Kézilabda

2024.04.07. 18:46

Cunderes siker a felsőházban

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság Észak-Nyugat csoportjának felsőházi rájátszásának 2. fordulójában a fehérvári kézisek magabiztos sikert arattak vasárnap délután.

Krebsz András

Forrás: Illusztráció - Pixabay

Alsóőrsi SE–Máv Előre-Cunder Kézisuli 27-35 (10-16).
Városi Sportcsarnok, 70 néző, vezette: Cseszregi, Papp P.
Cunder Fodor 1 (Novák) – Dobos 1, Bándi 6, Kovács G. 1, Tuba-Kovács 1, Ruprecht 4, Poór 7, Posta, Ferenczi 5 (1), Bicskei 1, Csóka, Bakos, Bárdos 4 (1), Pintér 3, Konc 1. Edző: Erdei Krisztián.
Eredmény alakulása: 10. perc: 4-6, 18. p.: 5-9, 25. p.: 8-14, 38. p.: 11-21, 46. p.: 17-27, 55. p.: 20-33.
Kiállítások: 6 ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2

A rájátszást hazai vereséggel indító Cunder magabiztosan kezdte az alsóőrsi találkozót, az Erdei-legénység már a szünetre tetemes előnyt épített.

A vendégektől többen megszórták magukat, Poór mellett Bándi és Ferenczi is jó napot fogott ki. A székesfehérvári győzelem egy percig sem forgott veszélyben, a cunderesek a hazaiakat megelőzve felléptek a tabella 7. helyére.

Fodor Péterékre a következő körben sokkal nehezebb feladat vár, a Máv Előre-Cunder Kézisuli csapata ugyanis április 13-án a csoportot holtversenyben vezető Balatonfüred Kézilabda Akadémia otthonába látogat.