Kosárlabda

2017.09.19. 21:41

Nyolc ponttal győzött az Alba

SZÉKESFEHÉRVÁR Az Alba Fehérvár csapata felkészülési mérkőzésen a Kecskemét együttesét fogadta, és nyolcpontos győzelmet aratott.

Filipovics Márkó (25) szerzett közeli pontokat

Fotó: Pesti Tamás

Alba Fehérvár-KTE-Duna-Aszfalt 82-74 (28-15, 14-22, 18-24, 22-13)

Ld: Lóránt 18/3, Markovic 18/3, Hill 13/6, Harris 12/6, illetve Thomson 20/9, Djeraszimovics 19/3

Fotós: Pesti Tamás

A KTE szerzett vezetést, Bernard Thompson betörés utáni kosarával, aztán a hazaiak irányítottak, főként Kasey Hill kosaraival, 19-10-re elhúztak. Tovább nőtt a különbség, a vendégek trénere, Forray Gábor 24-12-es hazai vezetésnél időt kért. Bár a különbség nem csökkent, az első negyed vége előtt fél perccel ezt tette Dzunic Branislav is. Tíz perc után 28-15-re vezettek a hazaiak, a jól játszó Thompson és Marko Djerasimovic pontjaival próbálta tartani a lépést a vendég. A lilák a második negyedben elkapták a fonalat, zsinórban szerzett pontokkal egyre közelebb lopóztak, félidőben 42-37 állt a táblán. A nagyszünet után Luka Markovic pontjaival araszolt előre az Alba, és őrizte a tízpontos előnyét. A látogatók, Pongó Martin triplájával zárkóztak fel 56-53-ra, sőt Wittmann Krisztián hármasával fordítottak is, 60-61. Hol az egyik, hol másik csapat vezetett, aztán Lóránt Péter pontjaival megugrott az Alba (68-63). A hazaiak végül szoros meccsen győztek.