az előző négy évben is nyert már!, Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár
II. díj: Füri Fanni 6.a osztály, Bory Jenő Általános Iskola, Székesfehérvár
III. díj: Perrone Oliver Dario 5. osztály, SPR Művészeti Csoport, Beethoven Általános Iskola, Martonvásár
Oklevelet kapnak:
Major Lili, Munkácsy Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár
Kranabeth Csenge 5. osztály, Csitáry Művészeti Műhely, Székesfehérvár
Rácz Réka 6. osztály, SPR Művészeti Csoport, Beethoven Általános Iskola, Martonvásár
Varga Réka Anna 7.a. osztály, Bory Jenő Általános Iskola, Székesfehérvár
Díjazott felkészítő tanár: Sütő Petre Rozália, SPR Művészeti Csoport