NB II

2024.02.18. 18:53

Felsőházi rájátszásba jutott az újonc Cunder (galéria)

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság B-csoportjának 12., első tavaszi fordulójában az Erdei-legénység magabiztos győzelmet aratott szombat este.

Krebsz András

Fotó: Kricskovics Antal

BVSC-Zugló–Máv Előre-Cunder Kézisuli 29-36 (14-18).

Budapest, 45 néző, vezette: Bercza, Dr. Kis.

Cunder Fodor 1 (Novák, Pál) – Hegedüs, Dobos 3, Bándi 1, BORSOS 5, Rupecht, POÓR 5, Posta 1, Bencze, Bicskei, CSÓKA 12 (5), Bárdos 1, PINTÉR 7 (2), Konc. Edző: Erdei Krisztián.

Eredmény alakulása: 9. perc: 5-5, 17. p.: 7-10, 24. p.: 11-15, 39. p.: 17-22, 47. p.: 19-26, 53. p.: 23-31.

Kiállítások: 18 ill. 20 perc

Hétméteresek: 6/2, ill. 8/7

Az NB II-es pontvadászatba tavaly feljutó cunderesek két körrel az alapszakasz befejezése előtt a felsőházi tagsággal együtt a biztos bennmaradást is kiharcolták.

A BVSC elleni hazai fiaskóval ellentétben Fodor Péterék ezúttal nem hagyták kibontakozni fővárosi ellenfelüket. A Csóka Balázs vezette székesfehérvári alakulat már az első félidőben négygólos előnybe került, a fordulás után pedig tovább növelve a különbséget Pintér Zalánék bedarálták a zuglóiakat.

A február 24-én a TFSE csapatával megküzdő Erdei-legénység számára már csak egy nyitott kérdés maradt: Ruprechték mennyi pontot visznek magukkal a rájátszásba. A mérkőzés 16.00 órakor kezdődik a VOK-ban.