Hírek

2012.11.18. 19:03

Labdarúgó megye I - A Velence és a Bakonycsernye sikere

Fejér megye - A Road Masters megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában a Velence nyerte az "El Classicót" a Martonvásár ellen, míg a Bakonycsernye kiütötte a Baracsot.

Bobory Balázs

Velence-Martonvásár 3-1 (1-0)

Velence, 200 néző, vezette: Nagy László István.

Velence: Puhnyák - Totsche, Fésű, Salacz, Somogyi, Galaczi, Tóth (Kocsis), Knausz (Farkas), Boda (Kellner), Kadlecsik (Szigeti), Ódor (Bakos). Edző: Pavlik József.

Martonvásár: Guth - Provoda, Kanyó, Hermann, Schaffer, Berczi, Magyar (Sarkadi), Kővári, Elek, Bajor, Király. Edző: Patkós Csaba.

Szikrázó csata volt...
De nem is lehet mást várni egy Velence-Martonvásár rangadótól, a Fejér megyei "El Classicótól", ritkán játszik sima mérkőzést egymással a két fél. Most sem lehetett szó lazsálásról, tötyögésről, egymásnak estek a csapatok a tóparton. Valamivel a Velence játszott jobban és több helyzete is volt, igaz, a Martonvásár is vezetést szerezhetett volna néhány alkalommal. Amikor mindenki azt hitte, hogy gól nélkül zárul az első félidő, Knausz szabadrúgására Ódor érkezett a 44. percben és a kapuba bólintott.  A második félidőben is szikrázott a levegő a gyepen, voltak olyan jelenetek, amikor az ember inkább becsukta a szemét, a férfias küzdelemre nem lehetett panasz. A hajrá hozta a gólparádét, egy szögletet követően Fésű növelte a Velence előnyét, majd Kanyó egy szép szabadrúgásgóllal szépített, 2-1. Kitámadott a Marton, jött a 90. percben a hazai kegyelemdöfés Farkas révén, 3-1.
Gól: Ódor, Fésű, Farkas, illetve Kanyó.

Polgárdi-Szabadegyháza 0-2 (0-0)

Polgárdi, 100 néző, vezette: Wittner József.

Polgárdi: Neczpál  - Hencz, Bregócs, Vass, Csizmadia, Borsos, Takács (Galler), Tiber, Gurdon (Horgos), Gergő, Néma (Nagy). Edző: Balogh Zoltán.
Szabadegyháza: Deák  - Csupor, Horváth Cs., Rapai, Bozai, Vizi, Berényi (Kolonics), Vida, Pavlicsek, Horváth T. (Rédl), Németh. Edző: Bozai Attila.
Gól: Horváth, Vida.  Kiállítás: Bregócs, Vizi.

37. perc: Takács szabadrúgása Néma elé került, aki 10 méterről a kapu fölé bombázta a labdát.
75. perc: Gurdon és Gergő ziccert szórakoztak el.
 81. perc: Szöglet utáni kavarodásban Horváth Cs. lövése talált utat a kapuba, 0-1.
 90. perc: Vida egyéni akciója után megszerezte a vendégek második gólját, 0-2.
 Jók: senki, illetve senki.

Ifjúsági mérkőzés: 10-1.

Mezőfalva-Kápolnásnyék 5-1 (3-0)

Mezőfalva, 70 néző, vezette: Hajdu Balázs.

Mezőfalva: Papp Z.  - Viniczai (Papp K.), Papp A., Tonka (Tórizs), Bozoki D., Balázs, Benczik (Szilva), Bozoki M. (Váradi), Huber, Sági, Móricz. Edző: Masinka László.

Kápolnásnyék: Matócza- Kovács, Pőcze, Hart, Faragó, Szabó, Nagy, Rothauszki, Czövek, Rózsa, Suhaj. Edző: Molnár János.
Gól: Balázs, Móricz (2), Szilva (2), illetve Faragó.

A 13. percben  Balázs a tizenhatoson belül óriási kapáslövéssel megszerezte Mezőfalva vezető gólját, 1-0.
  30. perc:  Móricz  a kapus mellett gurított a hálóba, 2-0.
 41. perc:  A kirohanó kapus mellett Móricz újfent a hálóba gurított, 3-0.
 47. perc:  Szilva a negyedik gólt csavarta be, 4-0.
 50. perc: Ismét jobboldalon szöglet a hazai csapatnál, Szilva másodszor is eredményes volt, 5-0.
  70. perc: Kápolnásnyék Faragó révén szépített, 5-1.
 Jók: az egész hazai csapat, illetve az egész csapat.

Ifjúsági mérkőzés: 3-0.

Iváncsa- Gárdony 0-0

Iváncsa, 200 néző, vezette: Jakab Zoltán.

Iváncsa: Hodula -  Drapcsik, Fodor, Bartha (Gorza), Kenyeres (Janovics), Nagy, Barics, Csikesz, Gál (Szőlősi), Kamocsa (Barkóczi), Németh (Mágocs). Edző: Nagy Attila.

Gárdony: Viniczai - Csapó, Hári, Herke, Belák, Gaál (Szabó), Bogács, Gulyás-Kovács, Varga (Eötvös), Szalai (Vigh), Király. Edző: Oláh Attila.

11. perc: Nagy Z. lövését védte a kapus, a kipattanót Nagy Z. vette volna át, a védő kirúgta a lábát, a megítélt 11-est Barics lőtte, a kapus védett.
16. perc: Németh lövését védte Viniczai, a kipattanót Németh a kapufára  lőtte.
 Jók: senki, illetve Viniczai.

Ifjúsági mérkőzés: 1-0.

Bicske-Sárosd 1-3 (0-1)

Bicske, 300 néző, vezette: Lak Balázs.

Bicske: Miklós  - Németh (Moravecz), Gulyás, Lengyel, Máté, Erki, Vincze (Bodor), Pozsgai, Megyesi, Oláh, Molnár (Vörös). Edző: Erdész Ferenc.
Sárosd: Rauf - Pribék, Rottmann, Gyuricza, Sipos, Lendvai, Köveses, Vinkler (Zách), Egerszegi (Hornyák), Majláth, Gál. Edző:  Horváth Zoltán.
Gól: Erki, illetve Majláth (2), Gál.

22. perc: Vinklert lökte fel Németh a tizenhatoson belül, a megítélt 11-est Majláth lőtte, Miklós a lövést kiütötte, de a visszapattanó labdát Majláth a kapuba gurította, 0-1.
 49. perc: Németh akasztotta Sipost,  11-es. Majláth ezúttal biztos lábbal lőtt a kapuba, 0-2.
  65. perc:  Megyesi ívelését a remek ütemben érkező Erki fejelte a kapuba, 1-2.
 93. perc: Majláth indította a lesgyanús helyzetben lévő Gált, aki a kapuba emelt, 1-3.
 Jók: Miklós, Lengyel, Erki, illetve Majláth a mezőny legjobbja és az egész csapat.

Ifjúsági mérkőzés: 5-1.

Kisláng-Sárszentmiklós 1-0 (0-0)

Kisláng, 200 néző, vezette: Magyar János.

Kisláng: Ányos - Komlós, Rehák, Árki, Fekete, Simon, Varga, Willerding, Paluska L., Paluska K. Juhász.  Edző: Zimmerman Tamás.

Sárszentmiklós: Reichert  - Tóth, Bartók, Rozsos (Fülöp), Szarka (Pajor), Hegedűs, Vámosi, Gráczer G., Gráczer B., Vámosi, Huszár. Edző: Palotás Péter.
Gól: Paluska L.

13. perc: Rehák 30 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant.
90. perc: Simon bedobására  Paluska L. érkezett lendülettel, majd a labdát kapásból a kapuba vágta, 1-0.
 Jók: Rehák, Simon, Árki, Komlós, illetve Reichert.

Ifjúsági mérkőzés: 0-4.

Bakonycsernye-Baracs 5-0 (2-0)

Bakonycsernye, 120 néző, vezette: Tóth III. László.

Bakonycsernye: Lukács (Harmati) -  Kovács (Sztrida), Schneider, Hancsák, Valásek, Varga, Fodor (Simek), Zách, Balogh (Veress), Guitprecht, Nagy. Edző: Tóth Zoltán.

Baracs: Makó  - Pulai, Hepp, Németh, Éliás, Idei (Kósa-Fehér), Nagy R. (Godó), Horváth, Mészáros, Varga (Pakser), Právics (Fehér). Edző: Horváth Zoltán.
Gól: Fodor, Nagy (2), Hancsák, Balogh.

Szár-Maroshegy 0-0

Szár, 110 néző, vezette: Sülyi János.

Szár: Sztányi - Fenyvesi, Juhász, Géber, Kellner, Boros, Nyitrai, Rada, Schuppa (Schnóbl), Haász (Szekeres), Krautszíder. E.: Lacza Albert.
Maroshegy: Sabo  - Trampler, Ruzsics, Komáromi, Balogh (Szekszárdi), Gelencsér, Pálinkás (Bencze), Mezővári, Keserű, Pongrácz, Kiliti (Nagy). Edző.: Viktor Ferenc.